Już w czasach Cesarstwa Rzymskiego odkryto cudowne właściwości wód termalnych płynących w alpejskim źródle wysokogórskim. Teraz w tym miejscu na wysokości 1400 metrów nad poziomem morza i otoczone najpiękniejszymi sosnami jest nowoczesny i zaawansowany technologicznie ośrodek termalny Leukerbad Każdego dnia przyjeżdżają tu setki turystów z całego świata, marząc o poprawie swojego zdrowia i ciesząc się pięknem dziewiczej przyrody.

Lecznicze właściwości wód termalnych w Leukerbad

Źródła termalne w Leukerbad ( Szwajcaria ) codziennie myje 3,9 miliona litrów wody. Ośrodek ma około 30 basenów. Właśnie dlatego Leukerbad jest uważany za największy ośrodek termalny w Europie. Oprócz basenów znajdujących się na terenie kompleksów hotelowych są jeszcze cztery publiczne łaźnie, w których każdy może wziąć kąpiel leczniczą.

Początkiem wszystkich tych basenów termalnych jest górskie źródło St. Laurent. Woda z tego źródła ma bogatą kompozycję mineralną. Przedstawia prawie cały układ okresowy: wapń, żelazo, bar, aluminium, lit, azotany, wodorowęglany, jodki, siarczany i wiele innych użytecznych substancji. Ze względu na ten skład chemiczny woda może wywierać następujący wpływ na organizm:

  • usunąć bóle reumatyczne;
  • zrelaksować mięśnie
  • traktować stawy;
  • mają działanie terapeutyczne w wielu chorobach.

Kompleks uzdrowiskowy Leukerbad ma własne laboratorium chemiczne, które analizuje skład wody. W laboratorium bakteriologicznym prowadzone są badania mające na celu zapobieganie zanieczyszczeniu wody przez mikroorganizmy. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi i zastosowaniu innowacyjnych metod możliwe jest utrzymanie doskonałej jakości wody.

Водные процедуры в ЛейкербадеТермальные ванны в Лейкербаде

Infrastruktura termalnego kurortu Leukerbad

Źródła termalne w Leukerbad to nie jedyny powód, dla którego warto odwiedzić ten przytulny ośrodek alpejski. Istnieje wiele ośrodków spa, w których można uzyskać różnorodne zabiegi odmładzające i regenerujące, takie jak okłady z glonów lub masaż antycellulitowy. Ponadto istnieją ośrodki rehabilitacyjne i neurologiczne, które pomagają w utrzymaniu równowagi emocjonalnej.

Zimą pogoda w Leukerbad jest słoneczna i mroźna, dlatego wielu gości jeździ na nartach wysoko góry . Specjalnie na to czeka kolejka linowa, która osiąga wysokość ponad 2500 metrów. Po wyścigu narciarskim szczególnie przyjemnie jest pluskać się w wodzie termalnej, która w ciągu kilku minut doprowadza mięśnie do napięcia.

Dla miłośników minigolfa, tenisa, badmintona i innych sportów ma własny stadion Sportaren. Łączna powierzchnia wszystkich pól golfowych wynosi około 6270 metrów. Jeśli lubisz kolarstwo górskie, wspinaczkę i wędkarstwo, znajdziesz także cały niezbędny sprzęt i specjalnie wyznaczone miejsca. Podczas pobytu w termalnym spa można zatrzymać się w pięciogwiazdkowym Les Sources des Alpes lub czterogwiazdkowym hotelu Lindner.

Jak się tam dostać?

Termalne spa Leukerbad jest idealnym miejscem dla tych, którzy chcą przystępnej ceny, aby odpocząć od zgiełku miasta, a jednocześnie przywrócić im zdrowie. Aby do niego dotrzeć, konieczne jest po przybyciu do Genewa pociągiem do jeziora Susten, a stamtąd autobusem do Leukerbad. Cała podróż potrwa około 2,5 godziny.

Wśród popularnych uzdrowisk Szwajcaria turyści również świętują Bad Ragaz i Yverdon.

Фуникулер в ЛейкербадеКлиника Rehazentrum Leukerbad
Отель Les Sources des AlpesОтель Lindner