Majorka jest największym z Baleary , prawdziwa perła Morza Śródziemnego. O tej wyspie Chopin zareagował entuzjastycznie: "... niebo jest turkusowe, morze niebieskie, a góry szmaragdowe". Kurorty Majorki są popularne wśród turystów z całego świata - a nawet z takich miejsc, gdzie wielu z nich chętnie wyjeżdża na wakacje.

Wiele kilometrów plaż może pomieścić wszystkich chętnych, piasek jest biały, a woda jest tak przejrzysta, jakby nie było tu wielomilionowej armii wczasowiczów (czasem większych niż miejscowa ludność). Wiele plaż na wyspie regularnie otrzymuje Niebieską Flagę za jakość wody, czystość piasku i najwyższą jakość usług.

Na Majorce prawie wszystkie miasta to kurorty. Oprócz najczystszych plaż, Majorka słynie z rozwiniętej infrastruktury, wysokiego poziomu usług i wielu atrakcji historycznych.

Jeśli po prostu przeczytasz opinie już odwiedzone na Majorce, a następnie zdecydujesz, który ośrodek wybrać, jest to trudne, ponieważ nie spotkasz negatywnych recenzji. Ludzie, z reguły, są zadowoleni z ośrodka, ale przecież ktoś jedzie z małym dzieckiem i chce po prostu rozkoszować się nie w piasku - i że nie koliduje z odpoczynkiem, ktoś nie wyobraża sobie odpoczynku bez badania historycznego atrakcje , a ktoś inny "wyrwie się w pełni" przez całą noc. W tym artykule wymieniamy główne ośrodki na Majorce i podajemy im krótki opis, dzięki czemu łatwiej będzie Ci zdecydować, gdzie chcesz się zatrzymać.

Do rekreacji młodzieżowej

Ośrodki młodzieżowe na Majorce oferują swoim gościom aktywne życie nocne z możliwością odwiedzenia wielu klubów nocnych, dyskotek i barów.

Pierwsze miejsce należy do Magaluf , część 5 najlepszych kurortów młodzieżowych w Hiszpanii. Oto BCM - największy klub nocny na wyspie (i jeden z największych w Hiszpanii). Gigantyczny park wodny Akvaland działa przez całe lato aż do północy.

Kurorty Majorki2

Rodzice z dziećmi powinni odwiedzić Wonderland of Kathmandu , parki wodne - z wyjątkiem Aqualand nadal jest Western Water Park , wykonane w formie małego miasteczka na Dzikim Zachodzie. Ale wciąż lepiej żyć w innym miejscu.

Innym popularnym kurortem młodzieżowym jest Arenal , położony 15 km od Palma de Mallorca. W Arenal nie ma zabytków, ale jest wiele dyskotek, klubów, piękna plaża Playa s'Arenal, duży park wodny Aqualand , w którym można spędzić wiele atrakcji przez cały dzień.

Kurorty Majorki3

Arenal jest stosunkowo niedrogim kurortem, dlatego jest również poszukiwany wśród młodych ludzi.

Obok znajdują się Playa de Palma i Can Pastilla , trochę mniej hałaśliwy, ale oferuje też rozrywkę dla miłośników nocnego życia. Pierwszy z nich jest bardzo popularny wśród niemieckich turystów. Bary na wolnym powietrzu - "balnearios" - są bardzo popularne.

Kurorty Majorki4Kurorty Majorki5

Plaża Playa de Palma znajduje się 8 km od stolicy, jest jedną z najlepszych i jedną z najdłuższych plaż na świecie (jej długość wzdłuż wybrzeża wynosi 4 km).

Dla miłośników rekreacji mobilnej

Palma de Mallorca jest odpowiednia dla tych, którzy nie tylko spędzają wakacje na plaży, ale chcą poznać i zobaczyć wiele nowych rzeczy.

Miasto jest bogate w zabytki, a do spisania, a jeszcze bardziej - do opisania - mogą być długie. Warto zobaczyć La Seu - katedra głównie w stylu gotyckim. Dlaczego głównie? Ponieważ budowa rozpoczęła się w 1230 r. I trwała ponad trzy stulecia, a niektóre uniki powstały nawet w XX wieku, więc wynikiem było przesunięcie różnych stylów, niezwykle harmonijnych.

Kurorty Majorki6

3 km od miasta znajduje się zamek Castillo de Bellver XIV wiek - dawna letnia rezydencja królów Majorki.

Na uwagę zasługuje kościół św. Franciszka, arabskie łaźnie X wieku, Pałac Almoudine .

Ponadto, z Palmy można transportem miejskim łatwo dotrzeć do innych miast wyspy, aby zobaczyć zabytki.

Pasuje również do wypoczynku rodzinnego - przynajmniej od wizyty Aquapark Mariland i akwarium Twoje dziecko będzie całkowicie zachwycone!

Cala Mayor znajduje się na zachodnim wybrzeżu zatoki Palma, zaledwie 7 kilometrów od centrum stolicy. Dlatego ośrodek jest bardziej odpowiedni dla miłośników mobilnej rekreacji niż jakakolwiek inna - stąd można bardzo szybko dostać się do Palma de Mallorca, a stamtąd - do dowolnego innego kurortu na wyspie lub do starego miasta, aby zobaczyć zabytki.

Kurorty Majorki7

Stąd można na przykład wybrać się do Palma na nocną dyskotekę, chociaż w samym ośrodku jest dużo nocnych dyskotek, barów i restauracji.Główną atrakcją jest Zamek Marivent, gdzie królewska rodzina Hiszpanii spoczywa corocznie w ostatnim miesiącu lata.

Tutaj możesz odpocząć trochę taniej niż w stolicy.

Alcudia - jedno z głównych centrów turystycznych Majorki, mimo że jest daleko od stolicy, 60 km.

Tutaj warto odwiedzić Przylądek Formentor z latarnią morską , starożytne miasto Alcudia. W pobliżu jest Park Przyrodniczy Albufera , w którym znajduje się 270 różnych gatunków ptaków. Możesz obejrzeć go za darmo.

Kurorty Majorki8

Alcudia słynie z plaż. Istnieje również plaża nudystów.

Urlop rodzinny

Prawie wszystkie kurorty na Majorce nadają się do wypoczynku z dziećmi (z wyjątkiem zbyt hałaśliwych ośrodków "młodzieżowych"), ale to jedno, aby zabrać dziecko, które będzie zajęty w piasku, w takim przypadku będziesz zainteresowany tylko plażą o rozwiniętej infrastrukturze i ma prawie wszystkie plaże na wyspie), było czyste i nie przeszkadzało się amatorom, żeby głośno się bawili.

To zupełnie inna sprawa, jeśli Twoje dziecko przekroczyło już granicę czterech lat. W takim przypadku będziesz potrzebować i zabawiać się nim z czymś - i wtedy jest wskazane, aby osiedlić się gdzieś w pobliżu parku wodnego, zoo lub czegoś, co jest w stanie zainteresować dziecko.

Jednym z najlepszych ośrodków dla rodzin, w tym - dla nowożeńców, jest Cala d'Or , położona 65 km od stolicy. Jest tu kilka hoteli, więcej willi. Aby dostać się ze stolicy do ośrodka taksówką będzie kosztować około 65-70 euro.

Tutaj możesz zwiedzić miasto i okolicę w specjalnym pociągu turystycznym, uprawiać sporty. Są dyskoteki, plac zabaw dla dzieci. Nie ma żadnych zabytków bezpośrednio w mieście, ale do Park Mondragó - tylko 8 km. Również w pobliżu kompleksu sportowego El Puerto i najsłynniejszej z jaskiń Majorki - Jaskinia Smoka.

Kurorty Majorki9

Plaża w ośrodku jest stosunkowo niewielka.

Kolejny przytulny ośrodek dla rodzin - Santa Ponsa . Tutaj, w przeciwieństwie do innych kurortów, można spróbować różnych potraw kuchni hiszpańskiej. Tutaj możesz zwiedzić historyczną wycieczkę po mieście, a Jungle Park to miejsce, w którym możesz podróżować na trasach linowych z przeszkodami, aw gaju sosnowym karmić żyjące papugi.

Na początku września odbywa się festiwal kostiumów poświęconych lądowaniu wojsk aragońskich, które podbiły Mallorca i uwolniły ją od Maurów.

Kurorty Majorki10

W pobliżu miasta znajduje się najlepszy klub golfowy na Majorce.

Palma Nova Znajduje się 12 km od Palma de Mallorca, niedaleko Magalluf, jest przeciwieństwem i jest spokojnym rodzinnym kurortem. A jednocześnie - ośrodek jest nowoczesny, spełniający najsurowsze wymagania, dzięki czemu stał się jednym z najpopularniejszych kurortów na świecie.

Majorka Resorts11

Ośrodek słynie z plaż i najpopularniejszego kasyna na Majorce. W pobliżu Marineland Park , gdzie można zobaczyć pokaz delfinów, fok, egzotycznych ptaków.

Kolejny rodzinny ośrodek, o którym chcę porozmawiać - Illetas , położony 9 km od Palma de Mallorca. Nazwa jest tłumaczona jako "wysepki" - nazwa ośrodka pochodzi od trzech skał, które pochodzą od morza. Nie ma centrów handlowych i minimalnej liczby barów - miejsce absolutnie spokojne, spokojne. Najlepiej zrelaksować się z dziećmi.

Kurorty Majorki12

Hotele poniżej 4 * trudno znaleźć tutaj.

To właśnie w Illetas jest letnią rezydencją hiszpańskich monarchów.

Ośrodek Paguera (Paguera) jest odpowiedni dla rodzin, a także dla hałaśliwych firm i romantycznych par. Otacza go las sosnowy. Nie ma tutaj zabytków historycznych - obszar ten zaczął być zaludniony dopiero w XX wieku.

Majorka Resorts13

W nocy działa wiele kawiarni, barów i parkietów tanecznych. 3 plaże połączone są ze sobą ścieżkami spacerowymi. Jest kurort 25 km od Palma de Mallorca.

Tutaj wymieniliśmy tylko najlepsze kurorty Majorki, ale jeśli pójdziesz do niektórych nie wymienionych tutaj ośrodków - na pewno będziesz czerpać przyjemność z podróży. A jeśli chcesz uzyskać największą przyjemność - wynająć samochód i spróbować odwiedzić co najmniej kilka ośrodków.