Cala Mesquida - ośrodek wypoczynkowy w miejscowości Capdepera, 7 km od miasta Capdepera (to północno-wschodnie wybrzeże wyspy). Składa się z małej osady i małej plaży. Od reszty Majorki ośrodek jest "ogrodzony" przez Llevant Park i mały łańcuch górski. Samo miasto jest dość małe, ale ma restauracje i sklepy. Wybór towarów w sklepach jest naturalnie mniejszy niż w dużych miastach, ale ceny są średnio nieco niższe niż w Palme . Tutaj możesz kupić lokalne napoje alkoholowe, jedzenie, odzież i pamiątki.

Plaża Cala Mesquida

Zatoka Cala Mesquida otoczona jest ze wszystkich stron skałami, porośniętymi sosnami i drzewami masztowymi - dzięki temu plaża ma wyjątkowy komfort. Plaża Cala Mesquida (inna nazwa to s'Arenal de sa Mesquida) jest stosunkowo niewielka (pod względem Majorki) - ma 300 metrów długości i 130 metrów szerokości. Plaża jest naturalna, nie luźna. Ponadto jest on samonaprawiający się - opracowano tu cały system odnowy wydm. Jeśli znajdujesz się naprzeciwko morza, ośrodek znajduje się po lewej stronie; lewa strona plaży jest wybierana przez rodziny z dziećmi - jest bardzo łagodne zejście. Prawa strona plaży należy do nudystów. Po prawej stronie jest dość dużo glonów, "rodzinna" część plaży jest bardzo czysta. Sezon pływacki trwa od końca kwietnia do końca października.

Plaża, wraz z otaczającymi klifami i kilkoma sąsiednimi zatokami (w tym zatoką Cala Agulla) to obszar chroniony, o którym zdecydowano w 1991 roku. Oto największy na Baleary siedlisko kolonii kormoranów i mew.

Północne, północno-zachodnie i północno-wschodnie wiatry dominują w zatoce, dlatego statki nie wchodzą do niej. Ale to sprawia, że ​​jest bardzo popularny wśród miłośników windsurfingu.

Пляж в Кала Мескида
Zakwaterowanie w Cala Mesquida

Pomimo niewielkiego rozmiaru miasta, hotele tutaj są najlepszej jakości. Najpopularniejsze z nich to Vanity Hotels Adult & SPA 4 * (hotel tylko dla dorosłych), Viva Cala Mesquida Resort & SPA 4 *, Viva Cala Mesquida Club & SPA 4 *, MelBeach Hotel & SPA 4 * (także dla dorosłych) , Hotel Casal d'Arta i inne.

Отели в Кала Мескида
Drak Caves

To wyjątkowe kompleks jaskiń znajduje się dość blisko ośrodka i jest połączeniem podziemnych hal o naturalnym pochodzeniu i kilku podziemnych jezior, w tym największego w Europie podziemnego jeziora - Martel Lake. W jaskini odbywają się koncerty muzyki klasycznej, a muzycy poruszają się łodziami po gładkiej powierzchni jeziora.

Отели в Кала Мескида