Zjednoczone Emiraty Arabskie - federacja składająca się z kilku emiratów. Każdy z nich jest w rzeczywistości odrębnym krajem - monarchią absolutną. Wszystkie emiraty różnią się wielkością (niektóre można zakwalifikować jako stany karłowate), warunkami naturalnymi i klimatycznymi, poziomem popularności turystycznej i wieloma innymi czynnikami. Nasz artykuł powie ci, które emiraty są częścią ZEA, jakie są ich nazwy i cechy każdego z nich, ważne dla odpocząć .

Ile emiratów jest częścią ZEA?

Odpoczywając w tajemniczym wschodnim kraju Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zbadanie, że na liście arabskich emiratów znajduje się dokładnie 7 punktów, ich nazwy są następujące:

 1. Abu Dhabi .
 2. Dubaj .
 3. Sharjah .
 4. Fujairah .
 5. Ajman .
 6. Ras Al Khaimah .
 7. Umm el Quwain .

Na mapie poniżej możesz zobaczyć, jak się one znajdują i jaka jest przybliżona odległość między Emiratami w ZEA. Warto zauważyć, że centrum administracyjne każdego z emiratów ma taką samą nazwę jak sam emirat. Emiraty to nie obszary, nie państwa, nie prowincje, ale pełnoprawne małe kraje. W każdym z nich panuje jego emir. W jednym państwie emiraty zjednoczyły się stosunkowo niedawno, w 1972 roku. Na Zjednoczone Emiraty Arabskie stoi Emir Abu Dhabi.

Карта эмиратов ОАЭ

W którym emirat lepiej odpocząć w ZEA, każdy decyduje sam. Dla kogoś najważniejsza jest jakość wakacji na plaży, ktoś lubi aktywną rozrywkę, trzeci przyjeżdża do Zjednoczonych Emiratów Arabskich na zakupy. Tylko jedno można powiedzieć na pewno: w siedmiu emiratach skoncentrowane są wszystkie najlepsze rzeczy, na które można sobie życzyć:

 • atrakcje - zarówno supernowoczesne, jak i antyczne, z odrobiną wschodniej egzotyki;
 • pierwszej klasy plaże;
 • szerokie możliwości dla nurkowanie , surfować a nawet, co zaskakujące, wakacje na nartach;
 • największe na świecie centra handlowe i centra handlowe.

Zobaczmy więc, jakie jest imię każdego z siedmiu emiratów ZEA dla turystów.

Отдых в ОАЭ

Abu Dhabi jest głównym emiratem

To największy i najbogatszy emirat tego kraju. Zajmuje 66% terytorium Zjednoczonych Emiratów Arabskich, o powierzchni 67.340 km kwadratowych. km i populacja ponad 2 milionów ludzi. Podstawą lokalnej gospodarki jest produkcja ropy. Opis głównego emiratu ZEA:

 1. Stolica. Miasto Abu Dhabi stoi na malowniczej wyspie na środku wód Zatoki Perskiej. Zielone plantacje obniżają ogólną temperaturę powietrza o 1-2 ° C. Istnieje wiele drapaczy chmur i jeszcze więcej fontann, ale istnieje stosunkowo niewiele głównych centrów handlowych.
 2. Абу-Даби
 3. Ośrodki. Oprócz stolicy, w tym emiracie są jeszcze 2 ośrodek wypoczynkowy . To jest Liva Wspaniała oaza pośrodku pustyni, i El Ain , który znajduje się na granicy z Omanem.
 4. Atrakcje:
 5. Парк Ferrari World в Абу-Даби
 6. Funkcje rekreacji. Abu Zabi jest bardziej zorientowane na biznes niż turystyka. Przyjeżdżają tu głównie, by zobaczyć niesamowite miejskie zabytki. W stolicy hotele wiele światowych sieci.
Отдых в Абу-Даби

Dubaj - najbardziej popularny emirat

Tutaj odpoczywają przede wszystkim miłośnicy zakupów i aktywnej rozrywki, a ich korzyść jest wystarczająca. Niedoinformowani turyści czasami mylnie nazywają Dubaj stolicą emiratów, i nie jest to zaskakujące: pomimo niewielkich rozmiarów ten emirat w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest najbardziej ruchliwy, można go zobaczyć nawet ze zdjęcia. Oto, co odróżnia go od innych:

 1. Stolica. Dubaj można bezpiecznie nazwać miastem przyszłości, ponieważ skupiają się tutaj wszystkie najnowocześniejsze technologie. Najwyższy budynek - Wieżowiec Burdż Chalifa - i jedyny na świecie 7-gwiazdkowy hotel też są w Dubaju. Ośrodek ten miasto ma korzystne położenie na wybrzeżu Zatoki Perskiej.
 2. Дубай
 3. Atrakcje:
 4. Знаменитые поющие фонтаны Дубая
 5. Funkcje rekreacji. Aby zobaczyć unikalną kombinację wieżowce i starożytne pałace, łącz wakacje na plaży z jazdą na nartach, idź na safari na pustynię lub robienie zakupów w Dubaju może sobie pozwolić tylko na zamożną osobę. Wakacje w Dubaju są drogie, ale warto. Większość hoteli - 4 * i 5 *.
Роскошь в дубайских отелях

Sharjah - najbardziej rygorystyczny emirat w ZEA

Trzeci co do wielkości emirat kraju, jest jedynym, który jest myte przez wody zarówno z Zatoki Omanu i Persji. Jest to bardzo popularna miejscowość turystyczna, skąd pochodzą wrażenia z egzotycznego Wschodu. Główne cechy emiratu to:

 1. Stolica. Miasto Sharjah liczy 900 000 mieszkańców. i powierzchni 235,5 metrów kwadratowych. km. Jest to ważny port morski i kulturalna stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich z wieloma zabytkami architektonicznymi, kulturalnymi i historycznymi.
 2. Шарджа
 3. Atrakcje:
 4. Мечеть короля Фейсала в Шардже
 5. Funkcje rekreacji. Turyści, którzy przyjeżdżają do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, nazywają "niealkoholowy" emirat Szardży - z powodu praw muzułmańskich tutaj nie znajdziesz ani jednego sklepu, w którym można by kupić papierosy lub alkohol. Surowe ustawodawstwo muzułmańskie stosuje się do odzieży. Często goście łączą wypoczynek w Sharjah z rozrywką i zakupami w Dubaju, ponieważ te miasta są oddalone o 20 minut jazdy samochodem, a życie w Sharjah jest tańsze.
Пляжи Шарджи

Fujairah - najbardziej malowniczy emirat

Jego dumą są złote piaszczyste plaże Oceanu Indyjskiego, na których bogaci turyści lubią odpoczywać od zachodu. Fujairah różni się bardzo od innych emiratów:

 1. Stolica. Stolica emiratu - Fujairah (lub El Fujairah) - miasto, w którym nie ma ogromnej grupy wieżowców, więc wydaje się znacznie przytulniejsze niż supernowoczesny Dubaj i Abu Zabi. Ludność tutaj liczy tylko 140 tysięcy osób.
 2. Фуджейра
 3. Atrakcje:
  • doskonałe miejsca do nurkowania - na przykład jaskinia "Otchłań świata" lub cmentarz samochodowy;
  • źródła mineralne;
  • liczne przykłady tradycyjnej architektury arabskiej.
 4. Дайвинг в Фуджейре
 5. Funkcje rekreacji. W przeciwieństwie do Dubaju przyjeżdżają tutaj głównie po naturalne piękno i rodzinne wakacje. Są hotele dowolnej gwiazdy, a plaże są bardzo czyste.
Удивительная природа Фуджейры

Ajman jest najmniejszym emiratem

Zajmuje około 0,3% terytorium kraju. Ze wszystkich emiratów tylko Ajman nie ma złóż ropy. Natura emiratu jest bardzo malownicza: turyści otoczeni są śnieżnobiałymi plażami i wysokimi palmami. W Ajman są zaangażowane w produkcję pereł i statków morskich. Podstawowe informacje o tym małym i przytulnym emiracie:

 1. Stolica. Miasto Ajman jest doskonałym miejscem na wieczorne spacery wzdłuż ulicy Corniche. Jest niewiele rozrywki: na zakupy, urlopowicze udają się do sąsiedniej Sharjah i do rozrywki - w demokratycznym Dubaju.
 2. Аджман
 3. Atrakcje:
 4. Верблюжьи бега в Аджмане
 5. Funkcje rekreacji. Plaże Ajman wyróżniają się białym piaskiem, a turyści lubią tu spędzać czas. Na zakupy i rozrywkę Goście emiratu udadzą się do Dubaju, do którego można dotrzeć w zaledwie 30 minut. Główną cechą Ajmana jest to, że nie ma suchego prawa. Jest to ubogi i, powiedzmy, prowincjonalny emirat, luksusowe hotele i rozrywka tutaj.
Отели Аджмана

Ras Al Khaimah jest najbardziej na północ wysuniętym emiratem

A poza tym, najbardziej płodna: bujna roślinność uderzająco odróżnia ją od pustynnych krajobrazów innych emiratów. Góry są tu bardzo blisko brzegu, co wygląda bardzo malowniczo. Czym więc jest ten emirat?

 1. Stolica. Miasto Ras al-Chajma jest podzielone na dwie części przez zatokę, nad którą rzucany jest most. W nowym obszarze znajduje się lotnisko, stara część miasta przyciąga architektura. Hotele są pochowane w zieleni, a klimat tutaj jest stosunkowo łagodny.
 2. Рас-эль-Хайма
 3. Atrakcje:
  • wyjątkowe krajobrazy - czyste małe plaże, dzikie krajobrazy, malownicze góry;
  • most miejski;
  • wieże strażnicze;
  • Kanion Hajjar ;
  • źródła termalne Khatts Springs.
 4. Кхаттс Спрингс в Рас-эль-Хайме
 5. Funkcje rekreacji. W Ras Al Khaimah nie ma suchego prawa, dlatego przychodzą tu ci, którzy nie myślą o odpoczynku bez alkoholu, a także o rzadkich koneserach turystyki ekologicznej. W hotelach Ras al-Chajma jakość usług jest zawsze na najwyższym poziomie.
Пустынные пляжи Рас-эль-Хаймы

Umm el-Kayvain - najbiedniejszy emirat w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Ta część kraju jest słabo zaludniona i słabo zaludniona. Zajmują się głównie rolnictwem - hodują daty. Jest to cichy i prawdopodobnie najmniej popularny emirat:

 1. Stolica. Miasto Umm al-Quwain dzieli się na starą i nową część. Pierwszy skupił się na podstawowych zabytkach historycznych, w drugim - na obszarach mieszkalnych, willach turystycznych i instytucjach rządowych.
 2. Умм-эль-Кайвайн
 3. Atrakcje:
 4. Старинная крепость Умм-аль-Кайвайна
 5. Funkcje rekreacji. W emiracie Umm al-Kaivain, którego głównym ośrodkiem jest jego stolica, przybywają głównie ze względu na wakacje na plaży. To spokojne i prowincjonalne miejsce, które zachowało tradycyjny sposób życia. Jednak jeśli chcesz, możesz również znaleźć tutaj możliwości aktywnej rozrywki.
Один из отелей Умм-аль-Кайвайна