Muzeum Ameryki w Madrycie jest nie tylko jednym z najciekawszych Muzea Madrytu , ale także cała Hiszpania, która ma na swoim terytorium największą kolekcję eksponatów Ameryki Północnej i Łacińskiej. Jest oczywiste, dlaczego tak wielkie muzeum, poświęcone historii, kulturze, obyczajom i religii Ameryki, znajduje się właśnie tutaj Madryt . Rzeczywiście, dzięki Krzysztofowi Kolumbowi, Hiszpanie stali się pierwszymi odkrywcami i kolonizatorami amerykańskiego kontynentu pod koniec XV wieku. Przejmowaniu nowych terytoriów, niszczeniu plemion indiańskich towarzyszyło grabież i eksport złota, biżuterii, biżuterii, artykułów gospodarstwa domowego. Całe statki wypełnione skarbami, które wydobywali, przeszły z Nowego Świata do Starego. Następnie większość wyeksportowanych dóbr znajdowała się w Muzeum Ameryki w Madrycie.

Cechy ekspozycji w Muzeum Ameryki

To muzeum jest narodowe. Stała ekspozycja prezentowana jest w 16 salach, a na 3 kolejnych wystawach czasowych. W muzeum dominują eksponaty okresu prekolumbijskiego i sztuki Ameryki podczas jej kolonizacji. Pierwszy otwiera kurtynę życia plemion indiańskich, ich stylu życia, religii, sposobu życia, tradycji. Zobaczysz idole bogów, figurki, ubrania, nakrycia głowy, biżuterię, biżuterię, odręczne książki, w których zamiast słów używasz ikon. Malarstwo, rzeźba i inne dzieła z okresu kolonizacji Ameryki zadziwią również ich oryginalnością.

W sumie muzeum reprezentuje około 25 tysięcy eksponatów. Ekspozycję można fotografować, jednak bez lampy błyskowej, chociaż w niektórych salach oświetlenie jest słabe dla lepszej konserwacji.

Jak dostać się do Muzeum Ameryki?

Muzeum Ameryki znajduje się w pobliżu uniwersytetu w Madrycie Mokloa , blisko centrum miasta. Możesz do niego dotrzeć w transport publiczny na przykład metro na liniach 3 i 6, zjazd - na stacji Intercambiador de Moncloa. Można również wsiąść do autobusów № 133, 132, 113, 82, 61, 46, 44, 16, 2, 1.

Tryb działania muzeum

W zimie (01.11-30.04) od wtorku do soboty muzeum jest czynne od 9:30 do 18:30. W okresie letnim (01.05-30.10) w te same dni muzeum pracuje przez 2 godziny dłużej. W niedziele i święta muzeum działa od 10.00 do 15.00 przez cały rok. Poniedziałek jest zawsze dniem wolnym. Również w niektóre lokalne święta muzeum jest zamknięte.

Cena wstępu wynosi około 3 €, dla dzieci poniżej 18 lat, wejście jest bezpłatne. Przy okazji dostajesz niewielką zniżkę, jeśli płacisz kartą Madrycką, co pozwala zaoszczędzić pieniądze po wejściu do kasyna Muzeum Prado , Muzeum Thyssen-Bornemisza , Centrum Sztuki Królowej Zofii i wiele popularnych muzeów. Jeśli przyjdziesz do muzeum w Międzynarodowy Dzień Muzeów (18 maja), Święto Narodowe Hiszpanii (12 października) lub Święto Konstytucji Hiszpanii (6 grudnia), wtedy wejście będzie bezpłatne dla wszystkich.

Frekwencja w Muzeum Ameryki w Madrycie przekracza rocznie 100 tysięcy osób z całego świata. Takie statystyki potwierdzają również, że to muzeum jest jednym z najbardziej interesujących i interesujących na ten temat na całym świecie, w tym w Ameryce.

Фасад Музея АмерикиИдолСтатуэтки
Живопись колониальной АмерикиРукописьПиктограммы