Jedna ze słynnych atrakcji turystycznych ZEA - Yas masowa wyspa Abu Dhabi , w bliskiej odległości od centrum stolicy Emiratów Arabskich. W 2009 roku został wyróżniony na World Travel Awards jako wiodący projekt podróży na świecie. Ponadto Yas jest znany z posiadania tor wyścigowy Yas Marina , która od 2009 roku organizuje Grand Prix Formuły 1 Abu Zabi.

Informacje ogólne

Wyspa jest projektem Aldar Properties. Jego budowa kosztowała 40 miliardów dolarów, jest dość duża: jej maksymalna długość wynosi 7,5 km, szerokość - 6,5, a całkowita powierzchnia wynosi 2500 hektarów. Znalezienie Yas Island na mapie jest łatwe: znajduje się na wschód od centrum Abu Dhabi, bardzo blisko stolicy przez lotnisko a na północy graniczy z Al Raha Beach.

Остров Яс на карте

Z wyspą kontynentalną łączy autostradę, która dalej przechodzi przez wyspy Al Jubail i Saadiyat i kończy się w porcie imienia Sheikh Zayd (Marina Zayed). Pod względem zainteresowania turystycznego, Yas Island odgrywa tę samą rolę w Emiracie Abu Zabi, jak Dubai City - w odniesieniu do ZEA jako całości. To jest najciekawsza rozrywka, najbardziej ekskluzywna hotele , najpopularniejsze restauracje.

Planuje się, że do 2022 r. Wyspa Yas wejdzie do 10 najważniejszych obiektów rodzinnych odpocząć , a poziom odwiedzających będzie wynosił 48 milionów ludzi rocznie.

Atrakcje na wyspie

Najsłynniejsza atrakcja wyspy, częściej niż inne (nie licząc hotelu Yas Viceroy Abu Dhabi i autostrady Yas Marina), "reprezentująca" na wyspie Yas w Abu Dhabi na zdjęciu - Park rozrywki Ferrari World dedykowany do samochodów Ferrari. Tutaj są zarówno atrakcje dla najmniejszych (na przykład karuzela, samochody, na których są prototypy Ferrari), jak i dla dorosłych.

Ferrari WorldТрасса Яс Марина

Jest też park wodny. To się nazywa Yas Waterworld . 43 z jego atrakcji łączy wspólny temat poszukiwania perły utraconej przez dziewczynę - postaci jednej z arabskich opowieści. Ekstremalnych wędrowców szczególnie pociąga roller coaster i tornado slide, którego długość wynosi 238 m.

Аквапарк Yas Waterworld

Fani nocnych imprez czekają na klub laserowy O1NE. Znany jest ze swojej ściany graffiti - największej na świecie (jej powierzchnia to 3000 m2). I, oczywiście, punkt orientacyjny wyspy można nazwać mariną nabrzeża ze specjalnie wyposażonym parkingiem dla jachtów, kawiarni i parków.

Пристань для яхтНочной клуб O1NE

Plaże

Wyspa ma jedyną plażę - Yas Beach. Jest ona otwarta od 10:00 do 18:00. Plaża jest piaszczysta, ma szerokie wybrzeże i gładkie wejście do wody, dzięki czemu jest bardzo odpowiedni dla rodzin z dziećmi. Dla gości któregokolwiek z hoteli lub apartamentów Yas Island zwiedzanie plaży jest bezpłatne (przy wejściu należy okazać kartę lub kupon wydany w recepcji hotelu); i 13 dolarów, odpowiednio). Kobiety płacą za pół ceny w soboty.

Пляж Яс

Aktywny wypoczynek

Na zachodnim wybrzeżu znajduje się klub golfowy Yas Links, w którym znajduje się kilka 18-dołkowych pól golfowych, 9-dołkowe boisko treningowe, kilka pól treningowych, akademia golfa i pole treningowe.

Гольф-клуб

Hotele

Najbardziej znanym hotelem na wyspie jest 5 * Yas Viceroy Abu Dhabi, potocznie zwane "Yas Marina", ponieważ znajduje się tuż przy torze o tej samej nazwie (a raczej trasa przechodzi przez jego terytorium). Ten hotel jest wyjątkowy, ponieważ znajduje się w połowie na lądzie, a połowa w wodzie. W hotelu znajduje się 11 restauracji, w których można spróbować potraw z niemal każdego zakątka globu.

Inne 5 * hotele na wyspie Yas Abu Dhabi są mniej pompatyczne i, odpowiednio, życie w nich będzie nieco tańsze. Do tej pory na wyspie znajduje się 7 hoteli i kompleksów apartamentów, zakłada się, że ich liczba zostanie zwiększona do 20.

Вид на отель Яс Марина с моря

Gdzie zjeść?

Restauracje i kawiarnie działają tutaj w każdym hotelu (co najmniej 5 restauracji w hotelu) i we wszystkich centrach handlowych. Ponadto w mieście jest mnóstwo kawiarni i restauracji. Na plaży można również zjeść przekąskę: tam działają bary z przekąskami. Bardzo popularna jest amerykańska restauracja Blue Grill, Burlesque Restaurant & Lounge.

Популярный ресторан Blue Grill

Zakupy

Na wyspie znajduje się kilka centrów handlowych i sklepów. Najbardziej atrakcyjnym miejscem dla wszystkich miłośników zakupów jest otwarte w 2014 roku centrum handlowe Yas Mall, zajmujące powierzchnię 235 000 metrów kwadratowych. m i jest w Abu Dhabi, największym, a na terenie całego kraju zajmuje drugie miejsce. Pod dachem centrum handlowego znajduje się 370 sklepów, 60 kawiarni i restauracji, 20-salowe kino.

Yas Mall

Transport na wyspie

Możesz podróżować po wyspie taksówką lub autobusem: istnieją dwie bezpłatne ("niebieskie" i "czerwone") bezpłatne trasy autobusów ekspresowych. "Niebieski" jest otwarty od 9:00 do 21:00, "czerwony" - od 9:00 do 02:00. Dzięki Blue Express można dotrzeć do centrum handlowego Yas Mall i Ferrari World Park, a czerwony można iść do klubu golfowego, plaży i przystani. Trasy przecinają się, co pozwala turystom łatwo dostać się z jednego miejsca na wyspę do drugiego.

Яс Экспресс

Jak dostać się na wyspę?

Yas Island znajduje się zaledwie 20 km od centrum Abu Dhabi. Możesz do niego dotrzeć przez miasto transportem - Autobus nr 190 (z Abu Dhabi i Dubaju). Możesz także wziąć taksówkę, podróż nie będzie zbyt droga - około 7 $. Łączy wyspę z autostradą 10-pasmową.