Nie bez powodu tak wielu turystów odwiedza Hiszpanię każdego roku, w szczególności Madryt. Naprawdę jest coś do zobaczenia i gdzie spędzić czas jest przydatny i zabawny. To miasto jest trzecim co do wielkości po Londynie i Berlinie. Dla turystów jest mnóstwo ciekawych miejsc: ponad 50 muzeów, wiele teatrów i historycznych budynków. Oferujemy opowieść o kilku popularnych miejscach wśród turystów.

Słynne muzea w Madrycie

Dla miłośników sztuki i wszystkich pięknych głównych atrakcji Madrytu jest Muzeum Prado. Muzeum Sztuki w Madrycie jest dziś jednym z najczęściej odwiedzanych na świecie. Tam można zobaczyć najlepsze płótna późnego renesansu i Nowego Czasu, próbki flamandzkiej, hiszpańskiej, włoskiej sztuki. Muzeum zawdzięcza swoje istnienie królowi Karolowi V i jego synowi Filipowi II. W momencie otwarcia kolekcji było 311 płócien. Właśnie wtedy muzeum sztuki w Madrycie otrzymało swoją nazwę. Nazwa podkreślała ciągłość muzeum, jego historyczne powiązanie z galerią obrazów, stworzone w wiejskiej rezydencji królów.

Madryt oferuje popularne atrakcje wśród kibiców nie tylko Hiszpanii, ale całego świata. Słynne muzeum drużyny piłkarskiej "Real Madryt" przedstawi Państwu trofea drużyny, wiele artefaktów z jej historii. Na ogromnym stoisku znajdują się zdjęcia wszystkich zawodników drużyny od samego początku jej powstania. Szczególne miejsce w tej wystawie fotograficznej zajmują obrazy aktualnej kompozycji, wykonane w naturalnym rozkwicie.

Jeśli większość zabytków Madrytu koncentruje się na ulicy sztuki, w pobliżu znajduje się Narodowe Muzeum Archeologiczne. Zaledwie kilka godzin wycieczek opowie ci o zwyczajach narodów tego kraju. Jaskinia Altamira (a dokładniej jej reprodukcja) jest bardzo popularna. Dziś muzeum zawiera eksponaty przedstawiające historię Hiszpanii, Egiptu, Grecji i Rzymu.

Warto odwiedzić muzeum Serralbo. Jest to instytucja publiczna, która jest pod opieką Ministerstwa Kultury Hiszpanii. Kiedy wchodzisz do domu-muzeum, natychmiast pogrążyłeś się w atmosferze arystokratycznego życia rodzinnego końca XIX wieku. Są obrazy, rzeźby, różne zbroje i różnorodne przedmioty gospodarstwa domowego. Jednym z jego założycieli był markiz de Cerralbo, który zawsze miał szczególną słabość do różnych przedmiotów sztuki. Na fundamencie muzeum jego żona, a także pasierb i pasierbica przekazały pieniądze. W rezultacie sam markiz przekazał swój pałac i eksponaty państwu. Pojawiło się Muzeum Serralbo.

Pałace Madrytu

Pałac hiszpańskich królów jest prawdopodobnie główną atrakcją, jeśli nie całą Hiszpanią, a na pewno Madryt. Jest rezydencją monarchów, obecny król nie mieszka tam na stałe, ale koniecznie na różnych protokołach, oficjalnych wydarzeniach. muzeum sztuki w Madrycie Przed pałacem na tym miejscu znajdowała się twierdza mauretańskich emirów. W 1734 roku po pożarze praktycznie nic już nie zostało, a król Filip V musiał całkowicie przywrócić pałac. Wnętrze jest imponujące, istnieją płótna Goya, Tiepolo, Velazquez. Pałac jest jednym z najbardziej niezwykłych okazów rezydencji władców Europy.

Nie mniej popularna wśród atrakcji Madrytu jest Pałac Telekomunikacyjny. Jest symbolem miasta, a od 2007 r. Ratuszem. Początkowo pałac został zaprojektowany jako centralne biuro pocztowe, biuro telegraficzne Hiszpanii. Na zewnątrz budynek jest imponująca wystarczająco, to mieszane kilka stylów.