Dubaj jest jednym z najważniejszych ośrodków na Bliskim Wschodzie. Tutaj, jak nigdzie, historia i nowoczesność są harmonijnie połączone. Podróżni, którzy tu przyjeżdżają, są często nie tylko zainteresowani rekreacja na słynnym śnieżnobiałym plaże lub nurkowanie w głębi morza. Tutaj mogą również zapoznać się z historią rozwoju Zjednoczone Emiraty Arabskie od połowów przybrzeżnych wiosek po nowoczesne megaobrazy.

Najciekawsze muzea Dubaju

W Dubaju można znaleźć wiele specjalistycznych muzeów, które zainteresują zarówno dzieci, jak i dorosłych. Wśród nich:

 1. Muzeum Historyczne Dubaju. Jeden z głównych zabytki Dubaju jest muzeum zlokalizowane w Fort Al Fahidi . Starożytna twierdza, zbudowana w 1787 roku, została stworzona, aby chronić emirat . Przez wiele lat cel budowli wielokrotnie się zmieniał: był tu fort obronny, koszary dla żołnierzy, pałac władców, więzienie, aż w 1970 roku otwarto muzeum historyczne. Ostatnia rekonstrukcja twierdzy dodała podziemne sale do ekspozycji. Podczas wycieczki zobaczysz szczegółowe dioramy, figurki z wosku, różne efekty, które pomogą w penetracji historii emiratu Dubaju w czasach, kiedy olej jeszcze nie zaczął się tutaj produkować. Odwiedzający czekają na wschodnie bazary, kutry rybackie, domy mieszkańców. Możesz zobaczyć oryginalny wygląd zatoki przed budową nowoczesnych drapaczy chmur i tworzenia masowych wysp. W głównym budynku mieści się muzeum wojskowe z obszerną kolekcją broni. Oddzielne ekspozycje stanowią narzędzia i przedmioty codziennego życia, które mają ponad 3 tysiące lat. Cena biletu wstępu wynosi 0,8 USD.
 2. Исторический музей Дубая
 3. Muzeum Zoologiczne w Dubaju. Unikalna kopuła biologiczna, która zaprasza Cię do wędrówki przez prawdziwy tropikalny las. Tutaj znajdziesz 3000 różnych zwierząt, ptaków i roślin. Poznasz nie tylko świat tropików, ale także zrozumiesz znaczenie zachowania równowagi w przyrodzie i utrzymania czystości otaczającego świata. To muzeum będzie interesujące przede wszystkim dla dzieci, ale dorośli nie będą się nudzić. Cena za wstęp dla dorosłych wynosi 25 USD, a dla dzieci - 20 USD.
 4. Зоологический музей Дубая
 5. Muzeum Wielbłądów w Dubaju. Małe, ale interesujące muzeum poświęcone "okrętom pustyni". Oni słusznie zajmują ważne miejsce w życiu emiratu Dubaju. Ekspozycja jest zorganizowana tak, aby była interesująca zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Dzieci mogą jeździć na interaktywnym mechanicznym wielbłądzie - makiecie na pełną skalę. Dorośli dowiadują się o cechach technicznych uprawy i szkolenia tych zwierząt oraz o tym, jak wyhodować prawdziwego mistrza w długich przejściach przez pustynię lub wyścigi wielbłądów. Historia hodowli, tradycyjne przezwiska i struktura ciała będą interesujące dla turystów w każdym wieku. Wstęp jest bezpłatny.
 6. Музей верблюдов в Дубае
 7. Muzeum Kawy w Dubaju. Niedaleko Muzeum Historycznego Dubaju znajduje się niewielki budynek, w którym mieści się ekspozycja poświęcona najważniejszemu napojowi dla Arabów - kawa. W starożytnym dworku na parterze poznasz historię uprawy i przetwórstwa zbóż, poznasz ceremonię parzenia kawy, przyjętą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w Etiopii, Egipcie i innych krajach sąsiednich. Na drugim piętrze znajdują się szlifierki i przybory niezbędne do przygotowania i spożycia pachnącego napoju. Na pewno ucieszy wszystkich, którzy kochają kawę we wszystkich jej przejawach. Już zbliżając się do budynku muzeum poczujesz silny, orzeźwiający zapach, a wewnątrz będziesz mógł wypróbować różne odmiany i opcje pieczenia. Koszt zwiedzania muzeum dla dorosłych wynosi 4 USD, a dla dzieci 1,35 USD.
 8. Музей кофе в Дубае
 9. Muzeum monet w Dubaju. Wysoko wyspecjalizowane muzeum, które będzie szczególnie interesujące dla specjalistów i kolekcjonerów-numizmatyków. W 7 małych salach przedstawiono historię rozwoju monet, różnych metali i stopów, które przez lata były wykorzystywane do produkcji monet, historii mennic. Kolekcjonerzy polubią ponad 470 różnych monet reprezentujących cały świat i wszystkie grupy wiekowe. Muzeum działa codziennie od 8:00 do 14:00, z wyjątkiem piątku i soboty. Wstęp jest bezpłatny.
 10. Музей монет в Дубае
 11. Muzeum Perłowe w Dubaju (Emirates NBD) to duży zbiór najlepszych na świecie pereł morskich wydobywanych w płytkich i ciepłych wodach Zatoki Perskiej. Zanim ZEA stało się wiodącym na świecie producentem ropy naftowej, zdobyli fortunę i sławę, sprzedając z niej perły i produkty. Podstawą kolekcji muzeum były skarby dostarczone przez handlarza pereł Ali Bin Abdullah Al-Owais i jego syna w latach 50. XX wieku. Oprócz pięknej biżuterii i idealnych pereł, znajdują się obrazy z życia nurków, ich łodzi, narzędzi i innych artykułów gospodarstwa domowego. Zwiedzanie tego muzeum jest możliwe tylko w grupach po powołaniu od 8 do 20 osób.
 12. Музей жемчуга в Дубае
 13. Galeria XVA - jeden z głównych punktów programu turystycznego dla wszystkich miłośników sztuki współczesnej. Został otwarty w 2003 roku, a teraz stał się wiodącym na Bliskim Wschodzie. Tu odbywają się wystawy wszystkich modnych artystów świata, odbywają się spektakle, wykłady i konferencje tematyczne, na które gromadzą się znani przedstawiciele nowoczesnej bohemy.
Галерея XVA