Letnie wakacje w pobliżu ciepłego morza trudno sobie wyobrazić bez leniuchowania plaża pod słońcem i pełen relaks. Ale wiele kurortów nie może pochwalić się jednym morzem, a połączenie biernego i aktywnego wypoczynku jest uważane za najkorzystniejszą rozrywkę na wakacjach. Jeśli zdecydujesz się wybrać sanatorium na wakacje w Gelendzhik i choć trochę wyobrażasz sobie, jakie atrakcje w ogóle będzie można znaleźć, to z wyprzedzeniem wyślemy Twoją trasę.

Co można zobaczyć w Gelendzhiku i okolicach niezależnie?

Wycieczki oczywiście są dobre, ale nie wszystkie ich punkty będą równie interesujące, a właściciele samochodów od dawna wiedzą, że bardzo często niezależna podróż okazuje się o wiele bardziej ekonomiczna i rozrywkowa.

Że będziesz mógł sam zobaczyć w Gelendzhiku i okolicach, to jest nasyp. Jak każdy inny kurort, ten może z łatwością nazwać skarpę swoją wizytówką. Zwykle jest to samo serce, jeśli nie dusza, miasta. Nawiasem mówiąc, mieszkańcy mają coś, z czego można być dumnym, bo jest nasyp o długości prawie 12 km, który można uznać za rekord europejski. Niesamowite połączenie przytulnych kawiarenek i gwarnego turystycznego mestushny i ​​spokojnych majestatycznych sosen.

Kolejnym elementem na liście jest to, co można zobaczyć w Gelendzhik, a raczej w jego otoczeniu, są to słynne dolmenki. Samo dolmeny same w sobie są nieustannie w centrum sporów o ich pochodzenie, wersje są bardzo różne od pozaziemskich. Nie ma znaczenia, czy lubisz chodzić w parkach, czy wręcz przeciwnie, aby spędzić czas w centrach rozrywki, powinieneś uwzględnić dolmeny na liście.

I wreszcie, jedno ze słynnych miejsc, które należy zobaczyć w Gelendzhik i jego okolicach, Safari Park. Jest to ogromny obszar, w którym zwierzęta żyją w wolierach, ale są bardzo przestronne i wygodne. Nie myśl, że zwierzęta żyją tam tylko z powodu chęci przyciągnięcia turystów. Nie, tylko wielu mieszkańców parku zostało przywiezionych do rehabilitacji, a większość z nich zawdzięcza życie pracownikom parku. Tak więc dla rodzinnego aktywnego wypoczynku Safari Park będzie doskonałym rozwiązaniem.

I, oczywiście, gdzie bez atrakcji wodnych! W tym mieście park wodny "Behemoth" otwiera się dla gości bez przerwy i każdego dnia. A "Golden Bay" Spotkamy się z dużym wyborem zjeżdżalni, oddzielnym wyposażonym miejscem dla dzieci. Dzięki kafejkom i barom nie będziesz tam głodny, a ty nie musisz brać gotówki, ponieważ istnieje konto rozliczeniowe.

Zabytki Gelendzhik

W każdym mieście są pomniki, z humorem i dość poważne, majestatyczne w kilka metrów i bardzo małe. Na uwagę zasługują również pomniki Gelendżika. "Biała panna młoda" jest jednym z najbardziej znanych turystów krzywdzących. Na samym wale jest "oblubienica", ona jest prawdziwym symbolem miasta.

Pomnik uczonego kota w Gelendzhiku na pewno docenią dzieci, ponieważ jest to dobrze znany obraz, który można poczuć w dosłownym sensie. A wśród studentów jest nawet tradycja, a raczej rytuał, dla pomyślnego zdania egzaminu: na pewno pocierają kota łapą. Tak, i chcę się schwytać za pomocą kota.

I są pomniki z legendami. Na przykład fontanna "Miłośnicy serca". Zgodnie z legendą, po długiej rozłące, dwoje kochanków ponownie się zjednoczyło, a dziewczyna czekała na swojego ukochanego. Miasto jest piękne nie tylko pod względem architektonicznym, ale także w stosunku do niego. I znów pomnik był początkiem dobrej tradycji i nadziei młodych ludzi: rzucali kamieniami w fontannę i najcenniejszymi pragnieniami dotyczącymi życia osobistego. Jednym słowem, miasto zostanie zapamiętane nie tylko dla świeżego powietrza i ciepłego morza, ale także dla Twojego specjalnego nastroju, małych rytuałów i oczywiście atmosfery.

zabytki Gelendżika 1zabytki Gelendżyka 2zabytki Gelendżyka 3
zabytki Gelendżika 4zabytki Gelendżika 5zabytki Gelendżika 6
zabytki Gelendżika 7zabytki Gelendżika 8zabytki Gelendżika 9