Jeśli chodzi o wycieczkę do Szwajcaria zarówno z wizytą biznesową, jak i turystą, trudno jest odmówić co najmniej od jednodniowy spacer przez Zurych . Jest to największe miasto w kraju, położone w jego północno-wschodniej części i jest stolicą tytułowego kantonu z ludnością niemieckojęzyczną. Jeśli bardziej interesuje Cię dokładnie to, gdzie jest Zurych, powinieneś spojrzeć na mapę: ta osada leży w dolinie między górskimi szczytami Zurichberg i Utliberg , na brzegu najpiękniejszych Jezioro Zuryskie w miejscu, z którego wypływa rzeka Limmat.

Data założenia miasta ginie w głębinach stuleci. Około w I c. BC na jego miejscu znajdowała się już osada celtycko-niemiecka zwana Turicum. I dopiero w 929 Zurychu stał się znany jako prawdziwe miasto.

Obecnie jest to ważny ośrodek finansowy kraju, w którym znajduje się wiele firm ubezpieczeniowych i banków, w tym szwajcarska giełda i centralny bank Szwajcarii. Ponadto miasto jest jednym z liderów jakości życia ludności na całym świecie. Tutaj intensywnie prowadzone są badania naukowe, ponieważ w Zurychu są najlepsze uniwersytety w Szwajcarii i wyższa szkoła techniczna.

Warunki pogodowe

Ponieważ większość podróży trwa dłużej niż jeden dzień, aw tym pięknym mieście jest coś do zrobienia i co warto zobaczyć, bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jaka jest pogoda w Zurychu. Umożliwi to prawidłowe złożenie walizki w tym samym czasie. Klimat tutaj jest dość łagodny, więc nawet w zimie temperatura wynosi 0-7 stopni Celsjusza. Czasami spada do -2, a nawet trochę mniej, ale aby dostać się do miasta zimą, gdy kolumna termometru spadnie poniżej 7-10 stopni poniżej zera, jest mało prawdopodobne, aby się udało.

Wiosna przychodzi stosunkowo wcześnie, ale pogoda w tym okresie nie jest stabilna: może spaść śnieg lub może wystąpić deszcz. Burze śnieżne zdarzają się niekiedy nawet pod koniec marca, kiedy pojawiają się zielone drzewa. Latem lepiej przyjść tutaj do tych, którzy nie tolerują ciepła, bo upały w mieście prawie się nie zdarzają, ale opady często spadają. Jesień to najbardziej komfortowy sezon: nawet w październiku temperatura części osiąga +15 stopni.

Lokalne atrakcje

Historia Zurychu sięga wieków, atrakcje , co jest warte spędzenia czasu, wystarczy. Wśród nich warto wymienić:

 • Muzeum Kunsthaus W którym największy Szwajcaria kolekcja obrazów znanych artystów od XV wieku do współczesności;
 • Szwajcarskie Muzeum Narodowe, gdzie można uzyskać najbardziej kompletny obraz historii tego kraju;
 • Kościół Świętego Piotra , reprezentujący wybitny zabytek architektury w stylu romańsko-gotyckim;
 • Katedra Grossmunster Jest symbolem miasta dzięki oryginalnym bliźniaczym wieżom;
 • Fraumunster - dawny klasztor, którego architektura uderza w wyrafinowanie;
 • Jezioro Zuryskie , który jest tradycyjnym miejscem rekreacji mieszkańców Zurychu: tutaj znajdują się piękne łabędzie, a wieczorami zawsze występują znani muzycy i cyrkowi;
 • miejskie zoo , w przypadku zwierząt warunki są tworzone jak najbliżej naturalnego środowiska;
 • Obserwatorium Uranii , z której goście nie tylko obserwują teleskop za ciałami kosmicznymi, ale także czerpią prawdziwą przyjemność z panoramicznych widoków wieczornego Zurychu;
 • Langstrasse - obszar z kryminalną przeszłością, gdzie obecnie otwarte są galerie sztuki najmodniejszych artystów i projektantów;
 • muzeum zabawek - jeden z najlepszych muzea w mieście, prawdziwy raj dla tych, którzy chcą zanurzyć się w niepowtarzalną atmosferę dzieciństwa i pamiętać misie lub gry z żołnierzami z cyny;
 • Kolekcja Fundacji Emila Burle'a - ta prywatna kolekcja pod względem liczby obrazów najsłynniejszych artystów może konkurować z każdym czcigodnym muzeum świata;
 • Kolejka linowa Polyban , pozwalając ci wygodnie zwiedzić całe piękno miasta;
 • teatr operowy, który nie tylko wygląda jak prawdziwy geniusz architektoniczny, ale słynie też z niekonwencjonalnych dzieł klasycznych.
Центральный банк Швейцарии в ЦюрихеОперный театрМузей Kunsthaus
Собор ГроссмюнстерЗоопарк в ЦюрихеЦюрихское озеро
Restauracje miejskie

Wśród restauracje w Zurychu zawsze znajdziesz się w instytucji, która będzie Twoją ulubioną przez cały pobyt w mieście. Przygotowują dania jako oryginalne Szwajcarskie przepisy i wykorzystaj najlepsze kulinarne osiągnięcia kucharzy z całego świata. Wiele restauracji słynie z kuchni w stylu śródziemnomorskim.

Mieszkańcy są wielkimi fanami cielęciny i podrobów wołowych, więc często można zobaczyć Zouftschriibertopf w menu, które jest asortymentem cielęciny wątroby, wola i nerki, wołowiny i cielęcych filetów z grilla na grillu. Pamiętaj o smażeniu cielęciny w Zurychu: są to cielęce nerki duszone w śmietanie lub czerwonym winie lub cielęcina nadziewana pieczarkami. Szczególnie smaczne jest to danie w połączeniu z ziemniakami ryoshti - tradycyjną szwajcarską przekąską.

Ресторан в Цюрихе
Gdzie się zatrzymać w mieście?

Rozpiętość ceny w Hotele w Zurychu jest bardzo duży, ponieważ w mieście jest wiele oszczędnych trzygwiazdkowych hoteli i hosteli, a także elitarnych i wygodnych luksusowych hoteli z 4 i 5 gwiazdkami. Obsługa zostaniesz, najprawdopodobniej, szczęśliwy i tam i tam.

Prawie wszystkie szwajcarskie hotele , z wyjątkiem najtańszych hosteli, w których można wynająć pokoje dla dwóch lub nawet czterech osób, mają swój własny bar i restaurację, a cena pokoju obejmuje śniadanie - klasyczny bufet. Pokoje są jedno i dwuosobowe, zawsze z własną łazienką, telewizją kablową i bezpłatnym dostępem do Internetu w cztero i pięciogwiazdkowych hotelach. Wnętrza hoteli zachwycają wyobraźnią projektanta: meble mogą być utrzymane zarówno w stylu klasycznym, jak iw bardziej modnym modernistycznym stylu.

Отель в Цюрихе
Funkcje zakupy

Większość sklepów i butików w mieście jest skoncentrowana na Bahnhofstrasse i można idealnie połączyć zakupy ze zwiedzaniem. Na Niederdorfstrasse znajduje się wiele uroczych sklepów obuwniczych i sklepów młodzieżowych. W alejach, które odchodzą od tej ulicy, otwiera się wiele sklepów z ekskluzywnymi towarami ręcznie robionymi, które są tak kochane przynieść z podróży do Szwajcarii turyści.

Najszersza oferta obuwia prezentowana jest w sklepach na Nabrzeżu Limmatquai. Najtańsze sklepy znajdują się w pobliżu stacji, a można kupić drogie towary w Stare Miasto w pobliżu jeziora i przy Bahnhofstrasse.

Transport w mieście

Chociaż perła Szwajcarii zajmuje dość duży obszar, w centrum wioski, gdzie koncentrują się główne atrakcje, można odbyć pieszą wycieczkę. Wszak najciekawsze zabytki architektury są raczej zwarte.

Ogólnie rzecz biorąc, transport publiczny w Zurychu jest bardzo dobrze rozwinięty. Jest reprezentowany przez takie gatunki, jak:

 • tramwaje (liczba tras wynosi 13 i podróżują w godzinach od 5 do 23);
 • autobusy (w mieście jest 27 linii autobusowych, a także specjalne autobusy nocne, w których cena biletu wynosi 5 franków);
 • taksówka;
 • miejskie pociągi elektryczne (kursujące od 5 rano do północy);
 • kolejki linowe;
 • transport rzeczny.

Turyści będą bardzo wygodne do zakupu specjalnej karty turystycznej ZurichCARD. Może on służyć do opłacania podróży za dowolny rodzaj transportu. Koszt karty: 24 franki szwajcarskie dziennie, 48 franków szwajcarskich przez 3 dni. Dla dzieci ZurichCARD będzie kosztował odpowiednio 16 i 32 franki szwajcarskie.

Трамвай в Цюрихе
Jak dostać się do miasta?

Komunikacja powietrzna między tą osadą a wieloma megalopolisami na świecie jest doskonała, dlatego jest to doskonały wybór dla osób, które chcą zwiedzić brzeg Jeziora Zuryskiego, będą to podróże lotnicze. Od Lotnisko Do centrum miasta można dotrzeć w następujący sposób:

 1. Usługa taksówkowa. Ta opcja jest najdroższa, ale najwygodniejsza. Możesz łatwo znaleźć postój taksówek przy znakach znajdujących się na lotnisku. Orientacyjny koszt podróży wyniesie około 50 franków szwajcarskich, a czas podróży nie przekroczy 20 minut.
 2. Autobus hotelowy zatrzymuje się przy wyjściu z lotniska. Bilet na niego kosztuje 15 franków szwajcarskich, a wraz z kierowcą należy spłacić przed wyjazdem. Zostaniesz dostarczony do dowolnego wybranego przez ciebie hotelu.
 3. Pociąg. Interwał ich ruchu wynosi 2-15 minut, w zależności od pory dnia. Z lotniska i szybkich pociągów non-stop i analogi naszych elektrycznych pociągów podmiejskich, przed których numerem jest litera S. Po 6-10 minutach znajdziesz się w centrum miasta. Bilety kupowane są w kasie biletowej lub na specjalnej maszynie biletowej i kosztują około 6,60 franków dla dorosłych i 3,30 franków dla dzieci.
 4. Tramwaj. 10 linii tramwajowych prowadzi z głównego dworca kolejowego w kierunku północnym za Oerlikon do lotniska. To świetna okazja, aby zrozumieć, co można zobaczyć w Zurychu, ponieważ tramwaj jedzie prawie przez całe miasto.
Железнодорожный вокзал ЦюрихаS-Bahn в Цюрихе