Dla większości turystów Emiraty są silnie związane z wysokością wieżowce , ogromne, drogie centra handlowe, piaszczysta plaże i orientalna gościnność. Wszystko przyciąga, błyszczy i kosztuje dużo. Ale odpocznij Zjednoczone Emiraty Arabskie - To także doskonałe nurkowanie! A jeśli w śnieżną zimę nagle pragniesz ciepła i podwodnych przygód, to z pewnością powinieneś zanurzyć się w łagodne wody u wybrzeży Emiratów.

Sezon nurkowy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Wybrzeże Zatoki Perskiej i Omanu to obszar wodny, w którym można nurkować w granicach Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Szczególnie niekorzystne, a nawet niebezpieczne miesiące na nurkowanie to:

 • do końca czerwca i do sierpnia włącznie. W tym czasie w Emiratach króluje prawdziwe ciepło: powietrze ogrzewa się do + 45 ... + 50 ° С w cieniu. W morzu jest ogromna ilość planktonu, z powodu którego woda jest mocno pochmurna i wyraźnie zmniejszona widoczność. Ponadto naturalna żywność przyciąga ryby i drapieżniki;
 • czas "brązowych (czerwonych) przypływów". Jest to okres od połowy października do początku grudnia. Glony i koralowce aktywnie namnażają się w strefie surfowania, co powoduje, że woda chmurnieje i barwi, a zawartość siarkowodoru i amoniaku w niej wzrasta wielokrotnie. w dużych ilościach umierają ryby i skorupiaki.

Idealny czas na nurkowanie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich to zima kalendarzowa (styczeń i luty) - jest to najbardziej popularna sezony . Temperatura wody i powietrza ogrzewa się do + 25 ... + 30 ° C, bardzo wygodnie. Woda jest tak przejrzysta, jak to tylko możliwe: widzialność wynosi 20-25 m. Podwodny świat kwitnie, a kiedy nurkujesz, możesz spotkać ośmiornice, rekiny wielorybie, barrakudy, koniki morskie, papugi i lwice, żółwie morskie.

Дайвинг и черепахи

Ogólne informacje na temat nurkowania w ZEA

Każdy nadmorski hotel ma własną szkołę nurkowania, w której można wynająć dobry sprzęt, a także przejść szkolenie i otrzymać certyfikat Open Water. Nurkowania są przeprowadzane zarówno z brzegu, jak iz transportu wodnego (łódź, łódź). Profesjonalni instruktorzy i mistrzowie nurkowania będą z konieczności wymagać osobistej książki nurkowej, a także międzynarodowego certyfikatu PADI.

W porównaniu z sąsiednim Egiptem możemy powiedzieć, że jakość szkół i odpowiadających im usług jest na dobrym poziomie. Ale wiele szkół jest tylko anglojęzycznych. A większość z nich nie spędza nurkowania w każdy piątek rano. Warto zauważyć, że niektóre instytucje nie są najlepszymi statkami do nurkowania, a doświadczeni nurkowie zalecają wyjaśnienie tej kwestii przed podpisaniem umowy.

Każdy amatorski podwodny świat powinien pamiętać, że w ZEA zabronione jest podnoszenie żyjących koralowców z dołu na powierzchnię, a także zbieranie i eksportowanie morskich trofeów za ich pomocą.

Główne obszary do nurkowania

Doświadczeni nurkowie identyfikują trzy główne obszary nurkowania w obszarze wodnym ZEA:

 1. Dubaj . To zachodnie wybrzeże Emiratów z ogromną liczbą sztucznych obiektów na wybrzeżu. Dno jest piaszczyste, podwodny świat jest chudy, woda nie jest jasna. Jednoczesna budowa wysokich budynków i budowli doprowadziła do śmierci większości koralowców przybrzeżnych. Przedstawiciele trzech międzynarodowych klubów nurkowych pracują w Dubaju: AL Boom Diving, 7 Seas Divers i Scuba Arabia. Mają znakomitą jakość sklepów i niezawodne punkty wynajmu. Tutaj kształci się większość nowo przybyłych, a wszyscy nurkowie podnoszą swoje kwalifikacje. Profesjonaliści powinni nurkować z brzegu: w latach 60. liczne pontony, barki i platformy wiertnicze do tworzenia sztucznej rafy zostały przymusowo zalane w strefie przybrzeżnej. Zgodnie z ideą, flora i fauna podwodna powinna zacząć się rozwijać i rozwijać. Na głębokości około 30 m znajduje się 15 statków, do których docierają tylko doświadczeni nurkowie. Podróż łodzią trwa około 7-10 minut. Najpopularniejsze obiekty: suchy statek "Yasim" z samochodami w ładowniach, podzielony na trzy części, barka "Neptune", porośnięta koralowcami, statek "Ludwig", w którym mieszka całe stado skateparków,
 2. Погружение Дубай
 3. Raj nurków - Fujairah ( Dibba , Kofakkan ). To wschodnie wybrzeże Emiratów, prawie nie rozwinięte w sensie technicznym. Nie ma żadnych prądów, ale wiele mielizny. Mieszkańcy lokalnej rafy koralowej są bardzo aktywni i praktycznie nie znają ludzi. Łatwo jest znaleźć łyżwy, mureny, homary, koniki morskie, rekiny i żółwie. Dwa kluby zawodowo pracują w Fujairah: Divers Down i Al Boom Diving. W Dibba niedawno otworzył pierwszy w rosyjskojęzycznym ośrodku Emirates do nurkowania Ocen Divers. Działają w nim tylko rosyjskojęzyczni instruktorzy. Wszystkie nurkowania dla początkujących i profesjonalistów odbywają się na lokalnych skałach lub na przybrzeżnych wyspach. Zwróć uwagę na koralową wyspę Shark, wyspy Spoopy i Dibba, skały Sharm, skałę żółwiową Martini, kamień "Anemone Gardens" i rzekę Inchcape, gdzie zatonęło wiele łodzi i znajduje się podwodny cmentarz samochodowy. Fudżajra słynie z różnorodnych podwodnych obrazów i fabuł. Pod wodą znajdują się jaskinie i liczne tunele. Najbogatszą faunę reprezentują węgorze mureny, promienie, korale, tuńczyk, barakuda, koniki morskie, mątwy, lamparty i rekiny rafowe.
 4. Морской конек
 5. Północny Oman. Półwysep Musandam. To skaliste wybrzeże najbardziej północnego regionu Emiratów. Jest tu wiele wysp, woda jest bardzo czysta i przejrzysta. Doświadczeni nurkowie notują głębokości do 80 m, a koralowe krajobrazy po prostu zapierają dech w piersiach. W tych częściach jest prawie nietknięta natura. Nurkowanie, można spotkać rekiny wielorybie, gigantyczne żółwie i promienie, których długość sięga 2 m. Musandam ma także rosyjskie centrum nurkowania Nomad Ocean Adventures, co czyni go najwygodniejszym wakacje dla turystów z krajów byłego ZSRR. Wszystkie nurkowania należy wykonywać na rafie koralowej położonej w środku pięknej zatoki. Najpopularniejsze obiekty podwodne to: Jaskinia Jaskiniowa, 15-17-metrowa ściana górska Ras Hamra, rafa koralowa Octopus Rock, wyspy delfinów Ras Marovi i skaliste wyspy Lima Rock. Przybywają tu z Dibby drogą morską.
Осторожно, акулы!

Nurkowanie w ZEA - wskazówki dla początkujących

Zalecenia dla doświadczonych nurków:

 1. Ci, którzy nigdy nie pogrążyli się w nurkowaniu, zaleca się naukę nurków. Podczas szkolenia nurkowania odbywają się rano od 9 do 12 godzin, w grupach nie większych niż 15 osób, w towarzystwie doświadczonych instruktorów.
 2. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich musisz spróbować nocnego nurkowania: jest wielu morskich mieszkańców, którzy po prostu śpią w ciągu dnia. Aby to zrobić, potrzebujesz zespołu co najmniej 3 osób z doświadczeniem w nurkowaniu. Jednak nocne nurkowanie nie jest możliwe w każdym klubie.
 3. Sprzęt do wypożyczenia wystawiany jest tylko po okazaniu certyfikatu nurka, a także należy podpisać oświadczenie, że odpowiedzialność za nurkowanie spoczywa wyłącznie na Tobie.
 4. Pamiętaj, aby zabrać w wypożyczalniach lub szkołach kombinezon ochronny, aby nie doznać obrażeń w przypadku fragmentów koralowców, które pokrywają całe dno. Nie wszędzie są rękawiczki, kompasy i hełmy - lepiej zabrać je ze sobą lub kupić na miejscu.
 5. Każda łódź ma wysokiej jakości sprzęt i jest wyposażona w sprzęt ratunkowy. Nurkowanie oferowane jest tylko w zatokach, które zostały wcześniej zbadane i zmierzone. Przed nurkowaniem instruktorzy zawsze prowadzą instruktaż, a grupy nurków nie przekraczają 4 osób.
 6. Jedno nurkowanie z wypożyczonym sprzętem kosztuje około 50 USD, usługi profesjonalnego instruktora będą kosztować średnio 35 USD. Wynajmij dodatkową maskę, płetwy i rurki będą kosztować 10-15 $. Pamiętaj, aby sprawdzić sprzęt przed każdym nurkowaniem!
 7. Instruktorzy nurkowania w ZEA są zawsze uważni i uprzejmi.
 8. Ostatnie nurkowanie powinno trwać co najmniej 48 godzin przed lotem, aby nie ryzykować zdrowia i życia.
Роскошь ОАЭ