Na rozległym terytorium Federacji Rosyjskiej jest ich wiele miejsca godne obejrzenia i odwiedziny. To prawda, wielu uważa, że ​​pierwszym krokiem jest, aby przejść do Moskwa . Ale jeśli chcesz odwiedzić niezwykłą atmosferę, spędź kilka dni w kulturalnej stolicy Rosji - Sankt Petersburgu. Cóż, powiemy ci, że musisz wyglądać w Petersburgu.

Państwowe Muzeum Ermitażu

Oryginalna "mekka" każdego turysty z miasta nad Newą staje się Państwowym Ermitażem, położonym we wspaniałym pięknie elewacji Pałacu Zimowego.

co zobaczyć w Petersburgu na pierwszym miejscu zdjęcie 1

Ten kompleks muzealny oferuje do obejrzenia około dziesięciu sal, które stanowią ponad 20 tysięcy dzieł sztuki od starożytności do epoki starożytności i XX wieku.

co zobaczyć w Petersburgu na pierwszym miejscu zdjęcie 2

Katedra św. Izaaka

Na Placu św. Izaaka stoi majestatyczna katedra św. Izaaka, która jest nie tylko cerkwią, ale także muzeum. Będąc jasnym przedstawicielem klasycyzmu architektury, bogata fasada katedry zdobią elementy innych prądów.

co zobaczyć w Petersburgu pierwsze zdjęcie 3

Nie mniej imponujące jest wnętrze muzeum-pomnika, ozdobione mozaiką, malarstwem, witrażem, licowaniem z kolorowym kamieniem i rzeźbą.

co zobaczyć w Petersburgu pierwsze zdjęcie 4

Most Pałacowy

Nie można nie odwiedzić miasta Piotra i nie zobaczyć najsłynniejszego symbolu miasta - mostu pałacowego przez rzekę Newę, która łączy wyspę admiralicji (środkową część) i wyspę Wasilewskiego.

co zobaczyć w Petersburgu na pierwszym miejscu zdjęcie 5

Plac Senatu

Wydaje nam się, że zwiedzanie Sankt Petersburga nie powinno odbywać się bez złożenia hołdu jego założycielowi. W centrum miasta, w pobliżu zachodniej części Parku Aleksandra znajduje się Plac Senacki, jedna z najstarszych kulturalnych stolic (początek XVIII wieku). W jego centrum stoi pomnik Piotra Wielkiego - "Jeździec miedziany".

co zobaczyć w Petersburgu na pierwszym miejscu zdjęcie 6

Admiralteiskaya Embankment

Do kwadratu Senatu przylega niewielki, ale bardzo malowniczy nasyp Admiralteiskaya. Jest na niej tylko osiem budynków: skrzydła Admiralicji, hotele, Pałac Wielkiego Księcia Michaiła Michajłowicza i, oczywiście, słynne zjazdy z rzeźbami lwów.

co zobaczyć w Petersburgu na pierwszym miejscu zdjęcie 7

Peterhof

Do najlepszych zabytków Sankt Petersburga niewątpliwie należy kompleks muzealny Peterhof, niegdyś cesarska rezydencja wiejska. Będziesz musiał spędzić przynajmniej jeden dzień, aby to sprawdzić: zalecamy przejście przez luksusowe sale Pałacu Great Peterhof, spacery wzdłuż przytulnych uliczek Górnego i Dolnego Ogrodu, zrobienie zdjęcia ze słynnymi fontannami.

co zobaczyć w Petersburgu na pierwszym miejscu zdjęcie 8co zobaczyć w Sankt Petersburgu pierwsze zdjęcie 9

The Kunstkammer

Jeśli przyjeżdżasz do Sankt Petersburga z dzieckiem, na liście, co warto zobaczyć, pamiętaj o dołączeniu do Kunstkammer - muzeum, którego kolekcja pozwala zobaczyć niezwykłe przedmioty z całego świata: naczynia, maski, zabawki, artykuły gospodarstwa domowego itp.

co zobaczyć w Petersburgu na pierwszym miejscu zdjęcie 10co zobaczyć w Petersburgu na pierwszym miejscu zdjęcie 11

Muzeum okrętów podwodnych S-189

Mężczyźni w każdym wieku z pewnością polubią to w Muzeum Okrętów Podwodnych S-189, gdzie można spacerować po przedziałach i zobaczyć prawdziwą sytuację podwodnych, a także kupić pamiątki.

co zobaczyć w Petersburgu na pierwszym miejscu zdjęcie 12co zobaczyć w Petersburgu na pierwszym miejscu zdjęcie 13

Kościół Zbawiciela na Krwi

Na brzegu kanału Gribojedowa w pobliżu Konyushennaya znajduje się elegancka Świątynia Spas-on-the-Blood, zbudowana na miejscu, gdzie w 1881 r. Cesarz Aleksander II został śmiertelnie ranny. Świątynia, zbudowana w tradycyjnym rosyjskim stylu, została zbudowana przez 24 lata z pieniędzy zebranych przez mieszkańców całego kraju.

co zobaczyć w Petersburgu pierwsze zdjęcie 14

Muzeum "Horrory Petersburga"

Oczywiście, architektoniczne i historyczne zabytki miasta - jest to bardzo pouczające i interesujące. Jednakże, jeśli chcesz zobaczyć nieformalne zabytki Sankt Petersburga, przejdź do niezwykłego nowoczesnego muzeum "Horrors of Petersburg". W każdym z 13 pokoi można spotkać bohaterów legend i opowieści starożytnego miasta nad Newą. Tajemnicze otoczenie tworzą również efekty muzyczne i wideo.

co zobaczyć w Petersburgu pierwsze zdjęcie 15co zobaczyć w Petersburgu na pierwszym miejscu zdjęcie 16