Zjednoczone Emiraty Arabskie Jest szczególny poziom komfortu odpocząć i znakomita rozrywka. Jeden z najbogatszych stanów świata oferuje turystom nie tylko klasyczne wakacje i inspekcje atrakcje , ale także taka elegancka rozrywka, jak wizyta w parku wodnym Wild Wadi.

Więcej o parku wodnym

Rozrywkowy kompleks, jeden z najlepszych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, to Wild Wadi Waterpark lub Wild Wadi Water Park. Znajduje się w Dubaj , w najbardziej popularnej turystycznej dzielnicy Jumeirah. Terytorialny park wodny Wild Wadi w Dubaju znajduje się na wybrzeżu Zatoki Perskiej pomiędzy dwoma hotele : Burj Al Arab i plaża Jumeirah.

Проект парка

Z języka arabskiego słowo "Wadi" jest tłumaczone jako "dolina" lub "kanion", gdzie płynie szybka górska rzeka, wysychając po pora deszczowa . Wyrażenie Wild Wadi to połączenie słów angielskich (pierwszych) i arabskich (drugie), co oznacza "Dzikie koryto rzeki górskiej". Cały park wodny Wild Wadi w Dubaju jest urządzony w tym samym stylu - arabskie bajki o marynarzu Sinbad i wszystkich budynkach Na zewnątrz i wewnątrz, ozdobione skomplikowanym arabskim wystrojem. Otwarcie instytucji zajmującej się rozrywką wodną odbyło się w 1999 r., A całkowita liczba atrakcji stale rośnie. Obecnie Wild Wild Water Park w ZEA w Dubaju zajmuje powierzchnię ponad 50 tysięcy metrów kwadratowych. m., w którym znajduje się 30 atrakcji wodnych, a także restauracje i sklepy z pamiątkami.

Золотая башня

Park wodny Wild Wild jest przystosowany do przyjmowania osób w każdym wieku, ale w przypadku niektórych atrakcji obowiązują ograniczenia wiekowe: dostęp do dzieci o wysokości nie przekraczającej 1,1 m jest zabroniony. Bezpieczeństwo turystów w parku wodnym zapewnia zespół ratowników, w skład którego weszli specjaliści z 41 krajów świata, a także z krajów WNP, w tym. Woda w parku wodnym jest zawsze na + 26 ... + 28 ° С.

Рай для серферовСемейный спуск

Co jest ciekawego w parku wodnym Wild Wadi?

Wśród wszystkich basenów i atrakcji parku wodnego najbardziej popularne i interesujące są:

  1. Jumeirah Sceirah - najszybsza i najwyższa zjeżdżalnia wodna poza Ameryką Północną, gdzie można doświadczyć swobodnego spadania. Po modernizacji w 2012 r. Zejście składa się z dwóch zjeżdżalni. Początkowo silne fale podnoszą cię do wysokości 23 m, a po przejściu przez właz lecą w 120-metrowym tunelu, rozwijając prędkość do 80 km / h.
  2. Kompleks slajdów Master Blaster - jedna z atrakcji parku wodnego Wild Wadi. Obejmuje 8 zjeżdżalni, na których zwiedzający na nadmuchiwanych kółkach jeden po drugim poruszają się w górę, popychani przez potężną wodę.
  3. Breakers Bay - największy basen falowy na Bliskim Wschodzie. W basenie krzyżują się przecinające i równoległe fale 5 gatunków, osiągając wysokość 1,5 m. Dzieci mogą tu wejść tylko w towarzystwie osoby dorosłej. Kamizelki ratunkowe i pływaki są dostarczane za darmo.

W sumie park wodny ma 23 baseny i 28 zjeżdżalni o długości od 12 do 128 m, a ich całkowita długość wynosi 1,7 km.

Горка-петля с чашей

Jak dostać się do parku wodnego Wild Wadi?

Większość turystów przyjeżdża taksówką do parku wodnego, w Dubaju działa prawie bezbłędnie. Możesz dostać się samemu do autobusu miejskiego nr 8, którego potrzebujesz - Rynek złota (Złoty Suk). Możesz także korzystać z usług metro i iść do stacji The Mall of Emirates, ale dojście do parku pieszo zajmuje 20-30 minut, a latem opcja ta nie jest odpowiednia. Water Wild Wadi w Dubaju jest otwarty codziennie od 10:00 do 19:00, w piątki - do godziny 22:00.

Cena biletu dla dorosłego turysty (powyżej 1,1 m) przez cały dzień wynosi 75 USD, a jeśli przyjechałeś tylko na dwie ostatnie godziny przed zamknięciem parku wodnego, to 55 USD. Jeśli bilet zostanie zakupiony dla dziecka poniżej 1,1 m, cena wyniesie odpowiednio 63 USD i 50 USD. Na bilecie można zwiedzać wszystkie rozrywki bez ograniczeń, a także korzystać z kamizelek ratunkowych i leżaków. Za ręcznik i szafkę trzeba będzie dodatkowo zapłacić około 5,5 $.

Dla gości Grupy Jumeirah wstęp do parku wodnego Wild Wadi jest bezpłatny.

Аквапарк для всей семьи