Śpiewanie i tańczenie fontann w Dubaj - Arcydzieło inżynierii, jeden z najbardziej niesamowitych spektakli stworzonych przez ludzkie ręce. Położony nad sztucznym jeziorem w samym sercu miasta - u stóp największego na świecie centrum handlowego Dubai Mall i najwyższego wieżowca - Burdż Chalifa. Głębokość zbiornika jest niewielka - tylko 1,5 m, ale powierzchnia wynosi około 12 hektarów.

Opis muzycznych fontann w Dubaju

Aby przekazać skalę i wielkość idei, oto kilka dodatkowych liczb:

  • w tym samym czasie, fontanna jest w stanie podnieść do 83 tysięcy litrów wody;
  • dysze mogą strzelać na maksymalnej wysokości 150 metrów, która jest równa wysokości 50 piętra pobliskiego wieżowca;
  • jest najdroższą fontanną w historii - na jej budowę wydano około 218 milionów dolarów;
  • Ekstrawagancja wody jest podkreślona 6600 reflektorami białymi i 25 kolorowymi.

Opowiemy o ostatnim niuansie bardziej szczegółowo. Wykorzystanie głównie białych reflektorów nie jest ekonomią (o czym nie powinniśmy rozmawiać w związku z tą strukturą), ale częścią idei autora. Projektanci uważają, że wiele kolorowych miejsc po prostu odciągnie widza od głównej idei - gry wody i światła, jego oszałamiającego designu, elastyczności i plastyczności. I rzeczywiście, naoczni świadkowie, którzy mieli na tyle szczęścia, aby być świadkami śpiewanego show fontann w Dubaju na własne oczy, przyznają, że ma to szczególne znaczenie.

Ważne jest, aby pamiętać, że spektakl jest całkowicie darmowy. Przez cały wieczór każdy może swobodnie podziwiać niezapomniane widowisko, być fotografowanym na tle, a także wykonywać zdjęcia. Możesz wybrać punkt widzenia na miejscu i podczas procesu. Mała wskazówka dla tych, którzy chcą uchwycić panoramiczny widok: Kino's Cafe znajduje się na 3 piętrze centrum handlowego, z którego balkonu roztacza się wspaniały przegląd dla wszystkich klientów. Ale po tym sensownym jest zejść poniżej, aby zobaczyć tańczącą wodę z innych stron.

tańczące fontanny w Dubaju

Singing Fountains in Dubai - Schedule

Widowiska dzienne można zobaczyć dwa razy - o 13 i 13:30 czasu lokalnego. Wieczorem fontanny rozpoczynają występy o 18:00 i kontynuują co pół godziny do 23 w dni powszednie i 23:30 w weekendy. Jednak w wieku 18 lat wciąż jest światło, więc lepiej jest dotrzeć do miejsca po zmroku, więc istnieje możliwość zobaczenia tańców w całej okazałości. Czas trwania pokazu to jedna kompozycja muzyczna. Zapoznaj się z podejściem do spektaklu, aby łatwo przygotować kamerę poprzez przyciemnienie światła na nasypie i pojawienie się lekkiego zamglenia nad wodą.

Muzyka towarzysząca śpiewaniu fontann w Dubaju należy wymienić oddzielnie. Repertuar nigdy się nie powtarza, za każdym razem zaskakuje nawet zwykłych widzów czymś niezwykłym. Kompozycje brzmią najbardziej różnorodnie - od nowoczesnych przebojów arabskich i europejskich, po klasykę - etniczną i międzynarodową. Trzeba powiedzieć, że według wielu klasyczne melodie najlepiej nadają się do towarzyszenia grze światła i wody, wydaje się, że są zaprojektowane tak, aby bardziej opłacało się śledzić ekstrawagancję.

Należy zwrócić uwagę na inny niuans, pozornie losowy, ale wpisujący się w ramy idei reżysera: system pomp i zaworów, wyzwalający i uwalniający ostry strumień wody, okresowo emitujący głośne głuchy klaśnięcie, które często są w stanie w sposób organiczny wpasować się w ogólną strukturę spektaklu, a skład muzyczny w szczególności .

muzyczne fontanny w Dubaju

Jak dostać się do śpiewających fontann w Dubaju, ZEA?

Miejsce jest łatwo dostępne środkami transportu publicznego: trasy autobusowe №№27, 29 i F13, przystanek Dubai Mall lub Burj Khalif. Zrób to jeszcze szybciej metro , używając drugiej czerwonej linii. Stacja, której potrzebujesz, nazywa się tak samo, nazwą centrum handlowego i wieżowca.