W Belgia w prowincji Flandria Zachodnia nad brzegiem Morza Północnego znajduje się popularne turystyczne miasto Koksijde (Koksijde), które jest gminą.

Ogólne informacje o mieście Koksijde

Miasto zostało założone w 1107 r. Przez społeczność pustelniczą, która ostatecznie wyrosła i zbudowała klasztor na tej stronie. Tak powstało opactwo wydmowe, które rozkwitało aż do XVI wieku. Mnisi hodują nowe rasy psów. Przeprowadzono doświadczalne krzyżowanie, wyhodowano przodków obecnego Flanders Bouvier, Dearhounds i Irish Wolfhounds. Jest to cichy obszar chroniony, który przyciąga turystów swoją ekologią. Dla odwiedzających miasto organizuje rozrywkową rozrywkę: łapię krewetki na koniu.

Ludność gminy liczy około 22 tysięcy osób, a powierzchnia wynosi 43,9 kilometrów kwadratowych. Dziś głównym źródłem dochodów jest turystyka, która aktywnie się rozwija. Coxsade co roku odbywa się turniej na dużym tenisowym szlaku Flanders Lady Trophy. Jest uważane za nieoficjalne mistrzostwo kraju wśród młodych dziewcząt.

Klimat Koksuid

Koksijde ma łagodny morski klimat. Średnia roczna temperatura wynosi 12 stopni Celsjusza. Maksymalna temperatura wynosi 18 stopni, a minimalna - minus 1 odpowiednio w lipcu i styczniu. Pogoda często zależy od cyklonu atlantyckiego, który latem przynosi zimne wiatry, a zimą - od mokrej, ale ciepłej pogody. Opady występują głównie jesienią i zimą, a wilgotność jest dość wysoka przez cały rok.

Latem Morze Północne ogrzewa się do maksymalnie 20 stopni Celsjusza. Pływaj w tej temperaturze, nie wszyscy decydują, ale zawsze możesz się opalać na plaży. Koksijde jest dość szeroka i ma dużą piaszczystą plażę. Tutaj możesz grać w różne gry sportowe, jeździć na zjeżdżalniach wodnych, zwijać zamki z piasku lub po prostu pod dźwiękiem surfingu, aby cieszyć się bezgranicznym horyzontem.

Пляж

Atrakcje w Coxade w Belgii

Najważniejsze i najważniejsze Belgijski punkt orientacyjny w Koksijde jest 701 hektarów chronionego obszaru przyrodniczego. Również w mieście warto odwiedzić takie miejsca:

  1. Osobiste Muzeum Sztuki Współczesnej nazwane imieniem Paula Delvaux w Saint-Idesbald (Sankt Idesbald). Był belgijskim artystą surrealistycznym, profesorem Akademii Sztuk. Jest znany z tworzenia upiornych wizerunków pięknych (głównie nagich) dziewczynek na tle skrupulatnie malowanych budynków.
  2. Muzeum opactwa Ten Duinen, które znajduje się na terenie dawnego klasztoru. Tutaj przechowywane są historyczne dokumenty mnichów, które są perłą w zbiorach Wielkiego Seminarium Duchownego. W budynku znajduje się także muzeum przyrody i muzeum historii starożytnego Rzymu.
  3. Zarezerwuj Hoge Blekker - na jego terytorium znajduje się najwyższa wydma wybrzeża Mole, która nazywa się Mole. Jego wysokość wynosi 33 metry.
  4. Cinema Studio Koksijde - jest jedynym nie tylko w regionie Westhoek, ale także na całym wybrzeżu Belgii. Został zbudowany w 2004 roku.

Pozostałości dawnej świetności można jeszcze znaleźć na terenie gminy, na przykład średniowiecznego młyna, znajdującego się w pobliżu opactwa. Sama Koksijde jest pięknym i harmonijnym miastem. Zbudował wiele rezydencji, takich jak pałace. Zadowolone podwórka, jasne kwietniki, a także skrzynki pocztowe przypominające obeliski i uzupełniające kompozycję są miłe dla oka.

ЗаповедникХолм Hoge Blekker
Музей аббатства Ten DuinenМузей Поля Дельво

Gdzie się osiedlić w Coxade w Belgii?

W mieście znajduje się kilka hoteli sklasyfikowanych według gwiazdek. Reszta to apartamenty, wille, kempingi, hostele i domy wakacyjne. Znajdują się one w pobliżu wybrzeża i zapewniają szeroki zakres usług dla odwiedzających. Jedzenie serwuje tradycyjne dania kuchni europejskiej.

Najpopularniejsze apartamenty dla turystów to: B & Logies Au-Galop, luksusowy apartament Zeemeeuw Koksijde, Residentie Delta, Penthouse William, Appartement Koksijde. Te instytucje są przeznaczone na wakacje na plaży i dla tych, którzy przechodzą przez miasto.

В гостинице

Kawiarnie i restauracje w Coxade w Belgii

W mieście jest wiele różnych miejsc, w których można zjeść smaczne i satysfakcjonujące. Jeśli chcesz odwiedzić luksusową restaurację, która otrzymała gwiazdkę Michelin, powinieneś odwiedzić Ten Bogaerde. Tutaj gotują po francusku, Belgijski , Holenderskie, europejskie i bezglutenowe. Porcje w instytucji są dość duże i smaczne, a personel jest przyjazny i przyjazny.

Najpopularniejsze restauracje w mieście to:

  • Carcasse - tutaj specjalizują się w przygotowywaniu różnego rodzaju mięsa, a także serwują dania europejskie i belgijskie;
  • Salon Eos - główne dania w restauracji przygotowywane są z owoców morza, w razie potrzeby przygotowują dania kuchni francuskiej, belgijskiej lub europejskiej;
  • Rosa to przytulna restauracja serwująca tradycyjne dania kuchni belgijskiej i europejskiej;
  • Le Parasol - przygotuj europejską i belgijską kuchnię;
  • Resto Real - tutaj przygotowuj owoce morza, a także serwuj dania kuchni europejskiej, belgijskiej i francuskiej.

W mieście znajduje się także wiele małych przytulnych kawiarni i barów piwnych, w których serwowane jest tradycyjne belgijskie piwo.

В ресторане
Jak się tam dostać?

Do miasta Koksijde można dojechać samochodem lub transport publiczny . Najbliższe lotnisko znajduje się w odległości 60 kilometrów. W 20 minut znajduje się i granicy Francji, do osiągnięcia, które nie będzie trudne. W mieście najlepiej jest poruszać się na rowerze, który można wypożyczyć praktycznie w dowolnym miejscu w mieście. Istnieją również tramwaje, autobusy i taksówki w Koksijde.