Zjednoczone Emiraty Arabskie Dzisiaj - jedno z najbardziej popularnych miejsc odpocząć od naszych rodaków. A biorąc pod uwagę fakt, że istnieją duże odległości między miastami i kurorty , bez wynajmu samochodu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest prawie niemożliwe.

Korzyści ekonomiczne

Oprócz tego, że wygodniej i szybciej podróżuje się samochodem, wynajem samochodów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest ekonomicznie opłacalny: jego koszt za dzień (w zależności od miejsca wynajmu i klasy samochodu) wynosi 15-30 USD. Koszt benzyny jest tu dość niski: w sierpniu 2017 r. Wynosił 0,48 USD za litr. Parking w hotelu dla transport goście są wolni.

Ale koszt wycieczki wystarczająco wysokie: najbardziej "tanie" może osiągnąć 25 USD na osobę, a koszt drogie może kosztować 600-700 USD.

Jednocześnie drogi w Emiratach są w doskonałym stanie (ZEA zajmuje 1 miejsce na świecie pod względem poziomu infrastruktury drogowej), kierowcy w większości przestrzegają zasad ruchu drogowego, a na drogach nie ma pijaków. Ponadto, dzięki niskiemu poziomowi przestępczości, maszynę można pozostawić prawie bez problemów.

Здесь можно арендовать машины разных классов

Czego potrzebujesz do wypożyczenia samochodu?

Niektórzy płacą za wynajem samochodu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich z góry, nawet przed wyjazdem do kraju. A potem często dowiadują się, że nie mogą dostać samochodu, ponieważ nie mają międzynarodowych praw. Oczywiście prawdopodobieństwo wynajęcia samochodu w ZEA na rosyjskie prawa jest - dla pewnej małej i nieznanej firmy. W takim przypadku powinieneś postarać się nie popaść w wypadek, ponieważ za jazdę "bez uprawnień" jest bardzo poważna kara.

Ale powtórzymy - żadna z poważnych firm zajmujących się wynajmem samochodów (a także w Emirates Hertz, Dolar, Budget, Thrifty) samochód dla osoby bez praw międzynarodowych po prostu się nie podda. Pieniądze również będą musiały się pożegnać, ponieważ zawarta umowa ofertowa wyraźnie stwierdza, że ​​najemca musi mieć IDP. W rzeczywistości nie jest to nawet międzynarodowe prawo jazdy, ale tłumaczenie praw krajowych na 12 języków.

Ponadto musisz mieć:

  • międzynarodowy paszport;
  • Tłoczona (nominalna) karta w imieniu osoby, która wynajmuje samochód; Imię i nazwisko, umieszczone na karcie, muszą dokładnie odpowiadać pisowni w paszporcie; karta musi być kredytem, ​​a kwota na niej musi przekraczać koszt zabezpieczenia samochodu (około 760-1000 dirhamów, co odpowiada 205-275 USD);
  • prawa krajowe (nie będą potrzebne przy wynajmowaniu, ale podczas korzystania z samochodu);
  • jeśli samochód został zarezerwowany przez Internet, musisz wziąć ze sobą wydrukowany voucher.

Wiek kierowcy musi wynosić co najmniej 21 lat. Natomiast w przypadku kierowców starszych niż 71 lat firma może wymagać dodatkowej opłaty za "opłatę drogową".

Co musisz wiedzieć?

Podczas rejestracji wypożyczenia samochodu potrzebujesz:

  1. Wypełnij formularz. Wskazuje nie tylko dane paszportowe, ale także hotel, w którym najemca się zatrzymał. Podczas podpisywania umowy na karcie kwota wskazana w karcie jest zablokowana. Ponadto dystrybutorzy mogą oferować ubezpieczenie franczyzy, ale od klienta zależy, czy zakupi tę usługę, czy nie.
  2. Należy dokładnie sprawdzić maszynę: na niej nie ma zadrapań, wgnieceń itp. Jeśli są dostępne, należy je odnotować w ustawie. Szczególną uwagę należy zwrócić na poziom paliwa w zbiorniku gazu: kiedy samochód wraca, musi być taki sam (lub przynajmniej nie mniejszy).
  3. Należy dokładnie wyjaśnić, gdzie wziąć samochód. Ponadto na wszelki wypadek należy podać numer telefonu biura; może być potrzebny w razie wypadków, awarii i innych nieprzewidzianych sytuacji.

Samochód z kierowcą

Czy można wynająć samochód z rosyjskojęzycznym personelem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich? Tak, jest to możliwe. Po pierwsze, znalezienie kierowcy mówiącego po angielsku jest jeszcze łatwiejsze, a po drugie - jakość takiego samochodu może pozostawić wiele do życzenia. Koszt usługi w różnych biurach, które ją świadczą, jest inny, ale z reguły istnieje pewna podstawowa cena + osobna płatność za każdą dodatkową godzinę.