Pomimo faktu, że powszechne na świecie masowe rozrywki - wykorzystanie alkohol i kąpiel w bikini plaża - są zabronione przez prawo szariatu, w Zjednoczone Emiraty Arabskie kochać i wiedzieć, jak się bawić. Tutaj przede wszystkim entuzjazm i piękno rodziny odpocząć , dlatego praktycznie we wszystkich dużych miastach doskonałe parki wodne . Na szczególną uwagę zasługuje park wodny Yas Waterworld w Abu Dhabi .

Więcej o parku

Park wodny Yas Waterworld w Abu Dhabi jest zbudowany na sztucznym Yas Island , jest najnowszy i jedyny w swoim rodzaju. Wzgórza, baseny, tunele - tylko 43 rodzaje atrakcji - znajdują się na rozległym obszarze 43 hektarów. Dla każdego wieku i każdego składu rodziny jest rozrywka dla duszy. Pod względem pomysłów i wyposażenia park wodny Yas w Abu Dhabi znacząco różni się od podobnych parki ZEA .

Общий бассейн

Fabuła parku wodnego

Jako podstawową historię projektowania i rozmieszczenia atrakcji została podjęta miejscowa legenda nurków perłowych. Kilka dekad temu był jednym z głównych rzemiosł mieszkańców.

Według legendy mała dziewczynka Dana wyruszyła w podróż, aby odnaleźć i odzyskać utraconą perłę, która była symbolem pomyślności i sukcesu jej całej wioski. Perła została skradziona przez złych złodziei, a nędza i bieda spadły na wioskę. Dziewczyna Dana dowiedziała się o perle od matki i postanowiła znaleźć skarb.

Przezwyciężając poważne niebezpieczeństwa związane z testowaniem, dziewczynka mogła znaleźć szczęśliwy "groch" w jednej z najbliższych oaz. I właśnie w tym miejscu pojawił się park wodny Yas Waterworld.

Аквапарк в Абу-Даби

Rozrywka w Yas Waterworld

Trudno powiedzieć, które wzgórze lub atrakcja jest najlepsza, ponieważ każdy turysta ma swój własny gust i różne emocje z rozrywki. Ale szczególnie warto zwrócić uwagę na najbardziej popularne strefy parku wodnego:

 1. Wioska Qaryat Al Jewana , położona tuż przy wejściu. Zapraszamy do wzięcia udziału w jedynej na świecie interaktywnej grze Pearlmasters, w której za pomocą najnowszych technologii i wynalazków możesz wyszukiwać skarby wokół parku wodnego.
 2. Beczka z bąbelkami daje dużo adrenaliny na fali falowej o wysokości 3 metrów, nawiasem mówiąc, najwyższej na świecie. Pompę pompuje się w sumie 1250 KM, napędzając nią 7000 KM.
 3. Pętla Liwy daje niesamowity dreszczyk emocji, gdy platforma wsparcia znika spod stóp, a siła wiru skręca i zabiera turystę - to jedyne takie wzgórze w tym regionie.
 4. Воронка
 5. Atrakcja "Wavebreaker" pomaga niedoświadczonym surferom uczyć się na długiej płaskiej fali.
 6. Wzgórze Falcon jest prawdziwym, 300-metrowym lotem w wodzie i pierwszą taką atrakcją na całym świecie, jak również najdłuższym zjazdem na Bliskim Wschodzie.
 7. Затяжная волна
 8. Rzeka Yadi Yas zaprasza na niesamowitą przygodę na grzbiecie tej fali wokół całego Yas Aquaparku w Abu Dhabi.
 9. Atrakcyjność Davlam daje żywe poczucie unikalnego lotu przez 20-metrowy tunel.
 10. Горки Слитэра
 11. Szybki zjazd pokona nawet najbardziej odważnych turystów, w końcu nie wszyscy są gotowi do szybkiego spłynięcia z Humble Hills i górskiego zjazdu - najwyższych szczytów parku wodnego.
 12. Грандиозный спуск
 13. Nurkowanie na perły Hoyamal to pierwsza tego typu rozrywka, kiedy wczasowicze wykonują zanurzenie w towarzystwie doświadczonych nurków i wybierają muszlę z perłą w środku.

Istnieje wiele atrakcji: emocjonalna, rozrywkowa, poznawcza. Niektórzy nie mają odpowiedników na Bliskim Wschodzie, a nawet na świecie. Wszystkie rozrywki parku są podzielone na dzieci, młodzież i dorosłych.

Jak dostać się do parku wodnego Yas Watervold?

Na wyspie Yas do parku wodnego najlepiej dojechać taksówką lub wynajęty samochód . W pobliżu nie ma przystanków autobusowych. Opłata za wizytę dla osoby dorosłej wynosi 64 USD dla dziecka - 52 USD. Korzystanie z szafek i ręczników jest płatne, cena zależy od ich wielkości.

Drzwi do parku wodnego są otwarte dla wszystkich chętnych codziennie od 10:00 do 19:00, aw czwartek od 10:00 do 17:00 i od 18:00 do 23:00. W okresie muzułmańskim wakacje harmonogram można zmienić.

Вывеска парка