Zestaw pierwszej pomocy w stopie lub innej wędrówce jest równie ważnym elementem jak namiot lub zapałki. Podczas wędrówki po lesie, w górach lub podczas pływania kajakami wszystko może się zdarzyć, a zestaw pierwszej pomocy jest niezastąpiony. Dlatego musi być zebrany wraz z umysłem.

Pomyślmy więc, jak prawidłowo zmontować zestaw pierwszej pomocy w kampanii.

Co powinno znajdować się w apteczce podczas kampanii?

Niezależnie od tego, gdzie zamierzasz iść, w apteczce powinny być dostępne:

 1. Outdoor antyseptyki , przeznaczony do dezynfekcji ran. Należą do nich nadtlenek wodoru, zelenka, lewomekol w postaci maści, spraye antybakteryjne.

 2. Środki zaradcze na oparzenia (głównie spray Pantenol lub Pantestim, krem ​​Dermazin, itp.).
 3. Preparaty do iniekcji (Analgin, Dimedrol, Dexamethasone, Ketanov, Furosemid, itp.), Strzykawki, znieczulenie miejscowe Lidokaina, woda do wstrzykiwań, rękawiczki medyczne.
 4. Antybiotyki o szerokim spektrum działania (takie jak "Azytromycyna", "Norfloksacyna").
 5. Preparaty do leczenia siniaków i skręceń ("Indovazin" - żel, krem ​​"Finalgon").
 6. Środki przeciw gorączce i zespołowi bólowemu (w przypadku gorączki, temperatury, bólu zębów lub innych): każdy lek na bazie paracetamolu, ibuprofenu, "Ketanov" w tabletkach lub "ketorolaku" w ampułkach.
 7. Leki przeciwhistaminowe przeciwko reakcjom alergicznym (Fenistil, Suprastin, Claritin).
 8. Materiały opatrunkowe (bandaże, tynki bakteriobójcze i zwykłe, wata).
 9. Kiedy infekcje jelitowe i zatrucia są użyteczne, "No-shpa", "Smecta", "Nifuroxazide", "Imodium", "Regidron" i stary dobry aktywny węgiel drzewny.
 10. Aby uchronić się przed wstrząsami w przypadku poważnych obrażeń, zaopatrz się w preparaty "Fenazipam", "Benzoesan sodu kofeiny" i zwykły amoniak.
 11. Repelenty i wszelkiego rodzaju maści przeciwko komarom i kleszczom.
 12. Termometr, nożyczki, pinceta.

Funkcje zestawu pierwszej pomocy w wyprawie

Konieczne jest uwzględnienie specyfiki stanu zdrowia każdego uczestnika kampanii. Przed wyjazdem należy zapytać o możliwe przewlekłe choroby członków Co powinno znajdować się w apteczce podczas wędrówki podwyższyć i wypełnić apteczkę z odpowiednimi lekami (lub wydać rozkaz każdemu, aby niezależnie zakupił niezbędne leki dla indywidualnego pakietu medycznego). Na przykład w chorobach układu krążenia zaleca się zaopatrzenie w preparaty, takie jak Valocordin i nitroglicerynę, pacjentowi z astmą innym niż inhalator należy zabrać ze sobą prednizolon itp. Wszystkim lekom powinny towarzyszyć instrukcje. Każdy uczestnik wędrówki musi wiedzieć, kto ma leki w plecaku.

Zestaw pierwszej pomocy należy podzielić na dwie części - "awaryjne" (preparaty do wstrzykiwań, środki antyseptyczne, fundusze na oparzenia i urazy) i "zaplanowane" (tabletki, termometr i wszystko inne). "Awaryjny" zestaw pierwszej pomocy powinien znajdować się w plecaku, aby można go było szybko dosięgnąć.