Być może pierwszym skojarzeniem na wspomnienie Hiszpanii jest walka byków. A ponieważ żyjemy w XXI wieku, w słynnych bitwach są specjalne areny, z których jedną jest arena sportowa Plaza del Toros Monumental de Las Ventas w Madrycie .

W samej Hiszpanii istnieje wiele terenów walki byków, ale arena Las Ventas jest uważana za najbardziej prestiżową i słynną. Ponadto jest największy w kraju i zajmuje trzecie miejsce na świecie. Jeśli dokładna biżuteria to liczba miejsc na arenie to 23798, a jej średnica to 61,5 m. Pierwsza próba została przeprowadzona już w 1931 roku, a uroczyste otwarcie nastąpiło dopiero po trzech latach. Jak zwykle na arenie Las Ventas w Madrycie znajduje się infirmeria, kaplica, w której matadorowie modlą się przed walką, oraz sklep z pamiątkami.

Przy wejściu do areny znajdują się dwa pomniki: jeden na cześć wszystkich walk z bykami matadorów, a drugi, zaskakująco na pierwszy rzut oka, to A. Fleming, wynalazca penicyliny. Rzeczywiście, w połowie XX wieku było to prawie jedyne lekarstwo używane do poważnych urazów. Również arena Las Ventas od 1951 roku ma swoją własną muzeum , jeden z najlepszych nie tylko w Madrycie, ale także w całym kraju. Przechowuje on portrety znanych matadorów, ich broń i zbroje oraz głowy pokonanych byków, oczywiście wypchanych.

Kiedy pozwala na to harmonogram, areny organizują festiwale, festiwale i koncerty. Były nawet gwiazdy tak duże, jak The Beatles, i bardziej nowoczesne - AC / DC, Shakira, Kylie Minogue i inne. Od wielkich narodowych wydarzeń - w 2008 roku odbył się Puchar Davisa, na którym specjalnie zgromadzono dwór na arenie.

Walki byków odbywają się w okresie od marca do października, w tym najbardziej profesjonalnych matadorów Hiszpanii. Farmy walczą o prawo do zapewnienia byków, ponieważ dla nich najlepszymi reklamami są walki byków.

W majowe święta świętego Isidoro spędź elegancki konkurs byków z całego świata. W sezonie pojawiają się takie wydarzenia, jak novillades, kiedy młodzi na salę wchodzą. Zakończenie następnego sezonu walk nosi nazwę Autumn Enchantment, kiedy słynni matadorzy z całego świata zapraszają na arenę Las Ventas w Madrycie. W tym czasie występy są codziennie.

Jak się tam dostać i zobaczyć?

Miłośnicy walk byków na arenie Las Ventas mogą dotrzeć transport publiczny :

  • na metro linii L2 i L5, zatrzymując Plaza del Toros;
  • autobusami nr 12, 21, 38, 53, 106, 110, 146;
  • samochodem na współrzędne.

Sama corrida odbywa się tylko w niedziele, impreza trwa od pół do dwóch godzin. Cena biletu zależy od miejsca i wynosi od 5 € do 150 €. Pamiętaj, że kas biletowy zamyka się na 4 godziny przed rozpoczęciem walki. Wycieczka do areny Las Ventas odbywa się codziennie od 10:00 do 18:00. Bilet dla dorosłych można kupić za 10 euro, dziecko - 7 euro, dzieci poniżej 5 lat są bezpłatne.

Do notatki:

  • byk, który przeżył walkę byków, powrócić na farmę i nigdy więcej nie zostać zaproszonym do bitwy;
  • Matador może być kobietą, jedną z dobrze znanego początku XX wieku - Juanita Cruz.
Арена Лас-Вентас в МадридеАренаКоррида