Dzisiaj Madryt To nie tylko stolica Hiszpanii, to jedno z największych historycznych, architektonicznych i kulturalnych centrów zachodniej Europy. Bogate dziedzictwo powstało całe stulecia i osiągnęło nasze dni dzięki mądrym władcom, ich krewnym, wasalom i zwykłym obywatelom. Rzeźby, książki, ceramika, meble, rękopisy, obrazy i inne skarby z minionych dni są dziś starannie prezentowane przez galerie i sale, a wiele pięknych budynków starych budynków zmieniło się w całą galerię madryckich muzeów. Trochę więcej o niektórych z nich.

Muzeum Prado

Główne muzeum w Madrycie jest z pewnością brane pod uwagę Narodowe Muzeum Prado ! W przeciwnym razie nazywa się Muzeum Malarstwa lub Muzeum Sztuki w Madrycie. Pod względem ważności konkuruje z takimi perłami jak Luwr i Ermitaż. Muzeum zostało stworzone przez ojca i syna: Karola V i Filipa II w 1819 roku w celu udostępnienia zgromadzonych zbiorów ludziom. Na dzień dzisiejszy jest to ponad 4000 dzieł wszystkich szkół malarstwa europejskiego i takich wielkich mistrzów jak Rubens, El Greco, Goya, Velasquez, Tycjan i inni. Oprócz obrazów, kolekcja muzeum zawiera około 400 zabytkowych rzeźb, dużo biżuterii. Prado, jeden z najlepsze muzea na świecie rocznie otrzymuje około 2 milionów turystów z całego świata.

Музей Прадо. Парадный входМузей Прадо. Зал античностиМузей Прадо. Картинная галерея

Muzeum Thyssen-Bornemisza

Znajduje się również w centrum Madrytu i słynie z tego, że kolekcja arcydzieł, które były prezentowane, była wcześniej największą prywatną kolekcją na świecie. Bogaty baron Heinrich Thyssen-Bornemisza z czasów Wielkiego Kryzysu kupił obrazy na całym świecie u większości europejskich mistrzów różnych szkół w około 6 stuleciach. Duży udział zajmują dzieła impresjonizmu, postimpresjonizmu, kubizmu. Można podziwiać takich autorów jak: Duccio, Raphael, Claude Monet, Van Gogh, Picasso, Hans Holbein itd. Spadkobiercy barona nadal kupują dzieła sztuki i obecnie wynajmują je hiszpańskiemu rządowi.

Музей Тиссена-Борнемисы. Вид с площадиМузей Тиссена-Борнемисы. Скульптура ночьМузей Тиссена-Борнемисы сады

Muzeum Królowej Zofii

Wraz z Muzeum Prado i Thyssen-Bornemisza centrum to jest częścią "złotego trójkąta sztuki" w Madrycie. Muzeum ujawnia nam wszystkie aspekty sztuki współczesnej od początku XX wieku do dnia dzisiejszego. Obejmuje on takich mistrzów jak Salvador Dali, Pablo Picasso, Joan Miro, Anthony Tapies, Solana i inni. Oprócz stałej kolekcji muzeum prezentuje wystawy czasowe i posiada naukowe centrum kultury. Perłą muzeum jest słynna "Guernica" Pabla Picassa, część pierwszego piętra jest odłożona na bok, gdzie można również zobaczyć wszystkie szkice i szkice autora do pracy. Architektura muzeum odzwierciedla również jego treść.

Музей королевы СофииМузей королевы Софии. Зал ПикассоМузей королевы Софии. Пристройка

Madryckie Muzeum Morskie

Zasiada w pierwszej trójce najlepszych muzeów na świecie, które opowiadają o statkach, nawigacji i wszystkich kwestiach morskich. Przez 200 lat istnienia muzeum wielokrotnie się przemieszczało, aż osiadło w budynku Ministerstwa Marynarki Wojennej. Muzeum Morskie ma spuściznę pięciu wieków, która była pieczołowicie zbierana od czasów rozkwitu Imperium Hiszpańskiego. Możesz podziwiać modele statków, narzędzia nawigacyjne wielu epok, stare mapy, czasopisma okrętowe i przedmioty, broń, zdjęcia na odpowiednie tematy. Specjalna część wystawy poświęcona jest pionierom, piractwu i skarbom wydobywanym z dna morza.

Морской музей МадридаМорской музей Мадрида. Корабельное оружиеМорской музей Мадрида. Макет корабля

Muzeum Hamon

Najbardziej apetyczne muzeum w Madrycie Muzeum jamon . Jest to sieć placówek o formacie shop-market-cafe, gdzie każdy sprzedawca może opowiedzieć o różnorodności jamon, kiełbasek i serów. Możesz brać udział w degustacjach, a nawet otrzymać bezpłatny bilet na to. Jako pamiątkę można kupić dowolną wystawę setek prezentowanych lub jej części.

Музей хамона в Мадриде. ВитринаМузей хамона в Мадриде. Сотни ножекМузей хамона в Мадриде. Прилавок

Muzeum Ameryki

Hiszpania jest krajem pionierskim i dzięki temu ma swoją własną Muzeum Ameryki który również znajduje się w Madrycie i nie ma odpowiedników w Europie. Większość eksponatów ma ponad tysiąc lat. Możesz poznać bogów Indian, ich ozdoby, amulety i obrzędy; aby zobaczyć warunki i tryb życia plemion zamieszkujących dwa kontynenty przed ich rozwojem: naczynia, broń, sztukę, a także rzeczy pierwszych zdobywców i osadników.

Музей АмерикиМузей Америки. Золотой шлемМузей Америки. Мокасины индейцев

Muzeum Archeologiczne

W Madrycie, od 1867 roku, znajduje się Muzeum Archeologiczne, bogate w artefakty starożytnych plemion, zamieszkujące w różnych okresach terytorium Hiszpanii, przedmioty sztuki użytkowej, kolekcje monet i ozdób, ciekawe znaleziska archeologiczne. W muzeum znajduje się model jaskiń Altamira, w którym znaleziono najjaśniejsze malowidła jaskiniowe, a także rzeźby sprzed ponad 2,5 tysiąca lat.

Археологический музейАрхеологический музей. ВыставкаАрхеологический музей. Римский зал

Pałac królewski

Ważnym dziedzictwem Madrytu jest Pałac królewski . Sam budynek ma ciekawą historię, a luksus apartamentów można porównać tylko z Wersalem. Otwarte na wycieczki, pokoje i pokoje mają swój styl, wystrój, architekturę i zawierają kolekcje obrazów, porcelany, rzeźby, biżuterii, broni i instrumentów muzycznych. Przy głównej bramie można obserwować zmianę gwardii gwardii.

Королевский дворецКоролевский дворец. КапеллаКоролевский дворец. Оружейная комната

Muzeum walk byków

Nie wspominając już o muzeum, które zostało otwarte w 1951 roku na arenie walk byków Las Ventas. Kolekcja zawiera portrety matadorów, ich zbroje, rzeczy osobiste, wypchane głowy pokonanych byków.

Арена Лас-Вентас в МадридеМузей корридыАрена Лас-Вентас

Muzeum Dom Joaquina Sorolli

Najsłynniejszy malarz impresjonistyczny w Hiszpanii, Joaquin Sorolla, żył i pracował na początku XX wieku. Obecnie w jego domu w Madrycie otwiera się tytułowe muzeum Joaquina Sorolla. Przechowuje dużą kolekcję obrazów mistrza, jego rzeczy osobistych i kolekcji sztuki.

Музей СорольиДом-музей Сорольи. ЗалДом-музей Хоакина Сорольи

Królewska Akademia Sztuk Pięknych San Fernando

W Madrycie jednym z muzeów jest i Królewska Akademia Sztuk Pięknych w San Fernando . Akademia została założona ponad 250 lat temu przez króla Hiszpanii Fernandina VI, a jej absolwenci byli tak znanymi mistrzami jak Salvador Dali, Pablo Picasso, Antonio López García i inni. Dziś jest to piękna kolekcja malarstwa zachodnioeuropejskiego i hiszpańskiego od XVI wieku do czasów współczesnych, w których znajdują się również działy edukacyjne w obszarach.

Королевская академия изящных искусств Сан-ФернандоКоролевская академия изящных искусствГалерея Королевской академии

Muzeum Serralbo

Jedno z najciekawszych muzeów w stolicy Hiszpanii - Muzeum Cerralbo - odstąpiło państwo od woli markiza. Wraz z rodzinnym pałacem szlachcica przeniósł wszystkie swoje posiadłości i zbiory średniowiecznych zbroi (hełmy, zbroje, miecze) nagromadzone przez pokolenia, amunicję samurajów, zestaw porcelanowych zestawów, antyki i płótna. Większość przedmiotów zakupiono na najwyższym poziomie aukcji.

Музей Серральбо в МадридеМузей Серральбо. ЭкспозицияМузей маркизов Серральбо

Muzeum kostiumów

W 2004 roku wystawa, która trwała 90 lat, otrzymała oficjalny status Muzeum Kostiumu. Dzięki jego ekspozycjom można zanurzyć się w różne epoki w każdym zakątku Hiszpanii i śledzić rozwój mody do dnia dzisiejszego. Bardzo interesująca jest ekspozycja akcesoriów: parasole, rękawiczki, czapki, gorsety.

Музей костюмаМузей костюма. ЭспозицияЭкспонаты Национального музея костюма

Muzeum Romantyzmu

Romantyzm to szczególna pasja, pasja, która tkwi w historii sztuki każdego kraju. Ale sama pasja minęła, a pozostałe przedmioty ponad sto lat temu stały się podstawą do wystawy nieswoistego muzeum - Muzeum Romantyzmu, w którym można zobaczyć nie tylko obrazy, ale także meble, akcesoria i wiele więcej.

Музей романтизма в МадридеМузей романтизма. ВходМузей романтизма

W Madrycie znajduje się niesamowita liczba różnych muzeów. Nigdy nie możesz ich odwiedzić w jeden dzień. Ale po przyjeździe, twoje serce będzie tęsknić do muzeów Hiszpanii na nowo.

Godziny otwarcia muzeów w Madrycie

 1. Muzeum Narodowe Prado otwarte jest od 9:00 do 20:00; w niedzielę i święta - od 9:00 do 19:00, dzień wolny - poniedziałek.
 2. Muzeum Thyssen-Bornemisza otwarte od 10:00 do 19:00, poniedziałek - dzień wolny.
 3. Muzeum Królowej Zofii działa od 10 rano do 20:00, w niedzielę do 14:00, dzień wolny - wtorek.
 4. Muzeum Morskie jest otwarte od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10: 00-19: 00.
 5. Muzeum Hamon jest otwarte codziennie od 11:30 do 20:00.
 6. Muzeum Ameryki: otwarte od 9:30 do 18:30, w niedziele - do 15:00, od poniedziałku do piątku.
 7. Muzeum Archeologiczne jest otwarte od 9:30 do 20:00, w niedziele i święta - do godziny 15:00, w dzień wolny od pracy - w poniedziałek.
 8. Pałac Królewski jest czynny od 10:00 do 18:00, w związku z oficjalnymi wydarzeniami.
 9. Muzeum Las Ventas Arena otwarte jest codziennie od 10:00 do 18:00, w Dzień Walki byków (niedziela) - w skrócie.
 10. Muzeum Dom Joaquina Sorolla jest otwarte od 9:30 do 20:00, w niedziele i święta do 15:00, dzień wolny od poniedziałku.
 11. Królewska Akademia Sztuk Pięknych w San Fernando jest otwarta od 10:00 do 15:00, a dzień wolny od poniedziałku.
 12. Muzeum Serralbo jest czynne od 9:30 do 15:00, w czwartek od 17:00 do 20:00, w niedziele i święta od 10:00 do 15:00, a dzień wolny od poniedziałku.
 13. Muzeum Kostiumów jest otwarte od 9:30 do 19:00, w niedziele i święta do 15:00, dzień wolny od poniedziałku.
 14. Muzeum Romantyzmu czynne jest od 9:30 do 18:30, w niedziele i święta od 10:00 do 15:00, dzień wolny od poniedziałku.

Wszystkie muzea nie działają w dniu 25 grudnia, 1 stycznia i 1 maja. Należy określić harmonogram wystaw czasowych.