Palma de Mallorca jest stolicą Mallorca , największy stan grupy Balearów, która znajduje się na Morzu Śródziemnym. Oprócz tej wyspy w archipelagu są takie wyspy jak Ibiza, Menoka i wiele małych wysepek.

Palma de Mallorca to niezwykle popularny kurort, a jej zatoka jest jedną z najpiękniejszych na świecie. Tutaj corocznie przybywa duża liczba statków wycieczkowych. I nie jest to zaskakujące, ponieważ w Palma de Mallorca jest coś do zobaczenia. Ludzie z całego świata szukają choć raz w życiu tej cudownej wyspy i cieszą się słońcem, kryształowymi wodami, malowniczymi skalistymi widokami. Jednym słowem - każdy chce odwiedzić ten ziemski Raj.

Naturalne zabytki Palma de Mallorca

Możesz bez końca mówić o pięknie lokalnych kurortów, plaż, palm i skalistych klifów. Jest jednak coś na wyspie, która zajmuje szczególne miejsce pośród tej wspaniałej różnorodności. Są to słynne jaskinie Palma de Mallorca, a wśród nich jaskinie Arta, Jaskinie Smocze, jaskinie Ams.

Nie tylko turyści, ale także historycy interesują się jaskiniami sztuki , ponieważ tutaj odkryto ślady prehistorycznego pobytu ludzi i znikniętych gatunków przedstawicieli świata zwierząt.

Atrakcje w Palma de Mallorca 2Atrakcje w Palma de Mallorca 3

Wysokość sufitu w jaskiniach czasem sięga 40 metrów. Natura spędziła ponad jeden wiek, aby cudownie upiększyć wszystkie te łuki i pustki. Tutaj znajdziesz ogromne kamienie o fantazyjnych kształtach, stalaktytach i stalagmitach przypominających postacie ludzi, anioły, smoki i drzewa. Zgodnie z nimi, nazwano oddzielne jaskinie.

W innych pokojach można spotkać zamarznięte wodospady, aw Sali Kolumnowej Królowa Kolumn zamarzła w historii - ogromny stalagmit o wysokości ponad 20 metrów. Wzmocnij poczucie tego, co widziało specjalne oświetlenie i akompaniament muzyczny.

Jaskinia Smoka jest jedną z najdłuższych na wyspie. Do końca naukowcy badali je dopiero pod koniec XIX wieku. Długość wszystkich przejazdów, bocznych i centralnych, w sumie wynosi więcej niż dwa kilometry. Ale dla turystów istnieje trasa na kilometr. Jednak wierz mi, nawet to wystarczy, by rozbawić wiele lokalnych atrakcji. Wśród nich:

  • jaskinia Louisa Salvadora;
  • platforma widokowa Cyclops;
  • studnia wampirów;
  • główna sala;
  • Lewis Hall.

Charakterystyczną cechą Jaskini Smoka jest sześć podziemnych jezior. Przy jednym z nich możesz cieszyć się lekkim pokazem symulującym świt w głębi skorupy ziemskiej. To niesamowite oświetlenie pozostawi niezatarte wrażenie.

Atrakcje w Palma de Mallorca 4Atrakcje w Palma de Mallorca 5

Jaskinie Ams znajdują się w pobliżu Jaskini Smoka. Są nieco mniejsze, ale nie mniej niesamowite i imponujące. Istnieją bardzo piękne przejrzyste stalaktyty w formie harpunów, dla turystów w jednej z sal jaskiń odbywa się małe przedstawienie z dzieł Juliusza Verne'a.

Atrakcje w Palma de Mallorca 6

Zamek Bellver, Majorka

To gotyckie arcydzieło architektury znajduje się po zachodniej stronie zatoki wyspy. Przeżył do naszych dni w dobrym stanie, a jego lokalizacja pozwala zobaczyć jego ściany z praktycznie dowolnego miejsca w mieście Palma - jest na szczycie wzgórza ze wspaniałym widokiem na zatokę, a przy dobrej pogodzie można stąd zobaczyć wyspę Carbera.

Palma de Mallorca Atrakcje 7Atrakcje w Palma de Mallorca 8

Katedra, Palma de Mallorca

Pierwszy kamień katedry został położony na miejscu byłego meczetu w odległym 1231 roku. Po kilkakrotnej przebudowie ostateczny wystrój wnętrza i oświetlenie zewnętrzne zostały poważnie podjęte przez architekta Antonio Gaudiego w ubiegłym wieku.

W rezultacie dzisiaj Katedra jest muzeum sztuki, w której znajdują się wystawy lokalnych artystów, pałac władców Maurów i główne muzeum z unikatowymi eksponatami, takimi jak Arka z Prawdziwego Krzyża ozdobiona drogocennymi kamieniami.

Katedra, dzięki wyjątkowemu oświetleniu, jest swoistym punktem orientacyjnym, z pięknym widokiem na Morze Śródziemne. Ze wszystkich stron jest chroniony przez starożytne mury twierdzy.

Palma de Mallorca Atrakcje 9Atrakcje w Palma de Mallorca 10

Dowiedz się również o najpiękniejsze wyspy na świecie