Na wybrzeżu Morza Północnego w Belgia jest wiele wspaniałych miast. Wśród nich są duże nowoczesne kurorty i małe przytulne prowincje, które są nie mniej atrakcyjne dla turystów. Nasz artykuł będzie mówił o tradycyjnym, pięknym miejscowość wypoczynkowa Nievport, który znajduje się wzdłuż morza. Jego architektura i harmonia już zdobyła wielu fanów wśród podróżników. Co to za miasto, które ukrywa w swoich murach, jaką rozrywkę można tam znaleźć? Wszystko to omówimy w tym artykule.

Informacje ogólne

Nazwa miasta Nyvport jest tłumaczona jako "nowy port". Właściwie jego lokalizacja przyczyniła się do takiego właśnie "pseudonimu", ponieważ znajduje się u zbiegu rzeki Isere na Morzu Północnym. Nijewport znajduje się w zachodniej Flandrii w gminie o tej samej nazwie w Belgia . Samo miasto otrzymało status głównego punktu portowego na wybrzeżu. Jest on podzielony na dwie części: stare miasto i kurort. Pierwszy znajduje się trzy kilometry od linii brzegowej, ale drugi w całości odbył się nad morzem.

Jeśli mówimy o klimacie i pogodzie w Nijivport, to możemy stwierdzić, że praktycznie nie różni się od innych miast. Lato jest chłodne, a zima jest ciepła. Ponieważ Nievport znajduje się w zacisznym porcie, silne wiatry nie zakłócają spokoju tego miasta. Średnia temperatura latem osiąga + 20 ... + 22 stopnie, a zima - + 1 ... + 4. Najcieplejszymi miesiącami są czerwiec i lipiec, które są najlepsze w sezonie turystycznym.

Zabytki i rozrywka

Nieveport przyciąga przede wszystkim turystów swoją architekturą. Tradycyjne białe belgijskie domy, które znajdują się w kilku rzędach, przypominają przytulną wioskę, a nie nowoczesne miasto wypoczynkowe. Ta część miasta pojawiła się w XII wieku, była kilkakrotnie przebudowywana, ale nadal uważana jest za najstarszy region w kraju. Za jego bezpieczeństwem i uczciwością szczególną uwagę zwracają specjalne organizacje państwowe. Właściwie spacer wąskimi uliczkami tej części miasta jest ulubioną czynnością turystów, która przynosi wiele dobrych emocji.

Oczywiście, bardzo dynamizm i dobrobyt można zobaczyć w nowej części miasta, która znajduje się bliżej brzegu. Tu znajdują się nowoczesne hotele i restauracje, a "perła" to miękka piaszczysta plaża. Na brzegu można rozkoszować się słońcem, wynająć dowolny transport wodny lub potańczyć na lokalnej dyskotece. A jeśli odejdziesz od przytulnego wybrzeża morskiego na pół kilometra, będziesz mógł przejść się wzdłuż molo do latarni morskiej i podziwiać otwarte przestrzenie morza.

Городской портПирс с маяком
Гигантская черепаха на пляжеСтарая часть города

Hotele w Nieuwport

Zarówno w ośrodku, jak iw starej części Nievport w Belgii znajdują się wspaniałe hotele, w których można spędzić cudowny czas z całą rodziną. Nie znajdziesz pięciogwiazdkowych luksusowych ofert w mieście, ale znajdą one dość godny zamiennik w postaci eleganckich widelców, mieszkań lub nowoczesnych hoteli. Koszt życia w różnych instytucjach jest inny. W bardziej luksusowych hotelach na dzień trzeba zapłacić od 300 do 700 dolarów, aw skromnych opcjach zakwaterowania - 200-400 cu W każdym razie możesz znaleźć miejsce w tym pięknym mieście, które w pełni zaspokoi Twoje potrzeby. Najczęściej turyści zatrzymują się w następujących miejscach:

  1. Dom wakacyjny Koolhov - kompleks eleganckich willi, które znajdują się na terenie dawnej farmy. Znajduje się 10 minut spacerem od plaży. Wille są nowoczesne i wygodne. Kompleks posiada sklep i bar, stajnie i basen.
  2. B & B't Ponton 4 * - hotel, który znajduje się kwartał nad wybrzeżem. Pokoje są wyposażone w nowoczesne technologie, na miejscu znajduje się restauracja, a cena obejmuje bezpłatne śniadanie.
  3. B & B Villa Sans Soucis to kolejny luksusowy kompleks willi nad brzegiem Morza Północnego. Na jego terenie znajduje się basen, bar i restauracja. Widły w kompleksie są dwupiętrowe, zaprojektowane dla pięciu osób.
B&B Villa Sans SoucisНомер в B&B’t PontonHoliday Home Koolhov
Restauracje i kawiarnie

W Nieveport nie ma zbyt wielu restauracji, ponieważ turyści wolą jeść w hotelach. Ale wciąż można znaleźć wspaniałe, przytulne miejsce w mieście, w którym cała rodzina spędzić ciekawy wieczór. Lokalna kawiarnia serwuje Belgijski , Dania europejskie, amerykańskie, a nawet argentyńskie. Możesz je skosztować o każdej porze dnia za niewielką opłatą. Do najlepszych miejsc w Nievport należą:

  • Brasserie Niewpoort;
  • Chagal;
  • Botticelli;
  • Marynarze.
Brasserie NiewpoortChagalBotticelli
Transport i droga do miasta

Przez Nieveport kursują publiczne autobusy, choć nie ma ich zbyt wielu. Zasadniczo przenoszą się z plaży na stare miasto. Mieszkańcy i turyści wolą podróżować po Nivevort samochodem, taksówką lub motocyklem.

Możesz dostać się do Nievevort tramwajem, który łączy wszystkie nadmorskie miasta Belgii lub pociągiem Ostenda , Bruksela , Namur . Trasa N39 poprowadzi Cię we właściwe miejsce, jeśli zdecydujesz się na podróż samochodem.