Jedna ze słynnych atrakcji turystycznych ZEA - Yas masowa wyspa Abu Dhabi , w bliskiej odległości od centrum stolicy Emiratów Arabskich. W 2009 roku został uznany przez World Travel Awards za wiodący projekt turystyczny na świecie. Ponadto Yas jest znany z posiadania Tor wyścigowy Yas Marina , która od 2009 roku organizuje Grand Prix Formuły 1 Abu Zabi.

Informacje ogólne

Wyspa jest projektem Aldar Properties. Jego budowa kosztowała 40 miliardów dolarów, jest dość duża: jej maksymalna długość wynosi 7,5 km, szerokość - 6,5, a całkowita powierzchnia wynosi 2500 hektarów. Znalezienie Yas Island na mapie jest łatwe: znajduje się na wschód od centrum Abu Dhabi, bardzo blisko stolicy przez lotnisko , a na północy graniczy z plażą plaży Al Raha.

Остров Яс на карте

Z wyspą kontynentalną łączy autostradę, która dalej przechodzi przez wyspy Al Jubail i Saadiyat i kończy się w porcie imienia Sheikh Zayd (Marina Zayed). Pod względem zainteresowania turystycznego, wyspa Yas gra dla emiratu Abu Zabi taką samą rolę jak Dubai City - w odniesieniu do ZEA jako całości. To jest najciekawsza rozrywka, najbardziej ekskluzywna hotele , najpopularniejsze restauracje.

Planuje się, że do 2022 r. Wyspa Yas wejdzie do 10 najważniejszych obiektów rodzinnych rekreacja , a poziom odwiedzających będzie wynosił 48 milionów ludzi rocznie.

Atrakcje na wyspie

Najsłynniejsza atrakcja wyspy, częściej niż inne (nie licząc hotelu Yas Viceroy Abu Dhabi i autostrady Yas Marina), "reprezentująca" na wyspie Yas w Abu Dhabi na zdjęciu - park tematyczny Ferrari World dedykowany do samochodów Ferrari. Tutaj są zarówno atrakcje dla najmniejszych (na przykład karuzela, samochody, na których są prototypy Ferrari), jak i dla dorosłych.

Ferrari WorldТрасса Яс Марина

Jest też park wodny. To się nazywa Yas Waterworld . 43 z jego atrakcji łączy wspólny temat poszukiwania perły utraconej przez dziewczynę - postaci jednej z arabskich bajek. Ekstremalnych wędrowców szczególnie pociąga roller coaster i tornado slide, którego długość wynosi 238 m.

Аквапарк Yas Waterworld

Miłośnicy nocnych imprez czekają na klub laserowy O1NE. Znany jest ze swojej ściany graffiti - największej na świecie (jej powierzchnia to 3000 m2). I, oczywiście, atrakcję wyspy można nazwać nabrzeżami, mariny ze specjalnie wyposażonym parkingiem dla jachtów, kawiarni i parków.

Пристань для яхтНочной клуб O1NE

Plaże

Wyspa ma jedyną plażę - Yas Beach. Jest ona otwarta od 10:00 do 18:00. Plaża jest piaszczysta, ma szerokie wybrzeże i gładkie wejście do wody, dzięki czemu jest bardzo odpowiedni dla rodzin z dziećmi. Dla gości któregokolwiek z hoteli lub apartamentów na wyspie Yas odwiedzanie plaży jest bezpłatne (przy wejściu należy okazać kartę magnetyczną lub kupon wydany w recepcji hotelowej), reszta będzie musiała zapłacić 50 dirhamów za dzień roboczy i 100 za weekend (jest to 27 USD i odpowiednio 13 USD). Kobiety płacą za pół ceny w soboty.

Пляж Яс

Aktywny wypoczynek

Na zachodnim wybrzeżu znajduje się klub golfowy Yas Links, w którym znajduje się kilka 18-dołkowych pól golfowych, 9-dołkowe boisko treningowe, kilka pól treningowych, akademia golfa i pole treningowe.

Гольф-клуб

Hotele

Najbardziej znanym hotelem na wyspie jest 5 * Yas Viceroy Abu Dhabi, potocznie zwane "Yas Marina", ponieważ znajduje się tuż przy torze o tej samej nazwie (a raczej trasa przechodzi przez jego terytorium). Ten hotel jest wyjątkowy, ponieważ znajduje się w połowie na lądzie, a połowa w wodzie. W hotelu znajduje się 11 restauracji, w których można spróbować potraw z niemal każdego zakątka globu.

Inne 5 * hotele na wyspie Yas Abu Dhabi są mniej pompatyczne i, odpowiednio, życie w nich będzie nieco tańsze. Do tej pory na wyspie znajduje się 7 hoteli i kompleksów apartamentów, zakłada się, że ich liczba zostanie zwiększona do 20.

Вид на отель Яс Марина с моря

Gdzie zjeść?

Restauracje i kawiarnie działają tutaj w każdym hotelu (co najmniej 5 restauracji w hotelu) i we wszystkich centrach handlowych. Ponadto w mieście jest mnóstwo kawiarni i restauracji. Na plaży można również zjeść przekąskę: tam działają bary z przekąskami. Bardzo popularna restauracja to kuchnia amerykańska Blue Grill, restauracja-salon Burlesque.

Популярный ресторан Blue Grill

Zakupy

Na wyspie znajduje się kilka centrów handlowych i sklepów. Najbardziej atrakcyjnym miejscem dla wszystkich miłośników zakupów jest otwarte w 2014 roku centrum handlowe Yas Mall, zajmujące powierzchnię 235 000 metrów kwadratowych. m jest największy w Abu Dhabi, a na drugim miejscu zajmuje cały kraj. Pod dachem centrum handlowego znajduje się 370 sklepów, 60 kawiarni i restauracji, 20-salowe kino.

Yas Mall

Transport na wyspie

Możesz poruszać się po wyspie taksówką lub autobusem: są dwie bezpłatne ("niebieskie" i "czerwone") bezpłatne trasy autobusów ekspresowych. "Niebieski" jest otwarty od 9:00 do 21:00, "czerwony" - od 9:00 do 02:00. Dzięki Blue Express można dotrzeć do centrum handlowego Yas Mall i Ferrari World Park, a czerwony można iść do klubu golfowego, plaży i przystani. Przecinają się trasy, dzięki czemu turyści mogą łatwo dostać się z jednego miejsca na wyspę do drugiego.

Яс Экспресс

Jak dostać się na wyspę?

Wyspa Yas z centrum Abu Zabi oddalona jest o zaledwie 20 km. Możesz dostać się do niego po mieście transportem - Autobus nr 190 (z Abu Dhabi i Dubaju). Możesz także wziąć taksówkę, podróż nie będzie zbyt droga - około 7 $. Wyspa łączy się z lądem za pomocą 10-pasmowej autostrady.