Słynie z takiego kraju jak Belgia przynosi nie tylko średniowieczną architekturę i bogatą historię, jak się często uważa. Odrzućmy istniejące uprzedzenia i uprzedzenia i porozmawiajmy o tym kraju jako nadmorskim kurorcie. Ze szkolnego kursu geograficznego wiadomo, że brzegi Belgii są spłukiwane przez Morze Północne. Ale nie oceniaj tego zbiornika tylko po imieniu. Latem temperatura wody tutaj jest dość wygodna do pływania, co jest bardzo cenione zarówno przez mieszkańców miast nadmorskich, jak i przez turystów, którzy chcą poznać urok Belgijskie plaże wraz z niesamowitą architekturą lokalnych miast. Przyjrzyjmy się bliżej głównym ośrodkom w Belgii, które znajdują się na wybrzeżu Morza Północnego.

Top 5 nadmorskich kurortów w Belgii

  1. Oostende . To miasto jest niemal najbardziej popularnym kurortem w Belgii i całej Europie. Istnieje około pięciu plaż, których łączna długość wynosi ponad trzy kilometry. Ponadto Ostenda ma specjalizację medyczną - ośrodek ten pomoże osobom z chorobami układu nerwowego i układu krążenia, układem mięśniowo-szkieletowym, a także chorobami układu oddechowego i narządów trawiennych.
  2. Пляж в Остенде
  3. Knokke-Heist . Ten nadmorski kurort połączył pięć małych miasteczek i znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie granicy z Holandią. 12-kilometrowa plaża i piaszczyste wydmy na wybrzeżu zwiększają popularność miasta. Knokke-Heist jest uważane za najmodniejszy kurort w Belgii, a jego liczne przytulne wille, hotele, restauracje i centra handlowe dodają mu uroku.
  4. Кнокке-Хейст
  5. De Haan . Być może, między innymi, ten kurort charakteryzuje się niesamowitą obfitością zielonej roślinności. W jego dzielnicy znajdują się dwa rezerwaty, a wille na plaży są naprawdę pochowane w zieleni ogrodów i jasnych kolorach klombów. Centrum De Haan ma niesamowitą ładowność i wygodę, ponieważ nie ma wysokich budynków, a każdy dom zdobią fantazyjne wieżyczki, balkony, werandy i kolumnady.
  6. Де Хаан
  7. De panne . To prawdziwy raj ze złotym piaskiem i nieskończoną linią brzegową. Ponadto w jego pobliżu można odwiedzić rezerwat Westoek, znany z wydm i dzikich krajobrazów. Ten nadmorski kurort jest najbardziej odpowiedni dla turystów, którzy wraz z wakacjami na plaży, jak aktywny wypoczynek i rozrywka. Ponadto w lecie odbywają się różne festiwale, zastępując jedne po drugich.
  8. Де Панне
  9. Blankenberge . W tym mieście znajduje się dogodny port dla jachtów, który zyskuje przychylność właścicieli tego typu transportu. Ponadto regularnie odbywają się regaty, a także różne festiwale: Parada kwiatów, Karnawał i inne. Turyści w tym ośrodku mają wrażenie, że miasto jest otoczone niezmienną wakacyjną atmosferą, a to nie jest zaskakujące! Tutaj można znaleźć wiele rodzajów rozrywki, od egzotycznych po całkiem tradycyjne, więc z pewnością można powiedzieć, że nie będziesz się nudzić w Blankenbergu.
  10. Бланкенберг

Inne ośrodki na wybrzeżu Belgii

Jeśli w ogóle nie przyciąga Cię chwała hałaśliwych kurortów, ale chcesz spokoju i samotności, możesz zwrócić uwagę na mniejsze miasta u wybrzeży Morza Północnego. Na przykład Middelkerk Jest to ciche i przytulne miejsce, słynące z niekończących się piaszczystych plaż i gajów sosnowych. Miasto Coxade podbija spokój i spokój, a ponadto tutaj można zobaczyć najwyższą wydmę wybrzeża. Jeśli interesuje Cię wędkarstwo - koniecznie odwiedź Zeebrugge - "rybną stolicę" Belgii. Tutaj możesz się zabawić odwiedzając morski park rozrywki lub organizując zwiedzanie morza lub wędkowanie.

Niezależnie od miasta, które wybierzesz, zawsze możesz odwiedzić najbliższe ośrodki i zabytki . Jest to możliwe dzięki wyjątkowemu tramwajowi przybrzeżnemu. Jego linia łączy prawie wszystkie nadmorskie kurorty w Belgii. Swoje pochodzenie bierze na granicy Holandii, w mieście Knokke-Heist, a kończy swoją drogę u wybrzeży Francji, w De Panne. Dziś jest to najdłuższa trasa tramwajowa, czas jej podróży to niespełna 3 godziny.

МидделькеркКайтсерфинг на пляже в ЗебрюггеКоксейде