Genewa jest miastem w Szwajcaria stolica kantonu genewskiego. Historia Genewy sięga wielu stuleci: już w 120 rpne istniało w tym miejscu dość rozwinięte miasto, założone przez Celtów - wówczas nazywane było "Genava". Miejsce, w którym znajduje się Genewa, jest nieco oddzielone od reszty kraju: jezioro i wąski pas ziemi łączą go z "resztą Szwajcarii", a po drugiej stronie są terytoria należące do Francji.

Ogólne informacje o mieście

Genewa stała się częścią Szwajcarii w 1814 r. - po kongresie wiedeńskim; na cześć tego stowarzyszenia w mieście stoi dzisiaj pomnik przedstawiający Helvetius (symbol Szwajcarii) i Genewę w postaci dwóch kobiecych figurek trzymających broń. Miasto znajduje się w TOP 100 najpiękniejszych miast na świecie; ponadto w 2014 r. został uznany za "najlepsze miasto do życia". Prawie połowa ludności Genewy (44%) składa się z obcokrajowców. Dzisiaj Genewa jest domem dla wielu organizacji międzynarodowych: tutaj znajduje się główna siedziba europejskiego oddziału Organizacji Narodów Zjednoczonych, Czerwonego Krzyża, CERN, Światowej Organizacji Zdrowia, Światowej Organizacji Handlu.

Pogoda

Tutaj panuje klimat umiarkowany morski. Zimą pogoda w Genewie jest łagodna - najczęściej w nocy występują niewielkie przymrozki, a po południu temperatury rosną powyżej 0 °. Czasami w najzimniejsze miesiące pada śnieg. Lato jest ciepłe, ale nie gorące. Względna wilgotność powietrza jest prawie zawsze wysoka - ponad 80%, ale trochę pada; pora deszczowa roku to jesień.

Вид на городПамятник посвященный объединению Женевы и Швейцарии
Zabytki

Genewa znajduje się na wybrzeżu Jezioro Genewskie (inna nazwa to Lehman), która ze względu na swoje niesamowite piękno jest uważana za jedną z głównych lokalnych atrakcje . Lehman jest drugim co do wielkości jeziorem słodkowodnym w Europie i największym w Europie Szwajcaria . W wodach jeziora jest inny słynny punkt orientacyjny - fontanna Zhe Do który wyrzuca strumień wody 500 litrów na sekundę. Wysokość strumienia - 140 metrów. Na brzegu jeziora jest Zamek Chillon , śpiewane przez Byrona w wierszu "Więzień Chillon".

W Genewie jest wiele religijnych atrakcji. Głównym jest Katedra Świętego Piotra (Saint-Pierre), którego budowę rozpoczęto w XIII wieku. Główny "eksponat" katedry - krzesło należące do Kalwina. Również godne uwagi Katedra Najświętszej Marii Panny w pobliżu dworca kolejowego Cornavin, kościoła rosyjskiego, świątyni Saint-Gervais i świątyni de la Fusterie.

Nie mniej popularne muzea genewskie wśród których najciekawsze są Muzeum Sztuki i Historii , Muzeum "Ariana" i Muzeum Barbier-Müller również burg de four square , Park angielski ze słynnym zegarem kwiatowym, który jest symbolem miasta, salą koncertową Victoria Hall , Calvin College, Plenpale cemetery, gdzie pochowanych jest wiele wybitnych osobistości z przeszłości, w tym Calvin, Pałac Narodów , nasyp Mont Blanc i most o tej samej nazwie, Teatr Bolszoj , Bastion Park z Mur Reformacji , Plac Madeleine i wiele więcej.

Шильонский замок на берегу озераФонтанЖеневское озеро
Стена реформацииСобор Святого ПетраДворец наций
АрсеналСимвол Женевы - цветочные часы в Английском паркеПамятник принцессе Сисси
Gdzie się zatrzymać?

W Genewie hotele nieco droższe niż w innych regionach Szwajcaria . Hotele na wybrzeżu Mont Blanc są najmodniejsze i najdroższe. Na Starym Mieście wiele hoteli znajduje się w starych budynkach. Ceny tutaj są dość wysokie i nie zawsze rekompensują niedociągnięcia (wiele hoteli na Starym Mieście nie ma parkingu, niektóre nie mają wind, wiele nie ma Wi-Fi).

W pobliżu głównego dworca kolejowego znajdują się hotele o różnych przedziałach cenowych, ale niski koszt często oznacza złą izolację akustyczną lub brak klimatyzacji lub inne niedogodności. Najlepiej jest wcześniej zapoznać się z usługami oferowanymi przez hotele - i dotyczy to nie tylko hoteli w pobliżu stacji Cornavin.

Bardzo przyzwoite i dość tanie hotele w pobliżu lotniska, ale lepiej zarezerwować wcześniej.

Hotel d'AngleterreНомер Hotel d'Angleterre
Restauracje i kawiarnie

W Genewie "gęstość" restauracje a kawiarnie per capita wyższe niż we wszystkich innych miastach europejskich. Istnieje wiele znakomitych restauracji, w których można skosztować najbardziej wykwintnych dań oraz małych kawiarni i bistr. Najdroższe z nich znajdują się na Mont Blanc. Na ulicach handlowych miasta znajdują się restauracje oferujące gości kuchnia narodowa ; ceny w nich są bardziej demokratyczne. Istnieje również wiele kawiarni, sklepów herbacianych i cukierniczych.

Na Starym Mieście restauracje oferują tradycyjne dania genewskie, aw pobliżu dworca kolejowego znajduje się wiele kawiarni specjalizujących się w kuchni egzotycznej (tajskiej, wietnamskiej, indyjskiej itp.). Wiele zakładów w Genewie jest czynnych od rana do 14-00, a następnie zamykane i otwierane ponownie tylko w 20-00; restauracje działające w hotelach, zwykle otwarte od 12-00 do 14-00, a następnie otwarte od 19.00.

Ресторан IzumiBistrot du Boeuf Rouge

Zakupy w Genewie

To jest kraj Genewa Szwajcaria zawdzięczamy obraz "mocy zegara": znajduje się tutaj większość fabryk do produkcji najbardziej wyrafinowanych mechanizmów na świecie. Tutaj produkują słynną szwajcarską czekoladę, której zakup wyraźnie znajduje się na liście co robić w Genewie .

Największa liczba sklepów - na lewym brzegu Rodanu. Na Grand Rue Street znajduje się wiele galerii sztuki, biżuterii i sklepów z antykami. Obok jest dzielnica handlowa. Butiki i księgarnie znajdują się przy Rue de Rhone, Rue de Rive i Rue de Confederation - butiki z modą i księgarnie. Pchli targ działa na Plenpala Square w środy i soboty, gdzie można kupić zabytkowe meble, książki i wiele innych interesujących rzeczy.

Блошиный рынок ПленпалэВ Женеве обязательно нужно купить шоколад

Jak dostać się do Genewy?

Genewa Lotnisko nazywa się Cointran; Znajduje się 4 km od centrum miasta. Jedna z jego dróg startowych ma długość 3900 m - jest najdłuższa w kraju. Lotnisko obsługuje ponad 12 milionów pasażerów rocznie.

Jak dostać się do Genewy z lotniska? Możesz trenować - odjeżdżają z dworca kolejowego w odstępach od 10 do 15 minut i podróżują od 5 rano do północy. Droga trwa 5-8 minut. Pociągi jeżdżą tylko do centralnej stacji Genewy, zabytkowe centrum będzie musiało dostać więcej czasu tramwajem, autobusem lub pieszo. W pobliżu dworca kolejowego w pobliżu lotniska znajduje się również przystanek autobusowy. Przerwa w ich ruchu to także 10-15 minut. Możesz wziąć taksówkę; Koszt podróży wyniesie około 30 franków szwajcarskich.

W Genewie transport publiczny jest dobrze rozwinięty, w tym tramwaje, trolejbusy i autobusy. Wszystkie te rodzaje transportu są zarządzane przez Transport Publics Genevois. W piątkowe i sobotnie wieczory w mieście biegają specjalne autobusy Noctambus, których numery zaczynają się od N.

Длинномерный трамвайАэропорт Женева