Ludzie tęsknili za gwiazdami przez cały czas. Ale w epoce współczesnego postępu osiągnięcia wydają się przekraczać wszelkie oczekiwania. Drapacze chmur latają coraz szybciej do chmur, a po nich na windę - ciekawi podróżnicy i turyści. Jeśli mówimy o drapaczach chmur w Zjednoczone Emiraty Arabskie , to jest okazja do oddzielnej wycieczki z obowiązkową wizytą we wszystkich wieżowcach: tutaj po prostu nie można ich policzyć.

Czym one są - drapacze chmur w Dubaju?

W najmłodszym i eleganckim mieście Zjednoczonych Emiratów Arabskich i teraźniejszości Dubaj , budowa drapaczy chmur jest sposobem na życie i stałą doskonałością umysłu i technologii. Głównie wszystkie wieżowce znajdują się w obszar Dubai Marina na Szejk Zaida Highway . Boom budowlany na budowę drapaczy chmur w Dubaju miał miejsce w 1999 roku. Ile wieżowców jest w Dubaju? W 2011 roku w największym centrum administracyjnym ZEA pojawiło się 38 nowych wież, których wysokość przekracza 220 m, a około 19 budynków jest w budowie. Zgodnie z planami architektonicznymi ZEA, miasto Dubaj powinno być pierwszym miastem na świecie pod względem liczby drapaczy chmur, których wysokość przekracza 100 m. Niektóre z najbardziej zadziwiających, ale jeszcze nie zrealizowanych projektów naszych czasów to:

 1. Wieżowiec mieszkalny Penthouse. Jego wysokość wynosi 516 mi 122 piętra nad ziemią. Format elitarnej obudowy oznacza 1 piętro - 1 mieszkanie. Budynek został zamrożony w sierpniu 2011 r. Na 22. piętrze. Jeśli projekt może jeszcze zostać ukończony, będzie to najwyższy budynek mieszkalny na świecie.
 2. Пентоминиум. проект
 3. Obracanie lub przenoszenie wieżowiec w Dubaju. Oficjalna nazwa najbardziej niesamowitego projektu to Dynamic Tower lub tańczący drapacz chmur w Dubaju. Jest to pierwsza na świecie elektrownia wieżowa, która nie tylko zaspokoi potrzeby energetyki wiatrowej, ale także sąsiednie budynki i budynki. Wieżowiec ma mieć wysokość w zakresie 388-420m i 80 pięter. W takim przypadku format projektu "1 piętro - 1 apartament" zostaje zachowany. Każde piętro jest elementem konstrukcji i może obracać się niezależnie wokół osi. Fantastyczny pomysł należy do architekta Davida Fishera.
 4. Dynamic Tower. проект
 5. Crescent Moon Tower - wieżowiec w Dubaju w kształcie półksiężyca - jeden z najpiękniejszych budynków metropolii. W jego niezwykłych murach zlokalizowane będą biblioteki dla dzieci, kawiarnie, restauracje, sale na konferencje o różnej tematyce. Wieża Księżycowa stanie się symbolem świata wschodniego i muzułmańskiego.
Crescent Moon Tower - лунная башня

Piękno na wysokości

Wieżowce Dubaju to nie tylko ulica najwyższych i nowoczesnych budynków. To są prawdziwe dzieła sztuki. Jako część grupy turystycznej możesz odwiedzić wiele wysokich budynków metropolii i robić zdjęcia najwyższych drapaczy chmur w Dubaju. Idąc do wycieczka aby zobaczyć wieże w Dubaju, dowiesz się, jak nazywa się każdy wieżowiec i ile jest pięter. Trzeba odwiedzić takie wysokie budynki, jak:

 1. Wieża róży - 333 m wysokości i 72 piętra. W budynku znajduje się pierwszorzędny hotel Rosa Reyhan Rotana, w którym można wybrać dowolną liczbę do swoich potrzeb.
 2. Башня Розы
 3. Marina Torch , inaczej znana jako Tower Tower lub Wieżowiec pochodnia w Dubaju - 336,8 m i 79 pięter nad ziemią oraz 3 kolejne poziomy poniżej poziomu gruntu. The Torch to wieżowiec mieszkalny, zajmuje piąte miejsce na świecie wśród budynków mieszkalnych. W 2015 r., Z powodu nieostrożności lokatorów na 50. piętrze, wybuchł pożar, podczas którego kilka pięter i zewnętrzna osłona wieży znacznie ucierpiała. Na pytanie "kto dziś jest właścicielem wieżowca Pochodnia w Dubaju?" Firma deweloperska Select Group nie ujawnia informacji.
 4. Тач Тауэр - Факел
 5. Kompleks mieszkalny "Ocean Peaks" - 310 m, 83 pięter i 519 mieszkań. Druga nazwa wieży to zakręcona wieżowiec w Dubaju: co to jest i jak ją zbudowano? Budynek o spiralnej ramie ma wspaniały obrót o 90 ° wokół własnej osi: każda podłoga jest obrócona o 1,2 ° w stosunku do poprzedniej. Zbudowaliśmy wieżowiec 7 lat.
 6. Закрученный небоскреб
 7. Adres Wieżowiec Downtown Burj Dubai został zbudowany na rekordowe 3 lata - 306 m wysokości i 63 piętra. Przebywał od 2008 r. Do 1 stycznia 2017 r., Trafiając do wszystkich agencji wakacyjnych na świecie z ogłoszeniem: który wieżowiec spalił w Dubaju? Ogień szybko rozprzestrzenił się z 21 pięter iw ciągu kilku sekund otoczył całą wieżę.
Небоскреб Адрес Даунтаун Бурдж Дубай

Najbardziej niezwykłe i wysokie drapacze chmur w Dubaju uważane są za niewiarygodną transformację pieniądza "olejkowego" w piękno. Nowoczesne budynki młodych megalopolis zadziwiają niezwykłą, architektoniczną innowacją i wysokością. To drapacze chmur przyciągają tu tysiące turystów i biznesmenów, a Dubaj stopniowo staje się centrum światowego biznesu.

Lista osiągnięć architektury Dubaju

Wysokość każdego wieżowca jest mierzona do samego wierzchołka iglicy w ramach ukończonego elementu architektonicznego:

 1. Najwyższy wieżowiec na świecie - ozdoba Dubaju - Wieżowiec Burdż Chalifa , którego wysokość nie została przez nikogo pokonana i wynosi 828 m. W budynku jest 162 pięter. Wieża została otwarta w 2010 roku.
 2. Башня Бурдж-Халифа
 3. Kompleks Emirates Park Towers Hotel & Spa , składający się z dwóch budynków: Emirates Park Tower 1 i Emirates Park Tower 2. Ich wysokość wynosi 376 m, każdy z 77 pięter.
 4. Комплекс Emirates Park Towers Hotel & Spa
 5. Dubai World Trade Center stał się najsilniejszym katalizatorem w wieżowcu w Dubaju. Jego wysokość wynosząca 149 m nadal przyciąga uwagę, aw 1979 r. Był to prawdziwy przełom, który przyniósł mu tytuł najwyższych wówczas budynków na Bliskim Wschodzie.
 6. Дубайский Всемирный торговый центр
 7. Burj Al Arab - wieżowiec w Dubaju, zbudowany w formie żagla - 321 mi 60 pięter. Budynek stoi na masywnej wyspie na wysokości 270 m od wybrzeża, mieści się w jednym z luksusowych hotele miejskie . W pewnym momencie niezwykły wieżowiec posiadał mistrzostwo świata wśród innych hoteli w wysokości.
 8. Бурдж аль-Араб
 9. Wieżowiec biurowy Emirates nr 1, o wysokości 354 m, ma 54 piętra i, w połączeniu z hotelem Jumeirah Emirates Towers, jest kompleksem dwóch wież. Obecnie ich grupa architektoniczna zajmuje 38. miejsce wśród wszystkich drapaczy chmur na świecie.
 10. Эмиратская офисная башня №2 и №1
 11. Wieża Almas ma powierzchnię 360 mi 74 piętra pomieszczeń biurowych. To tutaj skupiają się wszystkie komercyjne struktury do sprzedaży i cięcia kamieni szlachetnych, diamentów i pereł, a także wymiany kamieni szlachetnych i pereł, Klubu kamieni szlachetnych i biur przewoźników.
Башня Алмас (в центре)