Najczęściej z Szwajcaria pod względem turystyki jesteśmy związani ośrodki narciarskieAlpy i żywy Zurych . I zupełnie niesprawiedliwie zapomina się o stolicy - mieście Bern , a tak naprawdę na wiele sposobów można go nazwać "najbardziej jak najbardziej" w Europie.

Geograficznie, Bern znajduje się w centrum. Szwajcaria . Został założony w 1191 roku. Początkowo miasto miało tylko zadanie obronne. Ale z czasem Berno stało się jednym z najbardziej malowniczych zakątków kraju. Aby poznać wszystkie jego interesujące miejsca i atrakcje To zajmie dużo czasu. Ale jeśli ich nie masz, ten artykuł pomoże Ci dowiedzieć się, co możesz zobaczyć w Bernie w ciągu 1 dnia.

Główne zabytki miasta

Bezpośrednio ze stacji kolejowej, bez marnowania czasu, można rozpocząć zwiedzanie. Jak tylko zejdziesz na platformę, od razu znajdziesz się w centrum miasta, co jest ogromnym plusem w warunkach braku czasu!

Pierwszy to zwiedzanie historycznej części Berna. Oprócz ogólnie przyjętych zabytków architektury, tutaj dosłownie każdy dom jest wart uwagi. I to nie przypadek - ponieważ Stare Miasto wymienione jako światowe dziedzictwo UNESCO. Kanał rzeki Aary przebiega wokół historycznego centrum, co nadaje mu kształt półwyspu. Nawiasem mówiąc, rzeka okresowo pokazuje swoją spontaniczną przemoc, a miasto cierpi z powodu powodzi. W niektórych starych domach można nawet zobaczyć znaki wskazujące poziom wody podczas takich kataklizmów.

Przełomowym i koniecznym miejscem w Bernie na 1 dzień jest wieża zegarowa. Citiglogue . 4 minuty przed każdą godziną zaczyna się tutaj całe przedstawienie. A sam zegar pokazuje nie tylko czas, ale także dzień, miesiąc, znak zodiaku i fazę księżyca. W pobliżu wieży zegarowej można zobaczyć najstarszą fontannę w mieście. Jest również nazywany "niedźwiedziem", ponieważ jest rzeźbą niedźwiedzia w hełmie, z pasem, który trzyma dwa miecze, aw rękach trzyma tarczę i transparent. Ta forma jest podyktowana faktem, że niedźwiedź jest symbolem miasta i jest przedstawiony na herbie. Nawiasem mówiąc, symbol miasta w ciele można zobaczyć w rogu dzikiej przyrody, która znajduje się na łagodnym zboczu rzeki, na Starym Mieście. Jest również nazywany "Niedźwiedź pit" . Tutaj możesz obserwować życie małej rodziny niedźwiedzi. Miej dzieci To miejsce jest niezwykle popularne.

Старый городМедвежий фонтан
Gdzie jeszcze pójść?

Spacerując po starym Bernie, koniecznie odwiedź Katedra . Słynie z późnogotyckich rzeźb, które zdobią ściany. W sumie jest ich około 200, a fabuła jest ilustracją tematu Sądu Ostatecznego. Również Katedra w Bernie uważana jest za najwyższą w Szwajcarii, długość jej wieży sięga około 100 metrów.

Najpiękniejszą i obowiązkową wizytą w Bernie jest ulica Kramgasse. Budynki, które tu się znajdują, wykonane są w stylu barokowym i późnogotyckim. Wzdłuż ulicy są piękne fontanny , a większość domów zdobią posągi i emblematy związków zawodowych. Znajduje się na tej samej ulicy Muzeum Dom Einsteina . Jest to dwupoziomowy apartament, w którym kiedyś mieszkał i pracował wielki naukowiec. Dziś wystawa jest w pełni zachowanym wnętrzem mieszkania Einsteina.

Przy okazji, jeśli interesują Cię muzea, to w Bernie jest ich ogromna liczba. Ale kilka problemów jest takie, że w ciągu jednego dnia w Bernie nie można zobaczyć wszystkich wystaw i wystaw. Jednak tuż obok dworca kolejowego znajduje się Muzeum Sztuk Pięknych. Jest to najstarsze muzeum w Szwajcarii. Jego kolekcja jest po prostu oszałamiająca - oto prace Pabla Picassa, Paula Cezanne'a, Georgesa Braque'a, Salvadora Dali.

Co jeszcze trzeba koniecznie odwiedzić każdego turysty w Bernie Pałac Federalny Szwajcarii - Bundeshaus. To tutaj spotyka się rząd. Nawiasem mówiąc, ci w Szwajcarii są po prostu wzorem otwartości i życzliwości w Europie, ponieważ każdy może tu dotrzeć, jeśli ma paszport. Sam budynek zdobią od wewnątrz obrazy na ścianach, a okna są pełne witraży.

Planując podróż, bardzo trudno jest wyodrębnić to, co powinno być widoczne w Bernie przez pierwszy dzień. To miasto jest ogromnym zabytkiem architektury. Tutaj każdy zakamarek jest wypełniony duchem średniowiecza. Wygląda na to, że Bern pogrąża się w atmosferze niespiesznego klimatu, który pozwala jeszcze bardziej cieszyć się widokami starożytnej architektury.

Кафедральный собор БернаМузей изобразительных искусствФедеральный дворец
Мост УнтерторбМост КорнхаусУлица Крамгассе