Miasto Korfakakan w ZEA - To najrzadsza oaza dziewiczej przyrody, spokojne i spokojne miejsce, które łączy wodnistą powierzchnię, błękitne niebo otoczone górami i złotym piaskiem.

Informacje ogólne

Khorfakkan jest również nazywany Khor-Fakkan, Haur-Fakkan, a nawet Abi-Televis, więc wiele nazw jest jedną z enklaw Sharjah , znajduje się w emiracie Fujairah . Nazwa Korfakkan pochodzi od arabskiej "Zatoka dwóch szczęk", ponieważ zatoka znajduje się między górskimi przylądkami, a woda w morzu. Populacja nie przekracza 15 tysięcy osób. Główną działalnością mieszkańców jest uprawa warzyw, owoców i rybołówstwa. Położenie niesamowitego miasta Khorfakkan można zobaczyć na mapie Zjednoczonych Emiratów Arabskich na zdjęciu poniżej.

Вечерний Корфаккан

Tło historyczne

Korfakkan jest po raz pierwszy wspomniany w zapisach z 1550 r. Wykonanych przez włoskiego Gasparo Balbi. W dzienniku okrętowego statku "Meerkat" opisano fort położony na wschodnim wybrzeżu ZEA. Opisała wioskę z dużą ilością naturalnych darów i dobrym źródłem słodkiej wody. Podczas konfliktu zbrojnego między Persją a Portugalią port Korfakkan został praktycznie zniszczony, a później przywrócony przez Portugalię. W 1737 r. Imperium Omanu, w sojuszu z Holandią, wypędziło Portugalczyków z tego wybrzeża. Podczas wykopalisk na terenie Korfakkan odkryto całą osadę, zanurzoną pod wodą i datowaną na II tysiąclecie pne.

Набережная

Klimat

Klimat Korfakkan w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest subtropikalny i prawie zawsze przy dobrej słonecznej pogodzie. Dekada deszczowych dni trwa od grudnia do lutego. U szczytu lata w lipcu i sierpniu temperatura powietrza osiąga + 50 ° C. Najbardziej odpowiedni okres odpoczynku to wrzesień-maj. Brzegi Korfakkan są myte przez Zatokę Omańską, temperatura wody, w której jest poniżej + 20 ° C, nie spada.

Водные развлечения

Zabytki

Atrakcje miasta w mieście nie są tak liczne, ale wszystkie mają wartość historyczną i kulturową Korfakkan. Dlatego w mieście trzeba odwiedzić:

 1. Biały Pałac Korfakkan - ta wspaniała budowla jest wzorem arabskiej architektury i słynie nie tylko z luksusowego wystroju i uroku, ale także ze względu na położenie na szczycie klifu w pobliżu nabrzeża.
 2. Белый дворец
 3. Meczet Bitiya , zbudowany w XVII wieku, jest jednym z najstarszych budynków w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
 4. Мечеть
 5. Stary port i nowoczesny port stanowią wspaniały kontrast. Znajdują się one w południowej części zatoki, najgłębiej.
 6. Порт
 7. Fontanna ze swoją dziwną formą przyciąga gości miasta do siebie. Woda płynie z ogromnego dzbanka, naprzemiennie wypełniając siedem misek - to bardzo niezwykły widok.
Фонтан

Korfakkan - wycieczki

Miasto oferuje wiele niezwykłych i interesujących. wycieczki które koniecznie musisz odwiedzić:

 1. Wyspa rekinów , położona w pobliżu miasta, jest bogata w rafy koralowe i niesamowite życie morskie. Rekreacja wielu nurków preferuje dzięki niesamowitej jaskini "The Pit of the World". Również ten raj słynie z cmentarza samochodów, które zalało około 20 lat temu. Samochody te nadawały dnie morza niepowtarzalny wygląd i stały się siedliskiem dla mieszkańców morskich.
 2. Акулий островДайвинг возле пещеры
 3. Wycieczka wzdłuż wybrzeża Oceanu Indyjskiego zapewni wiele atrakcji. Tutaj możesz jeździć na nartach wodnych i katamaranach, uprawiać windsurfing, a następnie udać się do największego jeziora w ZEA, Vuraya, bardzo przypominającego jeziora Szwecji .
 4. Парк озера Вурайя
 5. Dam Rifaisa poza miastem - to rekreacyjna rozrywka. Kiedyś na jego miejscu znajdowała się wioska, następnie zalana, teraz na dnie zapory widać ruiny starych domów.
 6. Wycieczka Korfakkan - Fudżajra to rodzaj lokalnej rozrywki. Wycieczka do portu w bezpłatnej strefie ekonomicznej Fujairah doda odrobinę koloru do wakacji.
 7. Inne emiraty. Można dostać dzień wolny Abu Dhabi , Dubaj lub Ras al-khaimu rezerwując wycieczkę z wyprzedzeniem.
 8. Źródła z krystalicznie czystą wodą mineralną "Gulfa" i "Masafi".

Rozrywka

Reszta Korfakkan jest nieco konserwatywna, warto wziąć pod uwagę, że to miasto należy do emiratu Sharjah i nie ma zbyt wielu nocnych rozrywek, a alkohol jest zabroniony. Ale wciąż jest jedno miejsce - nabrzeże Korfakkan. Na luksusowych piaszczystych plażach nad Oceanem Indyjskim organizowane są imprezy tematyczne i dyskoteki hotele miasta. I jeszcze kilka opcji, aby dobrze się bawić w Korfakkan:

 1. Duże centrum nurkowe "Scuba International" zapewnia nieograniczone możliwości odkrywania głównej przewagi Korfakkan - podwodnego świata. Nurkowie dotarli do tego miasta nie bez powodu. W wodach przybrzeżnych wśród kolonii koralowców pływa wiele ryb i płaszczek. Na płytkich wodach można uprawiać snorkeling, a przy ciekawszych nurkowaniach zrobią się rafy 6-7 km od brzegu. Najpopularniejsze miejsca dla nurkowanie w Korfakkane są to klify Martini, miejsca na wyspie Spuppi, Trzy Skały i ogrody Anemone.
 2. Wakacje na plaży zachwycą szerokie łagodne zbocze w wodzie, a nie zatłoczone plaże, na których można bezpiecznie się opalać i pływać.
 3. Остров МартиниПляж Корфаккана
 4. Przyjemny spacer zachwyci Państwa pięknymi parkami lokalnymi, położonymi zarówno w dzielnicy Korfakkan, jak iw jej okolicy.
 5. Miasto Korfakkan jest uważane za jedno z najpiękniejszych w ZEA. Oprócz palmowych gajów i oaz są niesamowicie pachnące ogromne plantacje truskawek i kwiatów.

Zakupy

Najlepsze miejsca na zakupy w Korfakkan:

 • centrum handlowe Sajidha Group;
 • supermarkety Al Wadi Supermarket i Bliski Wschód Supermarket;
 • Sh Khalid Road, ulica z największą liczbą punktów w Korfakkan;
 • na rynek arabski, gdzie sprzedają owoce, warzywa i świeże ryby. Znajduje się na południowym skraju nabrzeża.

Hotele

Najlepszy hotel w Korfakkan w ZEA to Oceanic Beach Hotel 4 *. Zapewnia komfortowe usługi, w tym zabiegi spa, sekcje sportowe, rozrywkę dla dzieci, różnego rodzaju zajęcia wodne i wspaniałe pokoje z widokiem na Ocean Indyjski. Możesz pozostać w innych hotelach, gdzie średnia cena pokoju wynosi około 130 USD:

 • Le Méridien Al Aqah Beach Resort;
 • Royal Beach Hotel & Resort;
 • Sama Deba Hotel Apartments;
 • "Holiday Beach Motel".
Oceanic Khorfakkan Resort & Spa 4

Restauracje

Jest wiele miejsc, w których można skosztować kuchni wschodniej i europejskiej w Korfakkane. Wśród wszystkich restauracji i kawiarni są:

 • Libańska restauracja Rubu Liban - jedna z najlepszych w mieście;
 • Indyjska restauracja Coronata;
 • Restauracja Golden Fork;
 • Cafe Verona i Marbella;
 • Pizza Hut.
Кафе MarbellaЛиванский ресторан «Рубу Ливан»

Transport

Khorfakkan - małe miasto, ponieważ społeczeństwo transport tutaj praktycznie nie ma. Ze wszystkich pojazdów są tylko autobusy turystyczne i taksówki turystyczne.

Jak się tam dostać?

Miasto nie ma własnego lotnisko , więc musisz polecieć do jednego z sąsiednich Emirates . Każdy, kto kupuje wycieczki do Khorfakkan, pozostaje tylko wybrać lotnisko:

 • najbliższy jest Al-Fudżajra w Fujairah;
 • Port lotniczy Ras Al-Chajma;
 • międzynarodowe lotniska Sharjah, Abu Dhabi, Dubaj lub Al aina .

Na dowolnym lotnisku można zamówić transfer z hotelu lub wziąć:

 • Fujairah - Korfakkan - tylko taksówki;
 • Sharjah - Korfakkan - autobusem z dworca autobusowego.