Ostenda - największy port Belgia położony u wybrzeży Morza Północnego. Świt miasta przyszedł w 19 wieku i za panowania króla Leopolda I. Dziś Oostende jest bardzo popularne w świecie turystycznym, ponieważ harmonijnie łączy starożytne budynki, nowoczesne plaże i różne muzea, a natura w tych miejscach fascynuje swoim pięknem. Wybierasz się w podróż, byłoby miło wiedzieć, gdzie iść i co powinieneś zobaczyć w tym uroczym miasteczku. Dlatego nasz artykuł poświęcony jest głównym atrakcjom Ostendy Belgia .

Ciekawe miejsca belgijska Ostenda
  1. Poznawanie historii miasta najlepiej zaczyna się od wizyty Piotra i Pawła otwarty w 1905 roku. Katedra została zbudowana w stylu neogotyckim, a oprócz świątyń religijnych zachowała unikatowe witraże przedstawiające władców Belgii i świętych apostołów Piotra i Pawła. Kościół jest również interesujący, ponieważ jego zachodnia fasada skierowana jest na wschód, tak aby turyści przybywający do portu mogli zobaczyć zadziwiająco piękne główne wejście do katedry.
  2. Петропавловская церковь
  3. Kontynuuj zwiedzanie przeszłości Ostenda pomoże w wycieczce do hiszpańskiego domu - najstarszego budynku miejskiego, wybudowanego w drugiej połowie XVIII wieku. Podczas długiej egzystencji budynku służyła jako pralnia, cukiernia, minimarket odzieży dziecięcej i zabawek. Jednak w 1981 r. Hiszpański dom został przeniesiony do jurysdykcji władz miejskich i wkrótce uzyskał status zabytku.
  4. Испанский домик
  5. Zanurz się w życiu kulturalnym miasta Thermal Palace Ostend . W XIX wieku znana była w całej Europie jako uzdrowisko z leczniczymi i termalnymi wodami. Dziś jest galeria sztuki, organizowane są mobilne wystawy młodych fotografów i malarzy. Niedaleko od Pałacu Termalnego znajduje się modny hotel, ogród, basen.
  6. Термальный дворец в Остенде
  7. Pomimo niedawnego odkrycia kolejna atrakcja Ostendy jest bardzo popularna - Pomnik zaginionych rybaków . Pomnik został otwarty na początku 1953 roku i jest małą stelą, na szczycie której znajduje się żeglarz, który intensywnie zagląda do morza. Pod pomnikiem znajdują się dwie kotwice. Po przeciwnej stronie steli znajduje się również żeglarz, którego oczy są pełne smutku i smutku. Nie trudno zgadnąć, że pomnik jest poświęcony wszystkim marynarzom, którzy zginęli w głębinach morza.
  8. Памятник пропавшим рыбакам
  9. Koniecznie zaplanuj wycieczkę do Museum Complex Raversade , składającej się z trzech skansenów i małego parku. Najciekawszą częścią jest zrekonstruowana wioska rybacka z XIV wieku. Wieś została zniszczona w XVII wieku, ale dzięki pracy archeologów udało się odtworzyć domy i ich wystrój wnętrz.
  10. Раверсейде

Miłośnicy plaży będą zainteresowani wyjazdem do Ostendy, ponieważ jest tak wiele obszarów na spokojne zaciszne wakacje. Pomimo tego, że morze w tych miejscach jest zupełnie nieodpowiednie do pływania z powodu zimnej wody, turyści wciąż starają się dotrzeć do pięknych i przytulnych plaż w Ostendzie. Ich terytorium pokryte jest śnieżnobiałym piaskiem, otoczonym bujną roślinnością. W razie potrzeby turyści mogą wypożyczyć sprzęt sportowy i surfować, pływać kajakiem, jeździć na łodzi.

На одном из городских пляжей

Podsumowując, chciałbym powiedzieć, że spodoba ci się podróż do spokojnego belgijskiego miasta, a wśród wielu atrakcji Ostendy masz szczęście znaleźć takie, które naprawdę robi wrażenie.