Playa de Muro (Mallorca) - szanowany ośrodek rodzinny na północnym wybrzeżu wyspy. Najbliższe są Alcudia (właściwie plaża znajduje się w zatoce o tej samej nazwie) i Może picafort . Niektórzy organizatorzy wycieczek wręcz odsyłają ten kurort do Alcudii, jednak są to wciąż inne kurorty (a wakacje w Alcudii będą w zasadzie tańsze niż w Playa de Muro).

Pomimo dużej popularności plaż tego kurortu (otrzymują co miesiąc tysiące turystów), zapewnia to najwyższy poziom ochrony środowiska: możemy powiedzieć, że charakter tego kurortu jest prawie dziewiczy.

Plaże w Playa de Muro

Plaże Playa de Muro są zwykle określane jako "niekończący się pasek czystego białego piasku". Chociaż, oczywiście, istnieje kilka plaż tutaj, po prostu płynnie "płyną" do siebie. Plaża Playa de Muro ma łączną długość 13 km. Plaża znajduje się w strefie Park Przyrodniczy Albufera . Fale tutaj, jeśli są, są bardzo umiarkowane.

Najbardziej dziewiczą ze wszystkich plaż na tym obszarze - i jedną z plaż o najbardziej zachowanej przyrodzie na całej wyspie - jest plaża S'Arenal-d''En-Casat, otoczona wydmami porośniętymi sosnami. Znajduje się tuż za plażą Son Boilot, w pobliżu wioski Son Cera de Marina. Długość linii brzegowej tej plaży wynosi 1 km.

Son-Boileau, według standardów Majorki, jest małą plażą - jej długość wynosi "tylko" 300 metrów; na granicy tej plaży w morzu przebiega niewielka rzeka. Otacza go bardzo piękna roślinność.

Son Real, również o długości 300 m, to plaża dla nudystów. Część plaży jest piaszczysta, niektóre są żwirowe.

Najbardziej popularną wśród miejscowej ludności jest plaża Casates de ses-Capellans, nazwana tak od wioski, która w czasach starożytnych była własnością kapelanów. Ta plaża ma 430 metrów długości i leży na granicy Can Picafort. Otacza go bardzo malownicze wydmy.

Пляж Касатес-де-сес-Капелланс

W kurorcie Playa de Muro pogoda nie odbiega od pogody w Alcudia - sezon na plaży rozpoczyna się w czerwcu, a kończy pod koniec września, można pływać w październiku - średnia miesięczna temperatura wody wynosi + 23 ° С, powietrze - + 24-25 ° С latem nie tylko deszczowe, ale pochmurne dni prawie nigdy się nie zdarzają, najzimniejszym miesiącem jest luty - może padać przez 7-8 dni w miesiącu. W październiku i maju przyjeżdżają tu ci, którzy chcą zobaczyć więcej interesujących miejsc, a latem i we wrześniu przyjeżdżają tu ci, którzy chcą w pełni cieszyć się wakacjami na plaży.

Hotele wypoczynkowe

Hotele Playa de Muro to hotele pierwszej klasy, głównie 4 * i 5 *.

Najlepiej - według opinii turystów, którzy tam wypoczywali - to Las Gaviotas Suites Hotel & SPA 4 *, Playa Garden Hotel & SPA, Playa Garden Selection Hotel & SPA, Iberostar Albufera Playa 4 *, Iberostar Alcudia Park 4 *, Iberostar Playa de Muro 4 *, Hotel Playa Esperanza Welness & SPA, Dom Mar Blava (pensjonat), Grupotel Park Natural & SPA 5 *, Playa Garden Hotel Selection & SPA 5 *, Princotel la Dorada 4 *.

Отели Плайя-де-Муро
Alcudia - starożytne miasto i twierdza

Alcudia znajduje się zaledwie 4 km od Playa de Muro. Tutaj możesz zobaczyć stara forteca z trzynastego wieku z zachowaną częścią muru twierdzy, bram i kościoła, a także ruiny starożytnej rzymskiej osady Pollentia .

Древний город Алькудия

Ponadto znajdują się w "Golden Mile" Alcudia Hydro Park , centrum gokartów oraz wiele pubów, klubów i dyskotek. A z portu Alcudia można wybrać się na wycieczkę wodną lub popłynąć promem na Minorkę. W samej Playa de Muro powstał drewniany labirynt o dużych rozmiarach, z którego dzieci i dorośli przechodzą z przyjemnością.

Park Przyrodniczy Albufera

Park Albufera - to 2,5 tysiąca hektarów rezerwatu, w którym ptaki z całej Europy przybywają do miejsca gniazdowania. Ponad 270 gatunków ptaków żyje tutaj. W parku można chodzić pieszo lub na rowerze. Istnieje kilka jezior, w których można jeździć łodzią, bagiennymi terenami zalewowymi, wydmami.

Природный парк Альбуфера