Palma de Mallorca jest po prostu obfitująca zabytki - nie wspominając o wspaniałe plaże , które po prostu nie chcą wyjeżdżać i dlatego wielu turystów odmawia oglądania zabytków. Jednak na wyspie jest jeszcze jedno miejsce, z którego nie sposób się oprzeć! To jest akwarium w Palma de Mallorca. Bardziej poprawnie, nawet nazwać to oceanarium - składa się z 55 akwariów, w których mieszka ponad 8 000 różnych stworzeń morskich.

Akwarium Palma de Mallorca zostało zbudowane w 2007 roku, a przez lata istnienia stało się wielokrotnie właścicielem tytułu "Najlepsze akwarium w Europie".

Akwarium Palma jest jednym z największych w Europie: jego całkowita powierzchnia wynosi ponad 41 tysięcy m², powierzchnia lokalu to ponad 12 tysięcy m². Długość trasy wycieczki wynosi 900 metrów; Trasa trwa około 4 godzin.

Oto najgłębszy (z głębokością 8,5 metra) akwarium w Europie - jego mieszkańcy to rekiny.

Jak zorganizowane jest akwarium?

Palma aquatium (Mallorca) - otwarta przestrzeń zaprojektowana jako dżungla, wzdłuż której można spacerować wśród bujnej roślinności i podziwiać wodospady. W pobliżu znajdują się pomieszczenia z akwariami.

Oceanarium na Majorce podzielone jest na strefy tematyczne:

 • Obszar Morza Śródziemnego obejmuje 24 zamknięte + 1 zewnętrzne akwarium; Tutaj można zapoznać się z mieszkańcami Morza Śródziemnego, a nawet dotknąć ogórka morskiego i jeżowca;
 • strefa tropikalnych mórz - zawiera 25 akwariów z mieszkańcami wszystkich (z wyjątkiem Arktyki) oceanów;
 • las tropikalny - jest reprodukowany bezpośrednio na dachu kompleksu; jest to również jeden z największych tropikalnych ogrodów w Europie, ułożony na dachu;
 • ogród botaniczny - strefa, w której znajdują się baseny z żółwiami, promieniami, słodowymi doradientami; najbardziej ulubione miejsce dla dzieci w akwarium - nie tylko dzięki zainstalowanemu tutaj pirackiemu statkowi;
 • akwarium z meduzami.
Jak się tam dostać i kiedy odwiedzić?

Jeśli przybyłeś na wyspę jako część grupy wycieczkowej, najprawdopodobniej twój program obejmie wizytę w oceanarium; dla tych, którzy chcą zwiedzić Akwarium w Palma de Mallorca na własną rękę, powiemy Ci, jak dostać się tam najszybciej: powinieneś wsiąść na trasę autobusową 15, 23, 25 lub 28 i wysiąść na przystanku Aquarium.

Adres, który jest oceanarium w Palma de Mallorca - ul. Manuela de los Herreros i Sora, 21. Jest w granicach miasta, jednak dotarcie tam zajmie dużo czasu, ponieważ znajduje się tuż za lotniskiem.

Wizyta będzie kosztować osobę dorosłą za 24 euro; Dzieci poniżej 3 lat odwiedzają oceanarium za darmo, a bilet dla dzieci powyżej 3 lat, ale poniżej 12 lat, kosztuje 14 euro.

Akwarium Palma de Mallorca działa przez cały rok i bez wolnych dni; otwarcie jest o 9:30; zamykanie w lecie - od 1 kwietnia do 31 października - o 18-30, w zimie - o 17-30. Ostatni wpis następuje półtorej godziny przed zamknięciem akwarium.

Interesujące fakty
 • od 15-00 do 16-00 - czas karmienia mieszkańców akwarium; w tym czasie następuje napływ turystów z dziećmi;
 • eksperci oceanarium są zaangażowani w problem odbudowy rafy koralowej;
 • Akwarium Palma jest autorem inicjatywy ochrony tuńczyka błękitnopłetwego;
 • największa na świecie kolekcja koralowców należy do akwarium;
 • Akwarium zapewnia odwiedzającym możliwość spróbowania siebie jako nurka;
 • w akwarium często świętują śluby.

Kolejną atrakcją, której odwiedziny uwielbiają dzieci, jest Jaskinia Smoka na Majorce.