Przed każdym turystą podróżującym po tej wyspie powstaje pytanie - co można przywieźć z Majorki? W końcu chcę sprawić przyjemność sobie i mojej ukochanej - z czymś pożytecznym, a także z czymś, czego jedynym zastosowaniem jest przypominanie szczęśliwych dni spędzonych na wyspie - krewnych i przyjaciół.

Cultured Pearls - Wizytówka Majorki

Pierwszą rzeczą, która przychodzi do głowy, gdy zapytano, co przynieść w prezencie z Majorki, są sztuczne perły.

Что привезти с Майорки2 Co zabrać z Majorki?

Na Fabryka Majorica produkują sztuczne perły, które trudno odróżnić nawet dziś od specjalistów. Tutaj jest zrobiony ze szklanych perełek, które najpierw są pokryte specjalną pastą, a następnie mieszanką skruszonych łuski ryb, prawdziwych pereł, również pokruszonych i specjalnego oleju, po czym są polerowane. Kompozycja, która jest pokryta sztucznym "ziarnem", trzymana w ścisłej tajemnicy!

Produkty z takich pereł są zbierane ręcznie i dostarczane ze złotym zapięciem. Produkt jest objęty 10-letnim okresem gwarancji.

Możesz kupić imitacje pereł w sklepie jubilerskim, ale lepiej zrobić to bezpośrednio w fabryce - po pierwsze, autentyczność produktu będzie niewątpliwa, a po drugie - wycieczka do samej fabryki jest bardzo interesująca. Chociaż fabryka taki produkt może kosztować trochę drożej niż w sklepie.

Skóra: wysoka jakość, ale wyjątkowo tania!

Zasadniczo możemy powiedzieć, że zakupy na wyspie są "amatorskie": głównie tutaj można kupić różne soveriny. Co kupić na Majorce jest naprawdę korzystne - więc jest to galanteria skórzana.

Jakie przedmioty ze skóry możesz zabrać z Majorki? Prawie każdy, od pasków i portfeli - do wysokiej jakości i wykwintnych butów. Główna produkcja wyrobów skórzanych znajduje się w mieście Inca (na przykład w sklepie marki MUNPER), ale w zasadzie można je kupić na wyspie iw innych miastach.

Wysokiej jakości buty będą kosztować bez przesady, "grosz": gdzie jeszcze można kupić prawdziwe mokasyny z wysokiej jakości skóry za 12 euro lub za 20 euro - buty?

Na Majorce można kupić wyroby skórzane od znanych na całym świecie producentów obuwia, takich jak Lottusse i Bestard, Kollflex i Velleto, Barrats i Farrutx i innych. Również tutaj możesz kupić piękne skórzane torby.

Что привезти с Майорки 3

Produkt powinien być cuero - oznacza "skóra" w języku hiszpańskim i służy jako potwierdzenie jakości produktu.

Jeśli jesteś zbyt leniwy, aby przejść do Inka - możesz bez problemu kupić wszystkie potrzebne produkty ze skóry przechowuje Palma de Mallorca .

Likiery i wino

Likiery "Palo", "Sweet Herbs", "Dry Herbs" i "Almond Nut" nie są dostępne nigdzie indziej niż na Majorce.

"Palo" jest uważany za uzdrawiający napój alkoholowy - pomaga wzmocnić odporność i usprawnić proces trawienny (do tego należy go spożywać przed posiłkami). Wykonany jest z korzenia żeń-szenia, strąków szarańczynu i spalonego cukru.

Również na Majorce produkuje się wina vintage i wina krajowe, które są prawie tak dobre, jak wina vintage: czerwone, białe, różowe, z szeroką gamą bukietów. Jak ustalić, które wino przywieźć z Majorki? Spróbuj więcej! Na koniec powinieneś być zadowolony z faktu, że ograniczenie eksportu wina z wyspy jest naprawdę transcendentalne - nie więcej niż 90 litrów, więc z pewnością możesz zabrać ze sobą ulubione odmiany wina!

Jedzenie: starając się powstrzymać i nie pochłonąć wszystkiego po drodze

Szczególnie popularne są jadalne pamiątki z Majorki. Przede wszystkim jest to oczywiście ensamaida, a także perły, które są wizytówką wyspy. Jest to ciasto powietrzne w kształcie ślimaka, zapakowane dla wygody w specjalnym pudełku. Ensamaida występuje z różnymi nadzieniami: z kremem, creme brulee, z kawałkami dyni, ze śmietaną. Do najpopularniejszych wśród turystów zaliczają się bułeczki z nadzieniem kandyzowanych nici dyniowych o romantycznej nazwie "włosy anioła".

Что привезти с Майорки 4

Kup kilka pudełek jednocześnie - nie będziesz w stanie się oprzeć i samemu zjeść trochę ciasta. Okres trwałości takiego bułka wynosi 6 dni.Można również przynieść kiełbasę sobrasad z wyspy. Jest to pasztet domowy typu kiełbasa, wytwarzany wyłącznie z mięsa świń z lokalnej rasy Pork Negre z dodatkiem papryki i czerwonej papryki.

Ta kiełbasa jest dostępna w kilku odmianach:

  • La Longaniza - mały "okrąg" lub podkowa o wadze 200-300 g;
  • La Arissada, o masie około 800 g;
  • La Bufeta, o masie 1-2 kg, w postaci kuli;
  • La Culana - w postaci "bochenka" o wadze 2-3 kg;
  • La Bisbe (lub Obispo) - również okrągłe, o wadze od 4 do 30 (!) Kg.

Ta kiełbasa może być używana jako osobna potrawa lub jako składnik do przyrządzania innych potraw (na przykład można z niej upiec kurczaka).

Najlepiej smakuje z figami, które można również zabrać ze sobą, bez obawy, że ulegną one pogorszeniu, ponieważ dzięki opakowaniom można je bezpiecznie przechowywać przez kilka miesięcy.

Что привезти с Майорки 5
Pamiątki

Statuetki z drzewa oliwnego są również bardzo popularne wśród turystów. Zwykle przedstawiają one zwierzęta lub ludzi w narodowych strojach z Majorki.

Dobrą pamiątką z pamiątek jest ceramiczna figurka Siurelsa, czyli malowany gwizdek w kształcie postaci z Majorki. Jak sami mieszkańcy wyspy wierzą, jeśli od czasu do czasu uderzą w taki gwizdek, demony i złe duchy nie osiądą w mieszkaniu.

Что привезти с Майорки 6

Co jeszcze możesz przywieźć z Majorki? Różne ceramiki (pamiętamy: niektóre tradycje zachowały się tutaj od czasów Fenicjan!), Szkło (jego wyspa jest ponownie ze względu na Fenicjan, a główne tradycje lokalnego dmuchania szkła istnieją od czasów starożytnych osad rzymskich, dziś produkty wykonane na Majorce skutecznie konkurują z Szkło weneckie), koraliki, a także hafty, koronki, wentylatory i oczywiście magnesy.

Что привезти с Майорки 7
Co jest zabronione do eksportu?

Nie możesz zabrać broni, kosztowności historycznych, obrazów i klejnotów z wyspy. W "ograniczonych" ilościach można wyjąć alkohol i papierosy: wino - nie więcej niż 90 (!) Litrów, mocniejszy alkohol - nie więcej niż 10, a papierosy - nie więcej niż 800 sztuk (jednak jest mało prawdopodobne, że ktoś z turystów pomyślałby o eksporcie alkohol i wyroby tytoniowe w takich ilościach).

Pomocne wskazówki

  • Najlepsze zakupy na Majorce - w "niskim" sezonie: w tym czasie jest dużo sprzedaży.
  • W sklepach sprzedażowych zwykle pracują do 22-00 bez przerwy na sjestę.
  • Produkty "o krajowym smaku" lepiej kupować na lokalnych rynkach lub na targach. Koszt nie tylko tutaj jest dużo tańszy niż w sklepie - nadal można targować i dokładnie "obniżać" cenę żądaną przez sprzedawcę.
  • Jeśli na drzwiach sklepu znajduje się napis Bez podatku lub Zwrot podatku - oznacza to, że jeśli dokonasz zakupu na kwotę 90 euro lub więcej, otrzymasz zwrot w wysokości 11% -13% (to jest kwota podatku VAT). Będziesz musiał przyjąć formularz od sprzedawcy i wypełnić go, a kiedy odejdziesz na lotnisko, skontaktuj się z punktem zwrotu podatku VAT, aby uzyskać odszkodowanie.