To miasto można słusznie nazwać rajem dla miłośników sztuki i wszystkich pięknych. W Zurychu jest coś do zobaczenia. Ponadto jest to największe centrum finansowe kraju, jedno z najważniejszych centrów sztuki w Europie, posiada ogromną liczbę galerii, muzeów, wystaw współczesnych mistrzów i dzieł klasycznych artystów europejskich. Wszyscy goście w mieście i po prostu amator zakupy w Szwajcarii powinien zapoznać się z najważniejszymi zabytkami Zurychu.

Muzea Zurychu

Wśród słynnych zabytków Szwajcarii w Zurychu, większość z nich to muzea. Jednym z najbardziej znanych i dużych w Zurychu jest Kunsthaus. Muzeum mieści się w budynku zaprojektowanym przez Carla Mosera i Roberta Curiela. Tutaj gromadzone są dzieła mistrzów szwajcarskiej sztuki średniowiecza i do XX wieku. Twoja uwaga poświęcona jest dziełom Giacomettiego, średniowiecznej rzeźbie i malarstwu, płótnom holenderskim i dziełom szwajcarskich mistrzów. Również w muzeum znajduje się duży zbiór dzieł Muncha, Picassa, Marca Chagalla i Dali. Oprócz stałej wystawy można przejść do regularnych wystaw czasowych.

zurich zwiedzanie miejsc

Jeśli chcesz poznać miasto i cały kraj, odwiedź Szwajcarskie Muzeum Narodowe. Wśród zabytków Zurychu to miejsce jest cenne, ponieważ ma pełną historię szwajcarskiej kultury. Budynek ma całą ekspozycję neolitu, średniowiecza, oświetloną kulturę rycerską. Imponująca seria historycznych wnętrz.

zurich sights2

Zabytki Zurychu: kościoły i katedry

Najstarszym kościołem w Zurychu jest kościół św. Piotra. Budowa rozpoczęła się w odległym VIII wieku i trwała do 1880 roku. Przed reformacją budynek kościoła był zwykłą parafią miejską, aw 1706 r. Został poświęcony jako pierwszy protestancki kościół. Tu leżą szczątki pierwszego niezależnego burmistrza Rudolfa Brun. Wieża wykonana jest w tradycji romańsko-gotyckiej i nawy w stylu barokowym.

zurich sights4

Katedra Grossmunster w Zurychu słynie z bliźniaczych wież. Zbudowali katedrę przez jakiś czas z około 1090 do 1220, ale kontynuowano budowę. Przed reformacją był to kościół katolicki, a następnie został parafialny protestantem. Potem zmieniono wewnętrzne wnętrze budynku, ponieważ według protestanckiego światopoglądu nic nie powinno rozpraszać modlącego się człowieka. Budynek w pobliżu katedry był pierwotnie miejscem edukacji dziewcząt, obecnie istnieje wydział teologiczny uniwersytetu.

zurich attractions3

Fraumünster w Zurychu jest również dość popularnym miejscem. Wśród atrakcji Szwajcarii w Zurychu, ten budynek jest fascynujący swoim pięknem i wyrafinowaniem. W odległym 853 roku król Ludwik II przekazał Fraumünsterowi swoją córkę. Od tego czasu miejsce to zaczęło funkcjonować jako klasztor, który później stał się przystanią wielu arystokratów z Niemiec. Wnętrze jest w stylu romańskim. Większość turystów odwiedza najpiękniejsze witraże poświęcone kształtowaniu się chrześcijaństwa - dzieła Marca Chagalla.

zurich sights4

Jezioro w Zurychu

Jak widać w Zurychu, jest coś do zobaczenia. I możesz zrelaksować się przez ciało i duszę w pobliżu wody w pobliżu jeziora. W kierunku z Grossmünster do Bellevue można karmić łabędzie. Warto zauważyć, że absolutnie nie boją się turystów, a czasem nawet wymagają przekąsek. Jeśli wieczorem będziesz spacerować nad jeziorem Zurych, zapewnią ci pozytywne emocje. W weekendy są tu klauni, żonglerzy, gimnastycy i muzycy. Artyści przybywają, aby pokazać swoją dziwną pracę. Pod koniec spaceru można zjeść kolację z widokiem na jezioro. Po kolacji wybierz się na spacer po Chińskim Parku. Aby wrócić do centrum, po prostu przejdź do linii tramwajowej, którą bardzo szybko wrócisz.

zurich attractions5