Na zachodzie Dubaj , na wybrzeżu Zatoki Perskiej znajduje się piękna dzielnica Deira, znana wszystkim Emiratom z charakterystycznych rynków i szanowanych centrów handlowych. Należy go odwiedzać, aby spacerować po wąskich krętych uliczkach, siedzieć w przytulnej kawiarni lub wybrać się łodzią wzdłuż zatoki Dubaju.

Прогулки на лодках по морскому рукаву Дубай-Крик, Дейра

Położenie geograficzne Deira

Od czasów starożytnych dzielnica była centrum gospodarczym Dubaju. Wynika to z jego korzystnego położenia geograficznego. Na zachodzie Deira jest naturalnym morskim rękawem Dubai Creek, na jednym z brzegów którego znajduje się port Zayed. Stamtąd odjeżdżają tradycyjne statki dhow z ładunkiem do zachodniego wybrzeża Dubai Creek.

Na północy Deiry leży zatoka Perska, na południu - Międzynarodowe lotnisko w Dubaju , a na wschodzie - emirat Sharjah . Centrum dzielnicy znajduje się na zachodnim brzegu kanału Dubai Creek w pobliżu Szejk Zaida Highway . W niedalekiej przyszłości, w pobliżu wybrzeża tego regionu, sztuczne archipelag Palma Deira .

Набережная Дейра

Atrakcje Deiry

Mówiąc o tym obszarze Dubaju, nie można nie wspomnieć o jego wielu atrakcji turystycznych. Wśród nich:

 • Kanał Morski Dubai Creek, gdzie cumują tradycyjne statki żeglugi dhow;
 • obszar Baniyas (Garud) - największego rosyjskojęzycznego centrum Emiratów;
 • stara wieża twierdza Burj-Naif (Burj Naif);
 • Wieża Deira, chroniąc obszar przed palącym słońcem;
 • bliźniacze wieże bliźniacze, które są niewypowiedzianymi symbolami Zatoki Dubajskiej;
 • Muzeum Perłowe z modernistyczną zakrzywioną fasadą;
 • klub jachtowy Dubai Creek znany z czystych zielonych trawników i głównego budynku w postaci żaglówki;
 • Wieża Etisalat , który jest ozdobiony ogromną piłeczką golfową.
Башни-близнецы Twin Towers, ДейраПарк Крик (Creek) в Дейре, Дубай

Miłośnicy wakacje na plaży również nie będzie bezczynny. W Deira znajduje się malownicza plaża ze wspaniałym widokiem na Zatokę Perską. Jest pokryty czystym białym piaskiem i wyposażony we wszystko, co niezbędne do wakacji na plaży. Niedaleko od Deiry znajduje się Al Mamzar Beach z pięcioma plażami, które obejmują szatnie, leżaki, prysznice i wiele innych. inne

Wieczorem można zarezerwować wycieczkę po Zatoce Dubajskiej. W tej chwili można zobaczyć piękny zachód słońca, który odbija się w szklanych fasadach budynków.

Пляж Дейры, Дубай

Hotele w Deira

Podobnie jak w przypadku innych regionów Zjednoczonych Emiratów Arabskich, ta część Dubaju charakteryzuje się bogatym wyborem hoteli dla każdego gustu i budżetu. Większość hoteli w dzielnicy Deira Dubai znajduje się na wybrzeżu Zatoki Dubajskiej, więc są zadowoleni z malowniczych widoków z okien. Tutaj możesz również wybrać hotel w bezpośrednim sąsiedztwie historycznego atrakcje , popularne rynki lub centra handlowe.

Wśród najbardziej znanych hotele Deira można przypisać:

 • Best Western Premier;
 • Avani Deira;
 • Grand Excelsior Hotel Deira;
 • JW Marriott;
 • Marco Polo.

Wszystkie należą do kategorii tanich hoteli, ponieważ koszt zakwaterowania w nich wynosi od 41-101 USD za noc. Wszystkie hotele wyposażone są w standardowe udogodnienia, w tym bezpłatny parking, bezprzewodowy dostęp do Internetu i przestronny basen.

Отель Avani Deira

Restauracje Deiry

Kuchnia w lokalnych instytucjach opiera się na tradycjach kulinarnych różnych narodów świata. Odpowiada potrzebom europejskiej osoby, ale pozwala także ocenić wszystkie uroki kuchnia narodowa ZEA . Aby mieć pewność, należy zjeść lunch lub kolację w jednej z następujących restauracji w rejonie Deira City w Dubaju:

 • Radisson Blu Fish;
 • Altana;
 • Beyrock;
 • Bambusowa laguna;
 • Delhi Darbar.

Tutaj możesz spróbować tradycyjnych kebabów, które serwowane są w formie kanapek lub szaszłyków, wszelkiego rodzaju shawarma, biryani z ryżem, a także świeżych ryb i owoców morza.

Ресторан Radisson Blu Fish в Дейре, Дубай

Zakupy w Deira

Ta dzielnica Dubaju jest dosłownie porośnięta godnymi szacunku butikami, markowymi sklepami i tradycyjnymi bazarami. To w Deira znajduje się popularne centrum handlowe w Dubaju - kompleks Deira City Center, w którym można odwiedzić hipermarket Carrefour, kupić jeden z 200 sklepów lub zrelaksować się w centrum rozrywki "Magic Planet".

Торговый центр Deira City Centre в Дейре, Дубай

Miłośnicy zakupów docenią różnorodność lokalnych autentycznych bazarów. W Dubaju Deira jest największym rynkiem przypraw, gdzie można kupić świeże przyprawy, słodki ananas i pachnącą żółtą szałwię. Tutaj także znajdują się sklepy specjalizujące się w sprzedaży leczniczych olejków perfumeryjnych i kosmetyków.

Фруктово-овощной рынок Дейры, Дубай

Kolejną atrakcją Deiry jest Rynek złota , która prezentuje ogromny asortyment niedrogiej biżuterii. Tylko tutaj można kupić biżuterię wykonaną z żółtego, czerwonego i różowego złota z kamieniami szlachetnymi o różnych karatnosti w najniższych cenach w Emiratach.

Transport Deira

W tym rejonie Dubaju są linie metro , a także duża liczba przystanków autobusowych. Przez ulice dzielnicy można podróżować taksówką, publiczną transport lub pieszo.

Patrząc na zdjęcie Deiry w Dubaju, widać, że transport wodny jest tutaj bardzo popularny. Po zakupie biletu na tramwaj rzeczny można przejść wzdłuż kanału lub udać się do nowej dzielnicy mieszkalnej emiratu.

W pobliżu zatoki znajdują się dwie główne drogi - Baniyas Road i Al Maktoum. Oto jest Międzynarodowe lotnisko w Dubaju , w budynku głównym którego znajdują się oddziały rosyjskich linii lotniczych Aerofłot i Syberia.

Jak dostać się do Deiry?

Ten malowniczy obszar położony jest na wybrzeżu Zatoki Perskiej. Z Deira do centrum stolicy jest tylko 13 km, które można pokonać metrem lub transportem lądowym. Co 6 minut od stacji Naif Intersection 1 odjeżdża pociąg, który po 23 minutach znajduje się w miejscu docelowym. Opłata za bilet wynosi mniej niż 1 USD.

W centrum Dubaju dzielnica Deira jest połączona drogami D78 i E11. Podążając za nimi, możesz dostać się do niego za około 15-20 minut.