Palma de Mallorca - stolica Majorki i największe miasto Baleary Mieszka tutaj połowa mieszkańców wyspy. Na rynku można kupić świeże owoce morza, ryby, owoce, warzywa i wiele innych przysmaków. Turyści odwiedzający Palma nie będą zawiedzeni wyborem produktów i pamiątek. Tutaj możesz zrobić wiele interesujących zakupów.

Aby zrobić zakupy w Palma de Mallorca, należy najpierw odwiedzić duże centrum handlowe Magna . Wiele sklepów w Palma znajduje się na ulicach takich jak: Carter de Jaume II, Carter de San Miguel, Piazza Mayor Paseo del Borne, aleja Jaume III, Paseo Mallorca i Avenida Syndicato. Na Starym Mieście znajdują się małe butiki z lokalnymi pamiątkami.

Centra handlowe w Palma de Mallorca

  1. Porto Pi Centro Comercial to bardzo duże centrum handlowe, jest tu wiele sklepów, butików znanych marek i dość drogich sklepów. Został otwarty w 1995 roku. Istnieją również kina, restauracje, kręgielnia, sklep spożywczy, centrum rozrywki, siłownia, klub nocny, basen i kort tenisowy, a także kasyno. Porto Pi znajduje się na zachodnich obrzeżach Bahía de Palma, gdzie można kupić odzież, artykuły gospodarstwa domowego i żywność. Na parterze znajduje się supermarket Carrefour, a także liczne restauracje.
  2. Mercado de Santa Catalina - sklep spożywczy, jedzenie oferowane tutaj jest bardzo dobre, a ceny za zakupy są znacznie niższe niż w centrum Palma de Mallorca. Na przykład połowa porcji kałamarnicy kosztuje tutaj 3 euro. Kawa w okolicznych kawiarniach kosztuje od 0,5 do 0,8 €.
  3. Centro Comercial Escorxador to duże centrum handlowe z wieloma butikami, kawiarnią i kinem.

Zakupy na Majorce - co kupić?

Majorka jest jednym z najbardziej popularnych celów turystycznych. Aby ten cudowny odpoczynek był zapamiętany przez długi czas, warto przynieść z wyspy pyszne kiełbaski, sery, wina i likiery, a także oryginalne pamiątki.

  1. Ceramiczne pamiątki i naczynia. Palma słynie z pięknie zdobionej ceramiki, często wykonanej w tradycji mauretańskiej. Jest bardzo popularny wśród wczasowiczów. W lokalnych sklepach i galeriach można znaleźć wiele ciekawych potraw, garnków i małych figurek. Tutaj można kupić popularne figury z gwizdkami (flet), które w dawnych czasach mężczyźni prezentowali swoim wybranym, były również używane przez pasterzy. Prosięta mają różne kształty, mogą reprezentować zwierzęta, ludzi na koniach, z reguły są pomalowane na biało z czerwonymi i zielonymi elementami.
  2. Produkty szklane. Można również kupić wyroby szklane, których tradycje sięgają czasów fenickich. Najsłynniejsze fabryki szkła znajdują się w Campanecie, odwiedzając je, można zobaczyć tradycyjny proces produkcji szkła, aw sklepach kupić szklane pamiątki. Wyspa jest również popularnymi potrawami z drzewa oliwnego. Lokalne produkty można kupić nie tylko w sklepach, ale także na rynkach, które pracują rano, w niektóre dni tygodnia w wielu miejscach.
  3. Biżuteria i biżuteria. Bardzo popularne na całym świecie są perły z Majorki. Włączone fabryka w Manacor Możesz spojrzeć na proces tworzenia dekoracyjnych produktów i kupowania biżuterii. Również w sklepach jest mnóstwo imitacji perłowej biżuterii wykonanych z celulozy zmieszanej z żywicą, które mogą być trudne do odróżnienia od oryginału.
  4. Zakupy na Majorce2
  5. Odzież i obuwie produkcji lokalnej. Na lokalnych rynkach można kupić piękne buty i inne wyroby skórzane. Panie prawdopodobnie polubią ciekawe przedmioty z liści palmowych wysuszonych prawie do bieli, takie jak koszyki, czapki, sandały, a także pamiątki wykonane z trzciny. W wielu sklepach i sklepach można kupić ręcznie haftowane obrusy, serwetki, tradycyjną bawełnę i produkty lniane.
  6. Produkty kosmetyczne. Popularnością wśród kobiet są lokalne kosmetyki, które dzięki dodatkowi oliwy z oliwek mają silne działanie nawilżające i regenerujące.