Ulubiony czas dla wszystkich dzieci w wieku szkolnym - lato - zaczyna się od Międzynarodowego Dnia Dziecka. To jasne i radosne wakacje pojawiły się przez długi czas i mają ciekawą historię.

Międzynarodowy Dzień Dziecka - historia wakacji

Na początku ubiegłego wieku konsul chiński w San Francisco postanowił zebrać 1 czerwca dzieci, które straciły rodziców i zorganizować dla nich święto. W tradycji chińskiej obchody te nosiły nazwę Dragon Boat Festival. W tym samym dniu w Genewa odbyła się konferencja poświęcona problemom młodszego pokolenia. Dzięki tym dwóm wydarzeniom powstał pomysł stworzenia festiwalu poświęconego dzieciom.

W latach powojennych bardzo ważne były troska o zdrowie i dobre samopoczucie dzieci na całym świecie. Podczas wojny wielu z nich straciło bliskich i pozostało sierotami. W 1949 r. Na kongresie kobiet w Paryżu jego przedstawiciele wezwali wszystkich do walki o pokój. Tylko on może zapewnić szczęśliwe życie naszych dzieci. W tym czasie ustanowiono Międzynarodowy Dzień Dziecka, pierwszy raz obchodzono 1 czerwca 1950 r., A od tego czasu odbywa się on corocznie.

W 1959 r. Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła Deklarację Praw Dziecka, której zalecenia w zakresie ochrony dzieci zostały przyjęte przez wiele państw świata. I już w 1989 r. Organizacja ta zatwierdziła Konwencję o prawach dziecka, która określa odpowiedzialność wszystkich państw wobec ich nieletnich obywateli. Dokument określa obowiązki osób dorosłych i praw dziecka.

Międzynarodowy Dzień Dziecka - fakty

Przez ponad pół wieku międzynarodowe święto dzieci zdobyło swoją flagę. Zielone tło jest symbolem harmonii, wzrostu, płodności i świeżości. W centrum znajduje się obraz Ziemi - naszego domu. Wokół tego znaku znajduje się pięć stylizowanych wielobarwnych figurek dziecięcych, trzymających się za ręce, które oznaczają tolerancję i różnorodność.

Niestety, dzisiaj na całym świecie wiele dzieci potrzebuje leczenia i umiera bez jego zdobycia. Wiele dzieci głoduje bez własnego domu. Nie mają możliwości nauki w szkole. I ile dzieci jest wykorzystywanych jako wolna siła robocza, a nawet sprzedana w niewolę! Takie rażące fakty zachęcają wszystkich dorosłych, aby bronili dzieciństwa. I trzeba myśleć o tych sprawach nie raz w roku, ale każdego dnia. W końcu zdrowe dzieci są szczęśliwą przyszłością naszej planety.

Międzynarodowy Dzień Dziecka - wydarzenia

W Międzynarodowy Dzień Dziecka tradycyjne święta odbywają się w wielu szkołach i przedszkolach. Dla dzieci organizowane są różne zawody sportowe, organizowane są koncerty, dzieci biorą udział w konkursach z prezentami i niespodziankami. W wielu miastach odbywają się konkursy rysunków na asfalcie. Większość rodziców w tym dniu organizuje rodzinne wakacje i rozrywkę dla swoich dzieci.

Na całym świecie, na cześć dnia ochrony dzieci, organizowane są akcje charytatywne mające na celu pozyskanie funduszy na dzieci, Międzynarodowy Dzień Dziecka1 którzy nie mają rodziców. W końcu te dzieci są całkowicie od nas zależne, dorośli.

Tradycyjne na te święta były wizyty w instytucjach dziecięcych przez sponsorów, którzy zapewniają materialną pomoc dzieciom. Dzieci zasługują na szczególną uwagę dorosłych, szpitale i hospicja, w których są ciężko chore dzieci.

Dzieciństwo jest najbardziej beztroskim i szczęśliwym okresem w życiu. Niestety, nie wszyscy dorośli mają tak szczęśliwe wspomnienia z dzieciństwa. Dlatego tak ważne jest dołożenie wszelkich starań, aby nasze dzieci i wnuki w przyszłości miały jedynie miłe wspomnienia z dzieciństwa.