Pomimo krótkiej historii stworzonej w latach 60. ubiegłego wieku, Zjednoczone Emiraty Arabskie słyną z wielu atrakcji. Prawdopodobnie nie ma ludzi, którzy nie słyszeli o sztucznej wyspie w postaci palmy, wieżowca Burdż Chalifa w Dubaju, meczetu Jumeirah czy parku wodnego Wild Wad. Jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc przez turystów stał się ostatnio Park Kwiatów Dubaj .

In Walentynki 14 lutego 2013 Dubaj Miracle Garden Flower Park otwarty w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Największy na świecie park kwiatów zajmuje powierzchnię prawie 7 hektarów. Trudno uwierzyć, że zaledwie czterdzieści lat temu na tym miejscu była pustynia! W dzisiejszych czasach ekscytująca kolorystyka roślin kwiatowych jest przyjemna dla oka, a fantazyjne kwiatowe figury budzą nieustanny podziw dla umiejętności projektantów krajobrazu. Rozwój urządzenia parku powierzono najlepszym mistrzom w dziedzinie sztuki parkowej z Włoch, USA i innych krajów.

Wiele odmian kwiatów uprawianych we wspaniałym parku orientalnym nigdy nie rosło w regionie i zostały sprowadzone do Zjednoczonych Emiratów Arabskich specjalnie do uprawy na terenie nowoczesnej edukacji krajobrazowej. Bujna petunia odgrywa wiodącą rolę w zespołach kwiatowych, tworząc udane kompozycje w połączeniu z coleusem, geranium, lobelią i innymi rodzajami kwiatów.

Cechy urządzenia Parkowe kwiaty

Być może najbardziej niezwykłym miejscem w parku kwiatowym w Dubaju jest portret Zayeda bin Sultana Al Nahyana. Kwiaty stworzyły bardzo realistyczny obraz założyciela ZEA, władcy, który przyczynił się do dobrobytu państwa arabskiego. Wokół portretu powstało 7 serc kwiatów zgodnie z liczbą emiratów, które tworzą kraj.

park dębowy

Park otoczony jest malowniczym kwiatowym murem o długości 800 metrów i wysokości prawie 3 metrów. Ściana i wielka 10-metrowa piramida twierdzą, że są zawarte w Księdze Rekordów Guinnessa. Dla licznych odwiedzających teren rekreacyjny tory zostały ułożone o łącznej długości 4 kilometrów. Kwietniki, rabatki i gniazda o różnych kształtach i rozmiarach przeplatają się szmaragdowo idealnie gładkimi trawnikami. Co roku po zamknięciu park jest aktualizowany: powstają nowe kompozycje kwiatowe i figury, formują się formacje pejzażowe.

największy park kwiatówPark Kwiatowy Dubaju UAE

Zainteresowani mogą być fotografowani w pobliżu niezwykłego zegara kwiatowego, nowoczesnych i zabytkowych samochodów, wyłożonych kwiatami. Na dzieci szczególnie podoba się spacer wzdłuż alei pod parasolami wszystkich kolorów tęczy. Zapach kwiatu dosłownie wypełnia całą otaczającą przestrzeń, wywołując wrażenie przebywania w magicznym ogrodzie.

System nawadniający parku został stworzony z uwzględnieniem gorącego i suchego klimatu panującego na Bliskim Wschodzie. Wilgoć przenosi się bezpośrednio do systemu korzeniowego roślin, zapewniając w ten sposób jakość podlewania i oszczędzając niedobór wody w kraju.

park kwiatów dubai jak się dostaćPark kwiatów ZEA Godziny otwarcia Dubai Miracle Garden

Park of Flowers w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich działa od początku października do końca maja, ponieważ lato w Emiratach jest wyjątkowo gorące. Dubajski Ogród Cudów jest otwarty codziennie: w dni powszednie od 9.00. do 21.00. oraz w weekendy i święta - od 10.00. do 24.00. Park powinien przestrzegać ustalonych zasad, które zabraniają chodzenia po trawnikach, rabatach kwiatowych i kombajnach na terenie parku.

Flowers Park w Dubaju: jak się tam dostać?

Adres Dubai Flower Park to Dubai Miracle Garden. Aby dotrzeć do popularnego miejsca wakacyjnego, wygodniej jest taksówką. Możesz dojechać metrem do stacji Mall of Emiraites i przesiąść się na trasę autobusową F30. Kilka przystanków i jesteś tam.

Każdy, kto z podziwem odwiedził cudowny park kwiatów, opowiada o nim jako miejscu, które zachwyca świeżością żywych roślin i niesamowitym zamieszaniem kolorów.