Szwajcaria , mimo że jest to mały europejski kraj, każdego roku przyciąga dużą liczbę turystów. I, naturalnie, wspomnienie podróży, jest chęć zakupu czegoś. Dlatego turyści, którzy zamierzają odwiedzić Szwajcarię, powinni wiedzieć, że jako pamiątka, możesz przynieść ją sobie lub jako prezent dla bliskich.

To kraj o długiej historii, więc istnieje wiele tradycyjnych dla niego darów. Są to:

  • ser;
  • czekolada;
  • godziny;
  • biżuteria;
  • noże;
  • ceramika i szkło;
  • pamiątki z symbolami narodowymi.

Dla mężczyzn, szwajcarskie zegarki lub noże wojskowe, które są po prostu niezbędnymi rzeczami do polowania lub łowienia ryb, ze względu na wszechstronność, będą wspaniałym prezentem. Możesz kupić taki prezent w dowolnym regionie kraju, zwłaszcza w wielu sklepach z zegarkami w języku niemieckim i francuskim. Reprezentują produkty najpopularniejszych i mało znanych firm: Rolex, Omega, IWC, Maurice Lacroix, Candino i inne.

Kobiety mogą cieszyć się czekoladą i biżuterią (szczególnie różowym złotem). Czekolada jest jednym z krajowych produktów o doskonałym smaku, więc szwajcarski markowy produkt jest popularny na całym świecie. Można go kupić wagowo, w kaflach, Co można przywieźć ze Szwajcarii pudełka, a nawet w postaci różnych figur.

Bardzo często pojawia się pytanie: jaki rodzaj sera przywieźć ze Szwajcarii? To zależy od osobistych preferencji osoby, której zamierzasz przekazać darowiznę. Dlatego lepiej jest wcześniej poznać ulubiony rodzaj tego produktu, ponieważ niektóre odmiany sera mają specyficzny smak i zapach.

Podróż i zakwaterowanie w tym kraju są dość drogie, więc turyści szukają czegoś niedrogiego, które można przywieźć ze Szwajcarii. Takie rzeczy to zabawki w postaci krów, magnesy z różnymi typami szwajcarskich wiosek i gór, a także dzwony i różne przybory.