Spa jest znane, szykowne miejscowość wypoczynkowa w Belgii . Dotyczy to tych, którzy kochają seks i spokój, szaloną zabawę i relaksujące zabiegi. W dzisiejszych czasach miasto Spa nieco straciło swoją głośną sławę, ale pozostaje jednym z centrów turystyki. Będzie mógł dać ci inspirację i siłę, ponieważ zawiera wszystko, co jest konieczne, nawet dla najbardziej kapryśnych turystów. Więcej o mieście, powiemy ci w tym artykule.

Gdzie się znajduje?

Wspaniałe miasto Spa znajduje się na zboczach Gór Ardenskich, w prowincji Liege (30 km od miasta o tej samej nazwie). Znajduje się w pobliżu granic z Holandią i Niemcami. Można do niego dojechać pociągiem z głównych miast Belgii, pociągiem z Viviera lub prywatnym samochodem na N62.

W mieście turyści i mieszkańcy podróżują samochodem lub rowerem. Rzadko się w nim porusza. transport publiczny ale jest kilka firm taksówkowych.

Pogoda w Spa

Spa City, jak już wspomniano, znajduje się w górach Belgii, więc pogoda w nim jest różna od innych regionów. Dużym plusem tej lokalizacji jest chłodne, świeże powietrze. Temperatura powietrza w zimie w Spa osiąga + 1 ... + 3 stopnie, w lecie - + 18 ... + 20. Takie wskaźniki temperatury przypadną do gustu tym, którzy nie tolerują ciepła. Deszcze w spa są rzadkie, dosłownie raz w miesiącu, ale często zwiększa się wilgotność. Zimą pokrywa śnieżna pokrywa dachy tylko kilka razy, ale trwa do początku wiosny. Czerwiec i lipiec są uważane za najlepsze miesiące dla turystyki w Spa.

Zabytki

Cudowne miasto Spa znane jest nie tylko Belgia , ale na całym świecie dzięki swoim sprężynom termicznym. Chodzą tam, aby leczyć i poprawiać swoje zdrowie, ponieważ wody termalne mają właściwości lecznicze. W sumie w Spa znajduje się 20 źródeł termalnych, wokół których znajdują się luksusowe hotele lub kompleksy rekreacyjne. Największy termin w Spa, znany w całej Belgii, to Termes de Spa. Ten wspaniały kompleks odwiedza ponad pół miliona turystów w sezonie.

Oprócz źródeł mineralnych w mieście znajduje się wiele interesujących zabytków, związanych z historią i architekturą. Należą do nich pierwsze kasyno w Belgii, La Redoute, które wciąż działa i codziennie gromadzi dużą liczbę odwiedzających. Oprócz tego można wziąć udział w wycieczkach wokół pawilonu Piotra Wielkiego, jeziora Varfaac, rynku starego miasta i ratusza, kościoła Matki Boskiej i św. Remacli.

Wielka popularność miasta Spa w Belgii dała sławę Ścieżka Spa Francorchamps . Co roku odbywa się jeden z etapów mistrzostw świata Formuły 1. W dni zawodów miasto osiąga szczyt popularności wśród turystów, z oczywistych powodów.

Городская ратушаLa RedouteЦерковь Богоматери  и святого Ремаклия
Трасса Формулы 1Озеро ВарфаацTermes de Spa

Hotele w Spa

Czy istnieje kurort, w którym nie ma luksusowych luksusowych hoteli? Oczywiście w Spa jest ich dużo i różne kategorie. Czołowe pozycje w popularności wśród turystów zajmują pięć gwiazdek. Tutaj znajdziesz hotele reprezentujące światowe giganty i proste, skromne hotele. Najlepsze są:

  • Manoir de Lebioles 5 *;
  • La Villa Des Fleurs 4 *;
  • Radisson BLU Palace Hotel 4 *;
  • B & B L'Etape Fagnarde 4 *;
  • Silva Hotel SPA-Balmoral 4 *.

Zakwaterowanie w tych hotelach jest drogie, od 400 do 600 dolarów dziennie. W zamian za te pieniądze otrzymujesz doskonałe godziny odpoczynku, morze rozrywki, pyszne śniadania i nowoczesne, komfortowe warunki.

B&B L’Etape FagnardeManoir de LebiolesLa Villa Des Fleurs
Miejskie restauracje

Większość turystów, którzy odwiedzają miasto Spa w Belgia wolą jeść w hotelach. Jednak miejsca, które znajdują się na ulicach tego wspaniałego miejsca, cieszą się dużą popularnością wśród turystów i mieszkańców. Zawsze mają przytulną atmosferę, serwują wyśmienite dania z różnych krajów, a profesjonalna obsługa sprawi, że Twój wieczór będzie niezapomniany. Najlepsze restauracje w Spa to:

  • La Cour de La Reine - francuska restauracja;
  • Le Relais de la Sauveniere to restauracja w stylu europejskim i kuchnia belgijska ;
  • La Dolce Vita to wspaniałe miejsce dla miłośników kuchni belgijskiej i francuskiej.
Le Relais de La SauveniereLa Dolce VitaLa Cour de La Reine