Plaże w Zjednoczone Emiraty Arabskie jak niebo na ziemi. Warunkowo można je podzielić na prywatne i publiczne. Różnica tkwi tylko w projekcie: w pierwszym przypadku wszystko odbywa się w bardziej wyrafinowany sposób i zazwyczaj odpoczywa mniej ludzi.

Ogólne informacje o plażach w Dubaju

Długość linii brzegowej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wynosi 1300 km, a tylko 10% Dubaj . Rząd kraju próbuje zwiększyć strefę przybrzeżną, tworząc sztuczne wyspy. Jeśli spojrzeć na mapę Dubaju, to pokazuje nowe plaże, które są na ogromnej "dłoni". Obecnie miasto buduje największy archipelag na świecie, który obejmie około 300 terenów lądowych.

Искусственные острова

Dzięki takim pracom każdy turysta może znaleźć idealne miejsce odpocząć . Zanim udasz się na odpoczynek w ZEA, wielu podróżników zadaje pytanie o to, które plaże w Dubaju. Prawie cała strefa przybrzeżna pokryta jest miękkim i czystym piaskiem o złotym kolorze. Są kabiny prysznicowe, przebieralnie i toalety, a także stacje medyczne i ratownicy. Na nabrzeżu znajdują się kioski z orzeźwiającymi napojami i małe kawiarnie, w których można zjeść przekąskę.

Na niektórych plażach w Dubaju są dni kobiet (środa i sobota), kiedy mężczyźni są zamknięci. Lokalni mieszkańcy przybywają do morza głównie w weekendy, więc w dni powszednie na wybrzeżu ludzie nie są zatłoczeni. Opalanie najlepiej od 08:00 do 23:00 lub po 15:00. Idealnym czasem na odpoczynek jest okres od września do maja, ponieważ latem słońce jest silne.

Plaże w Dubaju są podzielone na 3 kategorie: hotel (bary na plaży), płatne i bezpłatne. Każda z nich ma swoje zalety i wady, zasady i przepisy. Wybierz miejsce do odpoczynku powinno być oparte na osobistych i materialnych preferencjach.

Карта пляжей

Hotele w Dubaju z własną plażą

Każdy hotel, położony na pierwszej linii, ma własną plażę. Z reguły szacuje się je na 4 lub 5 gwiazdek i zapewniają pełny zestaw usług dla wczasowiczów. Są to luksusowe obiekty z kilkoma restauracjami, spa, klubami fitness i modnymi restauracjami hotele , które mają własne plaże do rekreacji w Dubaju, to:

 1. JUMEIRAH ZABEEL SARAY. To prawdziwy pałac, w którym wita cię gościnność we wszystkich tradycjach Wschodu. Hotel znajduje się 25 km od Lotnisko . Na miejscu znajduje się centrum fitness, korty tenisowe. Dla miłośników wędkarstwo a sporty wodne to także miejsce.
 2. DAR AL MASYAF znajduje się we wschodniej części ZEA. To tylko 25 minut od lotniska. Na terenie znajduje się plaża o długości 1 km, spa. Dla gości są wyposażone siłownie i baseny, są specjalne place zabaw i sale gier.
 3. Atlantis The Palm - kompleks wypoczynkowy położony na wyspie Palm Jumeirah , z najwyższej klasy obsługą, efektownymi imprezami i luksusowymi restauracjami. Plaża Atlantis w Dubaju nadaje się na rodzinne wakacje w ciągu dnia, aw nocy - na imprezy. Tutaj możesz wypożyczyć leżaki z parasolami lub miejsce w namiocie.
Отельный пляж

Darmowe plaże w Dubaju

Wybrane wybrzeże jest całkowicie przygotowane do komfortowego wypoczynku gości. Miejska plaża w Dubaju jest wyposażona w parasole, plac zabaw dla dzieci, a teren jest w pełni zagospodarowany. Są wypożyczalnie sprzętu sportowego i kilka kawiarni. Możesz tu przychodzić codziennie od 08:00 do 23:00.

Na publicznych plażach Dubaju turyści nie są ograniczeni działalnością, na przykład:

 • na wybrzeżu zawsze można robić zdjęcia;
 • na plaży nie ma boi, za którą nie można pływać;
 • nie ma dni dla kobiet na wizyty itp.
Общественный пляж

Najlepsze bezpłatne plaże w Dubaju w 2017 roku to:

 1. Plaża Gangut to idealna plaża w Dubaju, gdzie można pływać i relaksować się z rodzinami z małymi dziećmi. Jest to ciche i zatłoczone miejsce na obrzeżach miasta z bezpłatnymi leżakami i parasolami.
 2. Plaża Marina Beach w Dubaju - to piękne i przytulne miejsce do wypoczynku, otoczone wieżowcami i restauracjami. Nie można dojść tutaj pieszo, ale jest to całkowicie bezużyteczne. Zawsze możesz tu przyjechać taksówką lub autobusem. W tym drugim przypadku jedyną wadą jest to, że będziesz musiał śledzić czas, aby mieć czas na opuszczenie go transport .
 3. Kite Beach w Dubaju - odpowiedni dla fanów kitesurfingu. Jeśli nie chcesz jeździć, przyjdź tutaj, aby popatrzeć na szalone akrobacje sportowców. Nie ma infrastruktury, więc weź ze sobą wodę i jedzenie.
 4. Кайтсерфинг
 5. Plaża Jbr w Dubaju to idealne miejsce do wakeboardingu i parasailingu, a także do atrakcji wodnych. Wybrzeże znajduje się niedaleko promenady spacerowej, gdzie znajduje się wiele lokali gastronomicznych.

Płatne plaże Dubaju

Dla gości hoteli miejskich jest kilka plaż, które zawsze można odwiedzić. Oto kilka najpopularniejszych:

 1. Mamzar Beach w Dubaju - niezależnie od lokalizacji hotelu (z wyjątkiem Bar Dubai ), ta plaża znajduje się jak najbliżej. Po lewej stronie znajdują się wody Zatoki Perskiej, po prawej stronie jest cieśnina stale odnawiana kosztem pływów i przypływów. Na wybrzeżu przygotowano place zabaw dla dzieci, pawilony z automatami do gier, baseny ze słodką wodą i kilka specjalnych miejsc do grillowania. Plaża jest otwarta codziennie od 08:00 do 23:00.
 2. Платный пляж
 3. Plaża Jumeirah w Dubaju - tutaj masz niesamowite zdjęcia z widokiem hotel Parus . To miejsce jest bardzo popularne wśród wczasowiczów, którzy zawsze mogą usiąść na leżaku pod parasolem. Jest duży plac zabaw, podzielony na 3 strefy. Możesz tu przychodzić codziennie od 08:00 do 23:00. W poniedziałki wstęp jest możliwy tylko dla kobiet z dziećmi w wieku 4-14 lat.
 4. Пляж с видом на Парус
 5. Umm Suqeim Beach to jedyna nocna plaża w Dubaju. Istnieje podświetlenie, które działa przez energię, która jest generowana przez wiatr i baterie słoneczne w ciągu dnia. Urlopowicze mogą tu pływać w absolutnym bezpieczeństwie, podczas gdy nie ma skwarnego dnia.
Ночной пляж

Koszt wstępu na plaże w Dubaju wynosi średnio od 1 $ do 1,5 $ za osobę za cały dzień. Parking płatny jest osobno, zazwyczaj jego cena waha się od 5 do 8 USD. Na wybrzeżu można skorzystać z bezpłatnych leżaków, grilla, parasoli itp.

Co nie powinni robić turyści na plaży w Dubaju?

Aby upewnić się, że twoje wakacje nie zostały zepsute, musisz przestrzegać pewnych zasad:

 • na brzegu nie można pić alkoholu, ściółki, a czasem fotografować (na terenie zawieszonych znaków specjalnych);
 • w Dubaju nie ma dzikich plaż, więc opalanie się jest zabronione, nawiasem mówiąc, lepiej nie nosić strojów kąpielowych;
 • W wodach przybrzeżnych Dubaju występuje około 16 gatunków rekinów, chociaż rzadko pływają na plażach, a ratownicy zawsze o tym ostrzegają.

Większość turystów jest zainteresowanych pytaniem, jak dostać się na plaże w Dubaju z hoteli położonych w mieście. Z reguły takie instytucje organizują bezpłatny transfer dla swoich gości. Ale czasami może to być autobus z umiarkowaną opłatą (około 1,5 USD) lub taksówką, która zabierze urlopowiczów na najbliższe wybrzeże za 5 USD.