To miasto jest stosunkowo niewielkie, ale jest wiele interesujących miejsc, które odwiedzają tysiące turystów każdego roku. Czekają na Ciebie niesamowite muzea, słynna fontanna i wiele innych atrakcji.

Co zobaczyć w Genewie?

Fontanna w Genewie

Jest uważany za jeden z głównych symboli miasta. Początkowo ta konstrukcja została zbudowana jako dodatkowa do fabryki hydraulicznej. Później władze miasta "przekwalifikowały" go do jednej z atrakcji Genewy, a od tego czasu była wizytówką miasta.

Specyfika fontanny genewskiej jest nie tylko w jej wysokości. W ciągu dnia forma ciągle się zmienia, a czasami staje się dziwaczna. Kolory nieustannie mienią się, a różowe odcienie zastępuje srebrno-niebieski.

Genewa - Atrakcje1

Katedra Świętego Piotra w Genewie

Jest to jedna z najważniejszych i najbardziej znanych atrakcji w Genewie i Szwajcarii. Początkowo budowla była wykonana w stylu romańskim, następnie stopniowo jego fasada nabrała cech gotyckich.

Katedra nie jest dziś muzeum. Jest to czynna świątynia, w której można oglądać służby, wejść w ducha protestanckiej wiary. W budynku świątyni wolno strzelać wszystkimi działaniami kamery, ale jednocześnie nie przeszkadzać innym. Jeśli chcesz, możesz odwiedzić południowe lub północne wieże, do których musisz wspiąć się po spiralnych schodach. Z tej wysokości można podziwiać piękny widok na stare miasto.

Genewa - Atrakcje2

Pałac Narodów w Genewie

To, co odróżnia tę atrakcję od wielu podobnych, to to, że zamiast jednego budynku zostanie przedstawiony cały kompleks budynków. Budowa rozpoczęła się od projektu pięciu najlepszych architektów. Na samym początku położono kapsułę czasową, w której umieścili kilka najważniejszych dokumentów pod względem politycznym i historycznym. Wśród nich jest lista państw, które były członkami Ligi, próbki monet każdego z nich, przedstawione na 10. Zgromadzeniu Ligi.

Po przeniesieniu Pałacu Narodów Organizacji Narodów Zjednoczonych rozpoczęto budowę pozostałych budynków, w których mieściły się później regionalne biura UNESCO, MAEA i wiele innych organizacji.

Genewa - Atrakcje3

Genewa - Watch Museum

Wśród wszystkich muzeów w Genewie jest to jednocześnie najmłodszy i najczęściej odwiedzany. Historia zegarmistrzostwa w ciągu ostatnich 500 lat została zaprezentowana Twojej uwadze. Możesz zobaczyć różne modele od rocznika kieszeni po ultranowoczesny i niewiarygodnie drogi.

Wśród eksponatów znajdują się najbardziej złożone zegarki, które składają się z 17287 detali. To muzeum jest jednym z najdroższych: oprócz dziesiątek rzadkich okazów przygotowano dla zwiedzających instalacje audiowizualne, które opowiadają historię każdego przedmiotu.

Genewa - Atrakcje4

Dom Tavel

Ten budynek jest jednym z najstarszych w mieście. W pełni uosabia wszystkie tradycje szwajcarskiej architektury i kultury. Podczas zwiedzania domu-muzeum możesz bezpiecznie ominąć wszystkie pokoje i zobaczyć sytuację.

Jest to pomnik architektury, w którym można zapoznać się z życiem i życiem codziennym mieszkańców. Istnieją ciekawe kolekcje obrazów (haftowany ścieg satynowy, w technice decoupage ). Uwaga przyciąga układ miasta z 1850 roku, który wykonany jest z miedzi i cynku. Będziesz mógł chodzić po schodach i odwiedzać pokoje, w których przebywała cesarzowa Anna Fiodorowna.

Genewa - Atrakcje5

Zabytki Genewy w Szwajcarii - Ogród Botaniczny

Szwajcarzy kochają wszystko pięknie i starannie przestrzegają wszystkich przepisów ochrony środowiska. Nic dziwnego, że ogród botaniczny jest bardzo krystalicznie czysty i bardzo zadbany.

W ogrodzie Genewskim jest coś do zobaczenia: egzotyczne rośliny i kwiaty w szklarniach, unikalny zielnik w bibliotece naukowej i sam instytut naukowy. Są przedstawione i ogród skalny i wiele rodzajów ziół leczniczych, arboretum. Wśród wszystkich atrakcji Genewy w tym miejscu można cieszyć się pięknem i zrelaksować ciało i duszę, podczas gdy wydaje się, że zamarzają.

Genewa - Atrakcje6