Cala Millor, lub Cala Millor - wystarczająco duża według standardów Majorki miejscowość wypoczynkowa : jest domem dla niemal 6000 osób. Znajduje się na wschodnim wybrzeżu wyspy. W pobliżu znajdują się ośrodki takie jak Cala Bona, Manacor, S'Illot i Sa śpiączka . Ze stolicy można się tu dostać autobusem w nieco ponad godzinę: ośrodek znajduje się około 40 km od Palmy . Ośrodek ma rozwiniętą infrastrukturę. Przeważnie rodziny tu odpoczywają - nie jest to przeznaczone dla hałaśliwych firm młodzieżowych (choć oczywiście są tutaj także kluby nocne i dyskoteki).

Pierwszy hotel powstał tutaj w 1933 roku. Dziś ośrodek jest w stanie przyjąć jednocześnie 16 tysięcy osób.

Hotele w Cala Millor

Dziś ośrodek oferuje odwiedzającym wybór jednego z ponad sześciu tuzinów hoteli; ponadto możesz mieszkać w jednym z apartamentów z własnym wyżywieniem. Najlepiej oceniane hotele to Casal Santa Eulalia 5 *, Apartamentos Alborada, Hotel SPA Roqueta San Picafort 1 *, BQ Amfora Beach Hotel 4 *, Vila Miel 2 *, Hipotels Hipocampo Palace 5 *, Hipotels Cala Millor Park, Universal Hotel Bikini 3 *, BQ Belvedere Hotel 3 *, Hotel Sabina Playa 3 *, Protur Playa Cala Millor 4 * - jak widać z tej listy, można odpocząć w komforcie nawet w dość niedrogich hotelach.

Отели Кала Мильор
Najlepsza plaża na Majorce

Od hiszpańskiej nazwy jest tłumaczone jako "Najlepsza zatoka" - i odpowiada rzeczywistości: plaża Cala Millor jest uważana za najlepszą piaszczystą plażę plaża na wyspie . To prawie 6 kilometrów idealnie czystego drobnego białego piasku + infrastruktura: bary, kawiarnie i restauracje, dyskoteki, szkoła surfingu. Szerokość plaży wynosi od 30 do 35 metrów.

Plaża ma łagodne zejście, dzięki czemu jest popularna wśród wczasowiczów z dziećmi. W razie potrzeby dorośli mogą aktywnie wypoczywać - na plaży można uprawiać sporty wodne.

Пляж Кала Мильор
Zwiedzanie

Z Cala Millor do Sa Coma, a nawet samego kurortu, możesz podróżować pieszo i ... specjalnym mini-pociągiem. Lub - w autobusie z otwartym dachem. Popularny w ośrodku i na rowerze - ze względu na płaski krajobraz.

Туристический мини-поезд

W samym ośrodku nie ma zabytków, ale można stąd wybrać się na wycieczkę do wielu interesujących miejsc. Programy wycieczek można wybrać w hotelu - lub wybrać się na wycieczkę samodzielnie wynajęty samochód lub za pomocą transportu publicznego. W pobliżu ośrodka są Drak Caves - jedna z najsłynniejszych jaskiń na wyspie, nazwana tak ze względu na fakt, że zgodnie z legendą były kiedyś zamieszkiwane przez smoka. Koszt zwiedzania jaskiń - około 14 euro, dla dzieci - za darmo.

Пещеры Дракона

Ponadto w pobliżu znajduje się Manacor ze słynnym na całym świecie sztuczna fabryka pereł do którego można dotrzeć również podczas wycieczki z przewodnikiem.

Фабрика жемчуга на Майорке