Zeebrugge - część miasta Brugge a także port rejsowy Belgia położony nad Morzem Północnym w prowincji Flandria Zachodnia. Zeebrugge składa się z 3 części - centralnej, stacji i nadmorskich dzielnic, zamieszkałych przez około 4000 osób. Z Brugii port wycieczkowy Zeebrugge łączy kanały i śluzy, których budowę zainicjował król Leopold II.

Trochę historii

Zeebrugge rozkwitło na początku XX wieku: w tym okresie port został znacznie rozbudowany i zaczął być wykorzystywany jako terminal promowy i kontenerowy, co doprowadziło do znacznego zwiększenia ruchu turystycznego, a co za tym idzie do dobrobytu gospodarczego nie tylko w mieście Brugge , ale także w całej Flandrii Zachodniej.

Zeebrugge wyruszył ze skromnego portu z pojedynczym pomostem do największego europejskiego portu z kilkoma cumami. Pojawiło się wiele miejsc rekreacji wodnej, wspaniała szeroka i wygodna plaża, piasek, przy okazji, który został zabrany z drugiej strony portu Zeebrugge, a także wydobywany z dna morza podczas pogłębiania wód portowych.

Архитектура города

Zabytki i zakupy w Zeebrugge

Najciekawsze miejsca znajdują się na plaży lub niedaleko od niej: znajduje się Seafront Park, aw budynku byłego targu rybnego można odwiedzić Muzeum Portu Zeebrugge i poznać życie rybaków lub wziąć pod uwagę zbiór muszelek i torped. Głównymi atrakcjami tego parku są pływająca latarnia morska West Hinder i rosyjski okręt podwodny Foxtrot, który działa również jako muzeum.

Wśród innych atrakcji, takich jak Zeebrugge, warto zwrócić uwagę na kościół Stella Mariskerk, który również znajduje się na plaży, zwracają uwagę na pomniki wojenne i generatory wiatrowe, a także przechadzkę starymi uliczkami z wąskimi domami, doceniają budynki w stylu gotyckim, podziwiają liczne kanały i mosty garbowe.

Jeśli chodzi o zakupy, miasto trudno nazwać dobrym miejscem do tej działalności, ponieważ większość sklepów koncentruje się w centrum. Brugge . Można tu spacerować po targach rybnych, kupić pamiątki przedstawiające port i jego atrakcje.

Яхт-клубПляж ЗебрюггеStella Mariskerk

Zakwaterowanie i wyżywienie w Zeebrugge

Nie ma zbyt wielu hoteli w Zeebrugge (jest ich o wiele więcej Brugge ), ale jeśli w zasadzie mieszkasz w tej okolicy, to spójrz na hotele Ibis Styles Zeebrugge, Hotel Atlas i Apartment Zeedijk apartments.

Jeśli mówimy o lokalnych restauracjach, gdzie można spróbować tradycyjnych Dania belgijskie powinieneś zwrócić uwagę na następujące miejsca: niebieski lobster, Tijdok i Martins visrestaurant.

Ibis Styles ZeebruggeHotel AtlasApartment Zeedijk
TijdokThe blue lobsterMartins visrestaurant

Transport Zeebrugge

Oprócz transportu morskiego jest Zeebrugge i stacja kolejowa, która jest zaledwie 30 minut spacerem od portu. Z dużym miasta kraju ( Bruksela Bazylea Antwerpia , Ghent ) Port wycieczkowy Zeebrugge jest również połączony autobusem, a od centrum Brugii można dojechać autobusem 47 w mniej niż godzinę.

Z wszystkimi nadmorskie miasta Belgii i części Holandii, port Zeebrugge jest połączony linią tramwajową, tj. jeśli odpoczniesz, na przykład w Ostenda aby dotrzeć do Zeebrugge, wystarczy wsiąść do tramwaju. Droga wzdłuż wybrzeża zajmie 40 minut.

Транспорт по городуПорт ЗебрюггеЖелезнодорожная станция Зебрюгге