Znany jest fakt, że atrakcyjna Hiszpania jest bogata w wyspy, na których turystyka rozwija się na dość wysokim poziomie. Po pierwsze - to Baleary. Jest to nazwa dużego archipelagu składającego się z pięciu dużych wysp i kilkunastu małych wysp. Tak się złożyło, że z powodu łagodnego klimatu hiszpańskie wyspy Baleary są niezwykle popularne wśród turystów z całego świata. Co jeszcze jest w nich tak atrakcyjnego? To będzie przedmiotem dyskusji.

Wakacje na Balearach

Tak więc, jak już wspomniano powyżej, ten archipelag obejmuje pięć dużych wysp, a mianowicie sławne Ibiza , Majorka, Formentera, Minorka i Cabrera. Jeśli mówimy o tym, gdzie są Baleary, to jest to wschód Hiszpanii, Morze Śródziemne.

Odpoczywaj tutaj, oczywiście, wysokiej klasy, ale nie taniej. A wszystko to dzięki bardzo sprzyjającemu klimatowi na Balearach, czystości wody morskiej i plaż, pięknu lokalnej przyrody.

Wyspy Balearów Hiszpania 1

Ogólnie rzecz biorąc, istnieje dość wysoki poziom ekologii, co nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę, że archipelag jest z powodzeniem "wymieniany" przez turystykę. Nawiasem mówiąc, na łącznej powierzchni archipelagu ponad 5 tysięcy metrów kwadratowych. km od prawie 1300 km należy do linii brzegowej.

Wyspy Baleary Hiszpania 2Wyspy Balearów Hiszpania 3

Pogoda na Balearach jest przeważnie słoneczna, dzień świetlny często osiąga dziesięć godzin dziennie. To prawda, że ​​sezon plażowy trwa nie cały rok, ale od maja do listopada. Temperatura powietrza w sezonie średnio nagrzewa się do + 27 + 30 stopni. Woda morska jest niesamowicie ciepła: +25 stopni. Zimą termometr osiąga przeciętnie średnio + 10 + 15 stopni.

Oprócz malowniczych uroków Balearów, ma tę zaletę, że dobrze rozwinięta infrastruktura: hotele i kompleksy hotelowe na wszystkich poziomach, wiele kawiarni, restauracji, barów, dyskotek i klubów nocnych. Warto zwrócić uwagę na dobre drogi i doskonały system transportu. Tak, jest tam na własnym lotnisku Balearów w mieście Palma de Mallorca . Baleary nie boją się kupować willi światowej klasy gwiazdy, arystokraci wolą spędzać tutaj wakacje i są po prostu nie-biednymi ludźmi.

Baleary - atrakcje i rozrywka

Oprócz biernego odpoczynku na czystych plażach i kąpieli w czystej wodzie na jednej z wysp, archipelag oferuje wiele ciekawych możliwości rozrywki. Jeśli interesuje Cię starówka i zabytki architektury, wybierz się na wyspę Minorka, gdzie możesz podziwiać piękno placów z pałacami i pałacami z XIX wieku, kościół Najświętszej Marii Panny z ciałem w mieście Mahon.

Hiszpańskie Baleary 4

A jeśli pójdziesz do starożytnego miasta Ciutadella, możesz znaleźć się w średniowiecznej atmosferze w pobliżu pałaców Vivo, De Saura, Olivas.

Szczególnie popularna jest mała wyspa Ibiza, pokryta malowniczymi górami z iglastymi zboczami porośniętymi lasami iglastymi. Oprócz najbardziej znanych dyskotek i klubów nocnych, wyspa jest uderzająca w swoim pięknie. Tutaj możesz zaspokoić swój głód dociekliwym umysłem w Muzeum Archeologicznym, Zamku Zamkowym lub na Placu Katedralnym.

Wyspy Balearów Hiszpania 5Wyspy Balearów Hiszpania 6

Największą wyspę Majorki można zaliczyć do archipelagu: istnieją naturalne rezerwaty, zaskakujące połączeniem stromych szczytów górskich porośniętych gęstymi lasami i lasami oraz zielonymi dolinami. Koniecznie odwiedź słynne jaskinie Majorki i odwiedź Park Narodowy Mondragó.

Wyspy Balearów Hiszpania 7balearic islands of spain 8

Niestety, możesz odwiedzić małą skalistą wyspę Fermentera tylko jeden dzień.

Wyspy Balearów Hiszpania 9

Ograniczenia dotyczące zwiedzania istnieją na wyspie Cabrera, która jest uważana za park narodowy archipelagu.

Aby zrobić zakupy, wybierz się do Palma de Mallorca. Tutaj oprócz odzieży można kupić mięsne przysmaki ronda, słodyczy, miodu, likieru z pomarańczy, szkła artystycznego, pereł i skóry. Na wyspie wolności - Ibiza - znajduje się mały hipisowski targ, na którym sprzedawane są stylizowane czapki, bombki i fajki.

Dla miłośników aktywnego wypoczynku powstają kluby tenisowe, szkoły jazdy konnej, nurkowanie, windsurfing. Możesz odwiedzić akwarium lub aquapark, wybrać się na przejażdżkę rowerem lub łowić ryby.