Szwajcaria słynie nie tylko z banków, zegarków i czekolady. Istnieje również ośrodek narciarski Zermatt, który należy do dwunastu najlepszych Ośrodki alpejskie . Odpoczynek tutaj jest możliwy o każdej porze roku, dla którego Zermatt jest kochany przez wielu turystów.

Ośrodek narciarski Zermatt w Szwajcarii

Ośrodek położony jest na południu kantonu Valais, w pobliżu granicy z Włochami. Znajduje się na wysokości 1620 m npm w górnej części doliny Visp. Ale za to, co reszta w Zermatt jest naprawdę popularna, jest na wysoki szczyt malowniczej góry Mattenhorn, która osiąga prawie 4500 m wysokości. To na północnym stoku osłaniała się mała wioska Zermatt, otoczona niemal wszystkimi kierunkami górskimi szczytami Alp - Monte Rosa, Domem, a także lodowcami i szczytami kilkunastu gór różnych szczytów.

Dzięki bogactwu i różnorodności tras narciarskich, Zermatt jest uważany za turystyczną mekkę dla wszystkich miłośników sportów zimowych. Całkowita długość tras narciarskich wynosi 200 km. Jeśli spojrzeć na mapę szlaków Zermatt, załączonych poniżej, widać, że maksymalny zasięg tzw. "Czerwonych szlaków" - tylko 118 km. By the way, centrum ośrodka jako całości jest dla doświadczonych sportowców. Również według schematu tras Zermatt, całkowita długość "czarnych tras" sięga 48 km. Początkujący mogą poprawić swoje umiejętności: długość "zielonych" torów wynosi 34 km. Warunki są tworzone nie tylko dla narciarstwa zjazdowego w Zermatt. Poczuj się tu komfortowo, a miłośnicy snowboardu, heli-ski, off-piste, mogul, sanie. Trasy omawiane są przez 62 wyciągi, wśród których znajdują się gondole, kolejki linowe, wyciągi krzesełkowe, gondole, kolejki linowe, a nawet kolejka zębata prowadząca do stacji Gornergrat.

Mapa szlaków Zermatt, Szwajcaria

Jeśli mówimy o karnetu w Zermatt, to generalnie są to trzy rodzaje: Zermatt, wyciągi Matterhorn - Cervinia i Zermatt - Cervinia. Koszt wynosi od 64 do 266 franków szwajcarskich, w zależności od liczby dni i sezonu. Bezpłatny karnet narciarski dla dzieci do 6 lat.

Trwa sezon narciarski w ośrodku od grudnia do kwietnia. Pogoda w Zermatt zwykle podoba turystom regularne opady śniegu i ujemne wskaźniki termometru w ciągu dnia (średnio -4-10 ° C).

W ciepłe dni w ośrodku można uprawiać sporty zimowe na lodowcach. Ponadto organizowane są tutaj trasy konne, przejściowe i trekkingowe.

Zermatt: atrakcje i rozrywka

Narciarstwo w Zermatt jest również bogate w różne rozrywki. Przede wszystkim można odpocząć po aktywnym wypoczynku w jednym z krytych basenów, łaźni i saun. Koniecznie wybierz się na wieczorny spacer wzdłuż głównej ulicy Zermatt: jej magiczna atmosfera stworzona przez wiele bajkowych domów, jakby zajęła ci wieki temu. Jeśli po zajęciach sportowych nadal masz siłę, odwiedź jeden z lokalnych dyskotek lub bar. Ciesz się pyszną kuchnią kurortu będą oferowane w jednej z setek lokalnych restauracji. Możesz robić zakupy w kilku supermarketach, sklepach z pamiątkami i sklepach z odzieżą sportową.

Wśród lokalnych atrakcji polecamy zwiedzanie lodowej wieży w centralnej części wioski, muzeum narciarstwa i lodowcowej jaskini na szczycie Matterhorn. Istnieje wiele możliwości wycieczek panoramicznych, korzyści z scenerii w okolicy jest niesamowita.

Przy okazji, w Zermatt bardzo podążamy za ekologią. Dlatego tutaj nie zobaczysz zwykłych samochodów. Możesz poruszać się na rowerach, samochodach elektrycznych, saniach i wozach ciągniętych przez konie. Zermatt jest uważany za prestiżowy ośrodek narciarski, który nie może znaleźć odzwierciedlenia w cenach zakwaterowania, wypoczynku i rozrywki.

Jak dostać się do Zermatt?

Najwygodniejszym sposobem dotarcia do Zermatt jest Mediolan. Zurych , Monachium i Genewa pociągiem. Czas podróży potrwa 3-5 godzin. Samochód zabierze Cię do miasta Tash, gdzie będziesz musiał zostawić samochód na parkingu i dostać się do ośrodka specjalną taksówką lub pociągiem.

Zermatt, Switzerland1Zermatt, Switzerland2Zermatt, Switzerland3
Zermatt, Switzerland4Zermatt, Switzerland5Zermatt, Switzerland6
Zermatt, Switzerland7Zermatt, Switzerland8Zermatt, Switzerland9