W naszym kraju Walentynki świętowano stosunkowo niedawno, ale stało się już bardzo popularne. I nie jest to zaskakujące, bo 14 lutego - święto dla dwóch kochających serc.

Historia świętego Walentego

Valentine, który podał swoje nazwisko na wakacje, mieszkał w Rzymie (III wne) i był młodym, sympatycznym, życzliwym i życzliwym księdzem, czas Walentynek zbiegał się z panowaniem Klaudiusza II, cesarza rzymskiego, który uhonorował wojskowe zdolności legionów i niezbyt wiele Chrześcijanie. Aby zachować ducha wojskowego, Klaudiusz II wydał dekret zabraniający małżeństwa z legionistami. Cesarz uważał, że legionista, który dużo ożenił, poświęca wiele czasu rodzinie i nie myśli o sprawności wojskowej.

Nie obawiając się gniewu cesarskiego, Valentin zawarł pokój z pokłóconymi, dał im kwiaty i kontynuował potajemne poślubienie kochanków. Nie można było tego utrzymać w tajemnicy, dzień po dniu nad głowami kapłanów zbierały się chmury i pod koniec 269 roku naszej ery. Valentine została aresztowana. Wkrótce potem wydano dekret o egzekucji kapłana.

Ostatnie dni życia księdza Walentego są spowite legendą. Według niektórych źródeł był kochany przez niewidomą córkę strażnika więziennego. Kapłan, składając ślub celibatu, nie miał prawa jej odwzajemnić. Jednak 13 lutego, w noc przed egzekucją, napisałem do dziewczyny wzruszający list. Według innej wersji Valentine zakochując się w oczekiwaniu egzekucji w pięknej dziewczynie, wykorzystując swoją wiedzę medyczną, wyleczyła ją ze ślepoty.

Tak jak było w rzeczywistości, nie będziemy wiedzieć, ale jest pewne, że młody ksiądz zmarł w imię Miłości. Nic więc dziwnego, że ludzie o nim nie zapomnieli i wybrali patrona zakochanych. Valentine, jako chrześcijański męczennik, który cierpiał za wiarę, został kanonizowany przez Kościół katolicki. Walentynki w Europie Zachodniej obchodzone są od XIII wieku, w Ameryce - od 1777 roku.

Co zaprezentować na Walentynki?

Wszyscy wiedzą, że 14 lutego obowiązkiem każdego prezentu powinna być walentynka z miłymi słowami i wyznaniami ukochanej osoby. Aby dać sobie nawzajem walentynka stała się już dobrą tradycją. Mężczyźni dają kwiaty, słodycze i ozdoby. Kobiety dają swoim mężczyznom dobre perfumy, butelkę wina, spinki do mankietów i wszystko, co wystarczy dla fantazji.

Serca można malować, szyć, oślepiać, wiązać, a nawet piec własnymi rękami. Materiał do robienia serc może być inny: koraliki, muszle, suszone kwiaty, pióra, kawałki materiału, futro.

Jak świętować walentynki?

Miłośnicy często pytają, jak świętować walentynki, aby wspomnienia te zostały zapamiętane przez długi czas w romantycznym, łagodnym wieczorze pełnym szczęścia i miłości.

Ten dzień ma magiczną moc. Wszyscy kochankowie czekają 14 lutego i pomimo mrozów chłopaki przynoszą ukochane dziewczyny, kwiaty i prezenty. Wieczorem szczęśliwe pary, ukrywające się przed ciekawskimi oczyma, organizują kolację przy świecach w przytulnej kawiarni, aby uczcić Dzień wszystkich kochanków i głośną firmę. Wtedy oczywiście będzie fajnie, ale zniknie co dać na dzień zakochanych atmosfera romansu, która dla pary jest bardzo ważna.

Jeśli nie chcesz nigdzie chodzić w chłodzie lub po prostu pragniesz spędzić spokojny wieczór, możesz zostać w domu. Umów się na romantyczną kolację z czerwonym winem, świece, wystrzel w niebo latarki-serca. Aby stworzyć świąteczną atmosferę, udekoruj mieszkanie symbolami tego dnia - sercami, aniołami, gołębiami. Ważną ozdobą i symbolem dnia miłośników są kwiaty. Mężczyzna powinien dać swój ukochany bukiet kwiatów. Oczywiście nie warto o tym mówić, ale jeśli ktoś nie wie, możesz delikatnie podpowiedzieć, że wieczorem czeka na niego romantyczna kolacja.