Aquapark Arenal na Majorce (Aqualand el Arenal) - największy park wodny na wyspie, o powierzchni 207 tys. M². Znajduje się 15 km od Palma de Mallorca, w pobliżu kurortu Arenal, bardzo blisko słynnej plaży El Arenal.

Aquapark Arenal - duży wybór zjeżdżalni, basenów z jacuzzi i falami, inne atrakcje wodne.

Wszystkie atrakcje wodne Arenal można podzielić na 4 grupy:

  • dla ekstremów;
  • dla rozrywki rodzinnej;
  • dla najmłodszych;
  • dla "leniwych".

Miłośnicy sportów ekstremalnych będą lubić najciekawsze slajdy, takie jak Anaconda (dużo zakrętów i zygzaków), Banzai, Tornado, Kamikadze (najwyższa prędkość zniżania).

Cała rodzina dobrze jest jeździć ze zjeżdżalni Grand Canyon lub oddawać się falom przyciągającym plażę.

Raj dla dzieci, Dragonland i inne zjeżdżalnie dla małych dzieci pozwalają rodzicom nie być bardzo blisko swoich dzieci i oglądać je z niewielkiej odległości - te atrakcje są absolutnie bezpieczne.

I na koniec ostatnia kategoria obejmuje "zejście do rzeki Kongo" lub odpoczynek w jacuzzi - te atrakcje cieszą się miłośnikami spokojnego odpoczynku lub tymi, którzy są już na krawędzi "zrywania" z większej liczby szybkich atrakcji.

Otacza atrakcje przytulnego zacienionego parku, w którym można dobrze wypocząć w upale, a jeśli ktoś z firmy nie chce brać udziału w sportach wodnych - łatwo znajdzie rozrywkę (na przykład można zagrać w minigolfa lub oglądać gady ).

W parku jest także kilka restauracji.

Jak się tam dostać i kiedy działa park wodny?

Park wodny w Arenal (Mallorca) jest otwarty od początku maja do końca września (sezon może zakończyć się w jednym z ostatnich dni miesiąca, więc informacje powinny być wyjaśnione na stronie parku wodnego). Odwiedzający park wodny Arenal zaczynają o 10.00, w maju, czerwcu i wrześniu działa do 17-00, a w lipcu i sierpniu - do 18-00.

Dzieci poniżej 3 roku życia mają prawo do bezpłatnego wstępu do parku wodnego, koszt biletu dla dzieci poniżej 12 lat wynosi 15 euro, bilet dla dorosłych kosztuje 21 euro.

Możesz dostać się do parku wodnego specjalnymi darmowymi trasami autobusowymi, nie tylko z Palma de Mallorca, ale także z Palma Nova , Magaluf , Pegery i innych miejscowości wypoczynkowych.

Jeśli ty zrelaksuj się z dziećmi - koniecznie odwiedź aquapark na Aqualandzie Majorka, ta wizyta zrobi niezapomniane wrażenie na twoich dzieciach (jednak ty też będziesz miał ogromną przyjemność!). Majorka ma inne atrakcje , które nie pozostawiają dzieci obojętnymi; jednym z nich jest Oceanarium w Palma de Mallorca , ale nie odwiedzajcie parku wodnego i oceanarium w jeden dzień - wrażenia i zwiedzanie jednej z atrakcji będą zbyt duże.