Belgia - jeden europejski format prowincjonalny, który co roku przyciąga większą uwagę turystów. Wydawałoby się, że mały kraj, ale tak interesujący i bogaty w historię, starannie zachował wiele zabytków, starych budynków i budowli sakralnych. Są tu piękne parki i światowej sławy muzea. Jednym z najróżniejszych miejsc, do których dążą przede wszystkim podróżnicy, jest miasto Liege. Powiedz więcej o tym.

Odkryj miasto Liege w Belgii

Zacznijmy od tego, że Liege (Liege) - największe miasto w Walonii (region w Belgia ), którego historia sięga czasów Wielkiego Cesarstwa Rzymskiego od osadnictwa Leodikusa. Bogata w wydarzenia historia doprowadziła do tego, że dziś jest bardzo nowoczesnym miastem z dobrze rozwiniętym przemysłem, a także trzecią co do wielkości gminą w Belgii. Obraz starego miasta nie przeszkadza mu dotrzymać kroku czasom. Produkcja kryształów i broni, wydobycie węgla i metalurgia są tu dobrze rozwinięte, a turystyka zyskała szczególne znaczenie w ciągu ostatnich 10 lat.

Centrum administracyjne prowincji o tej samej nazwie Liège w Belgii znajduje się u zbiegu dwóch rzek: Mozy i Urt w odległości około stu kilometrów od Bruksela . Według spisu powszechnego z 2006 roku w mieście mieszkało 194 tysiące ludzi, dziś liczba ta przekroczyła już ponad 200 tysięcy mieszkańców. Mieszkańcy miasta są dobrze wykształceni i spokojnie mówią po niemiecku, holendersku i francusku.

Klimat i pogoda w Liege

Geograficznie, lokalizacja kraju jest taka, że ​​przez cały rok utrzymuje się tu komfortowa i przyjemna pogoda. Zima w Liège nigdy nie jest zimna i mroźna, a lato jest gorące i gorące. Należy zauważyć, że średnie dzienne temperatury zimą wynoszą około -2 ° C, a latem około +15. Szczyt sezonu turystycznego w mieście Liege następuje w okresie wiosenno-letnim.

Современный Льеж

Zabytki i atrakcje Liege

Miasto nadal ma kilka starych domów z czerwonej cegły i niebieskiego kamienia. Ale jeśli oprócz zwiedzania historycznego centrum chciałybyśmy odwiedzić niektóre z interesujących obiektów, sugerujemy zwrócić uwagę na następujące rzeczy zabytki :

W małych miastach europejskich burzliwe życie zazwyczaj koncentruje się w jednym miejscu dla ogólnej wygody i szacunku dla porządku, a miasto Liege nie jest wyjątkiem. Markowe sklepy odzieżowe, większość kin, restauracji i kawiarni znajdują się na tak zwanym placu "Le Carre". Znajduje się pomiędzy ulicami Pont d'Avroy, Vinave d'Ile i de la Casquette i Boulevard de la Sauveniere. Zawsze jest dużo ludzi, hałaśliwych i radosnych, ponieważ okresowe promocje, konkursy lub mieszkańcy zabawiają aktorów teatralnych.

Церковь святого БартоломеяФонтан ПерронДворец князей епископов
Кафедральный Собор святого ПетраКвадрат Le CarreРатуша
Hotele i restauracje

Historycznie, smaki gastronomiczne mieszkańców Liege są ciekawą mieszanką kuchni wszystkich sąsiadów. Belgia , ale Francuzi zostawili oczywiście znak specjalny. Wśród różnorodności warto zwrócić uwagę restauracje L'Héliport, Michel Germeau, Il Etait Une Fois, ale można łatwo znaleźć restauracje i dania kuchni włoskiej, chińskiej, japońskiej i inne.

W większości lokalnych pubów zamawianie dużej szklanki piwa przyniesie Ci sałatkę z Liege lub kanapki jako darmowy poczęstunek, faktem jest, że piwo jest tutaj wysoko cenione, a turyści próbują zaoszczędzić pieniądze na jedzeniu.

A jeśli chodzi o życie, to jak we wszystkim Belgia w Liege znajdziesz hotele doskonała jakość od prestiżowej po skromną i przytulną. Polecamy hotele czterogwiazdkowe Ramada Plaza Liege City i Alliance Liege, a także trzygwiazdkowe hotele Husa de la Couronne Liege i Best Western Univers. Wskazówki są zawsze mile widziane i są uważane za znak dobrej edukacji.

Отель Husa De La Couronne LiegeРестораны Льежа
Bezpieczeństwo

Podobnie jak wiele miast europejskich, Liege jest uważane za bezpieczne miasto, a poziom przestępczości jest tutaj wyjątkowo niski. Ale możliwość kradzieży kieszonkowych nie jest wykluczona, więc bądź czujny i nie noś przy sobie dużych ilości gotówki i wartościowych przedmiotów, używaj sejfów w hotelach.

W odniesieniu do możliwych konfliktów z lokalnymi mieszkańcami lub organami ścigania, zaleca się utrzymywanie ulic w czystości i używanie urn. Dla tego drobnego przestępstwa, dla wielu podróżnych, należy się sprawiedliwa grzywna. Nie zaleca się również spierać się o politykę, krytykować rodziny królewskiej i porównywać Belgię z Francją.

Transport w Liege

Transport publiczny Jest reprezentowany tylko przez autobusy miejskie, wszystkie inne popularne urządzenia - tramwaje i trolejbusy - już zatonął w zapomnieniu, jak kolekcja i bogate wycieczki w Muzeum Transportu Publicznego .

Warto zauważyć, że transport miejski w Liege rozwija się dobrze, trasy odpowiadają rozkładowi i mają przyzwoity poziom komfortu i stanu technicznego. Ponadto, o każdej porze dnia możesz skorzystać z niemal bezbłędnego serwisu taksówek, a nawet wypożyczyć rower.

Аэропорт ЛьежТранспорт Льеж

Jak dostać się do miasta Liege?

Poważne miasto przemysłowe nie może obejść się bez dobrze rozwiniętego systemu transportowego: miasto przechodzi cztery główne autostrady E25, E40, E42, E313. Z sąsiednich regionów do miasta można dojechać nie tylko samochodem lub autobusem, ale także wycieczkami po rzece.

Jeśli chcesz zacząć odwiedzać Belgia z Liege, nie zapomnij o lokalnym lotnisko . Ten kierunek jest bardzo popularny wśród firm czarterowych, w tym. z Rosji i niektórych krajów WNP. Pociągiem do Liège, możesz łatwo dostać się z Paryża, Bruksela , Namur , Akwizgran i Maastricht.