Majorka jest największym z Baleary . "Rdzeń" wyspy składa się z dwóch pasm górskich, równoległych do siebie. Głównym materiałem, z którego powstały te grzbiety, jest kamień wapienny - materiał ten jest znany jako miękki. Ze względu na tysiącletni wpływ erozji, powstało wiele jaskiń krasowych, które stały się najbardziej znanymi miejscami na wyspie.

Największe i najbardziej popularne są Jaskinia Smoka lub, w języku katalońskim, Cuevas del Drach. Znajdują się one w pobliżu Manacor, w mieście Porto Cristo.

Najlepsza jaskinia

Cuevas del Drach nie jest na próżno tytułem "najlepszej jaskini na Majorce": wystarczy spojrzeć na zdjęcie, aby to zobaczyć, a po odwiedzeniu go nie będziesz miał żadnych wątpliwości.

W rzeczywistości jaskinia smoka to nie pojedyncza jaskinia, ale cały ich kompleks - Biały, Czarny i jaskinia Luisa Salvadora. Oto sześć podziemnych jezior - Lake Martel, Delisias, Negro i 3 mniejsze jeziora. Na Martel Lake odbywają się okresowe koncerty muzyki klasycznej, a muzycy są w specjalnych łodziach pływających po jeziorze, a widzowie znajdują się w francuskiej grocie. Muzycznemu przedstawieniu towarzyszy światło, które naśladuje świt: słabe światło, które pojawia się w głębinach skorupy ziemskiej i stopniowo wypełnia całą przestrzeń.

Groty, labirynty, wszystkie jeziora są stale oświetlone - możesz cieszyć się widokiem otwierającym z niesamowitym obrazem w pełni.

Trochę historii

Smocze jaskinie na Majorce to nie tylko niektóre z najpiękniejszych, ale być może najbardziej tajemniczych; są związane z wieloma legendami. W tym legenda o smoku, który chroni wejście do tych jaskiń i ... legenda o tym, jak powstała legenda o smoku. Na przykład, niektórzy przypisują autorstwo legendy o ziejącym ogniem potworze ... Templariuszom, którzy ukryli ich skarby w jaskiniach drachów i próbowali przestraszyć historie smoka z jaskiń miejscowych. Jednak "straszna historia" niewiele pomogła: w 1338 r. Gubernator wyspy wysłał w poszukiwaniu "skarbnicy" żołnierzy, która jest odpowiednio zapisana (jest to pierwsza pisemna wzmianka o jaskiniach smoków na Majorce). jaskinie. I dokładnie jaskinie walk Mallorca były już w 1886 roku przez francuskiego odkrywcę jaskiń Eduarda Martela przy finansowym wsparciu arcyksięcia Austrii Luisa Salvadora. Nawiasem mówiąc, jedno z podziemnych jezior zostało nazwane na cześć odkrywcy przez Martel Lake. Jest to jedno z największych podziemnych jezior na świecie.

Kiedy odwiedzić i jak się tam dostać?

Smocze jaskinie na Majorce są otwarte przez cały rok, z wyjątkiem dwóch dni: 25 grudnia i 1 stycznia. Od 1 kwietnia do 30 października codziennie odbywa się 6 wycieczek: pierwsza - o 10-00, ostatnia - o 17.00, co godzinę, z wyjątkiem 13-00.

Zimą wycieczki odbywają się cztery razy dziennie, pierwsze - o 10-45, ostatnie - o 15-30. Ale lepiej będzie skontaktować się z +34 971820753 i określić, kiedy dokładnie odbywają się wycieczki w dniu, w którym chcesz odwiedzić jaskinie smoka.

Do Porto Cristo jest trasa PMV-401-4.

Interesujące fakty

  • Audytorium, położone nad brzegiem jeziora Martel, może pomieścić do 1100 osób;
  • jaskinie Smoka są wymienione w jednej z powieści Julesa Verne'a;
  • cuevas del drach służył jako mieszkanie dla prymitywnych ludzi - o czym świadczą zachowane ryty skalne.

Jeśli lubisz odwiedzać Drach Caves, zalecamy wizytę Coves dels Hams - Jaskinie haczyków na ryby. Znajdują się one w pobliżu smoka i można je zwiedzać tego samego dnia.