Wielu turystów przybywa na wybrzeże Morza Północnego Belgia ponieważ reszta tutaj słynie ze wspaniałych plaż. Główny tereny rekreacyjne są na wybrzeżu takich miast jak Ostenda , De Panne , Knokke-Heist, De Haan i Nyivport . Możesz odwiedzić wszystkie belgijskie plaże całkowicie za darmo, jednak za leżaki i parasole pobierana jest opłata, która zależy od pory dnia.

Najlepsze 5 najlepszych plaż w Belgii

  1. Dziewięć kilometrów plaże z pięknym gorącym piaskiem na wybrzeżu Ostendy są bardzo popularne. To ulubione miejsce wypoczynku nie tylko dla Belgów, ale dla większości obcokrajowców. Nocne życie tutaj zawsze się rozwija: turyści mogą zapalać całą noc na przyjęciach i uczestniczyć w pokazach rozrywkowych. Plaże w Oostende są idealnym miejscem dla tych, którzy chcą się dobrze bawić, a piaszczysta plaża i sprzyjający klimat przypadną do gustu każdemu.
  2. Пляжи Остенде
  3. Na całym wybrzeżu flamandzkim plaże malowniczego kurortu De Panne są uważane za najszersze, a w czasie przypływu wydają się po prostu nie mieć końca. Kilometry bursztynowego piasku i brak falochronów nazywane są przez turystów "złotym rajem". Na plażach De Panne można z łatwością wynająć katamaran lub jacht, a także zarezerwować wycieczkę morską. Niedaleko od plaży znajduje się Vestoeek.
  4. Побережье Де Панне
  5. Kolejny słynny kierunek plażowy w kraju znajduje się w Knokke-Heist . Te plaże, które rozciągają się na 12 kilometrów, są odpowiednie dla tych, którzy chcą połączyć i odpocząć, i zakupy . Wzdłuż linii plaży znajdują się liczne sklepy i centra handlowe, kawiarnie i restauracje, hotele i drogie wille. Tutaj zawsze możesz kupić ubrania, pamiątki, biżuterię i wiele więcej.
  6. Район Кнокке-Хейст
  7. Na czwartym miejscu znajdują się plaże małej miejscowości wypoczynkowej Nyvporta , które są uważane za ogólnie dostępne i niedrogie. Przytulna atmosfera, ciepłe morze, delikatny piasek i łagodne słońce dadzą Ci niezapomniane wakacje. Spotykają się miłośnicy surfingu, nurkowania, jazdy na nartach wodnych i podróży jachtami. Na terenie wybrzeża znajdują się sklepy sportowe, w których można kupić wszystkie niezbędne urządzenia.
  8. Пляж в Ньюпорте
  9. Nasza piątka jest ukończona na najbardziej wegetacyjnych plażach Belgii, które znajdują się na wybrzeżu słodkiego i przytulnego miasteczka De-Haan . Te plaże zajmują jedną piątą powierzchni całego kurortu. Wielu turystów przyjeżdża tu, by łowić ryby. A także jest doskonałym miejscem na rodzinne wakacje. Leniuchując na tarasie hotelu można obserwować, jak dzieci budują zamki z piasku i biorą udział w konkursach.
Побережье Де Хаан

Rozważaliśmy tylko najbardziej popularne belgijskie plaże, ale w tym kraju jest wiele innych wspaniałych miejsc na wspaniałe wakacje - przyjedź i przekonaj się sam!